پیام ویژه

آخرين مطالب

چگونه طلای اصل را تشخیص دهیم اقتصادي

چگونه طلای اصل را تشخیص دهیم
  بزرگنمايي:

پیام ویژه - بازار / هنگام خرید طلا و جواهرات همواره نکات بسیار مهمی وجود دارد که باید به آن ها توجه داشته باشید تا در صورت تقلبی و غیر اصل بودن طلا متوجه شده و از خرید منصرف شوید و جلوی ضرر و زیان را بگیرید. در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین و ساده ترین روش های تشخیص طلای اصل از تقلبی آشنا نماییم، اگر میخواهید بدانید چگونه طلا را تشخیص دهیم تا انتهای این مقاله با ماهمراه باشید. 
چگونه طلای اصل را از فیک تشخیص دهیم؟
برای اینکه بتوانید طلای اصل را از فیک و تقلبی تشخیص دهید روش های مختلفی وجود دارد. بسیاری از افراد هنگام خرید طلا و جواهرات روش های سنتی مثل استفاده از سرکه و ابلیمو را برای تشخیص اصل بودن طلای خریداری شده خود را انجام میدهند اما باید این نکته را بدانید که برای اینکه بخواهید اصل بودن یک طلا را تشخیص دهید روش های بهتر و جدید تری وجود دارد که پیشنهاد بورس شمش گلدن ارت این است که از این روش ها استفاده نمایید. 
یکی از ساده ترین و آسان ترین روش های تشخیص اصل بودن طلا این است که یک کاسه آب ولرم تهیه کنید و طلای خریداری شده خود را داخل آن بی اندازید، چنانچه سریعا طلا به کف ظرف بی افتد یعنی اصل می باشد اما اگر روی آب بایستد یعنی تقلبی بوده و یا تنها روکش آن از طلا است. 
در ادامه 5 روش اصلی تشخیص طلا اصل از تقلبی را برای شما عزیزان به همراه تصویر مورد بررسی قرار داده ایم. پیشنهاد میشود برای خرید انواع طلا و جواهر اصل با یکی از شماره تلفن های ما در بورس طلای زربد گلدن ارت تماس بگیرید تا مشاوران و کارشناسان ما اطلاعات لازم را در اختیار شما عزیزان قرار دهند. 
بورس شمش گلدن ارت با پیش از دو دهه سابقه درخشان در این صنعت پر رونق و زیبا در خدمت همشهریان و هموطنان عزیز می باشد، شما عزیزان میتوانید برای خرید انواع طلا و شمش با یکی از شماره تلفن های گلدن ارت تماس بگیرید تا متخصصین و کارشناسان مربوطه اطلاعات لازم را در اختیار شما عزیزان قرار دهند، شماره تماس ها: 02632570013 و 02632570014 .
آدرس بورس سکه گلدن ارت: کرج آزادگان برج میلاد طبقه همکف بورس طلا پلاک 2

پیام ویژه

تشخیص طلا با آهنربا
یکی از روش هایی که با استفاده از آن میتوانید قادر به تشخیص اصل و یا تقلبی بودن طلا باشید این است که هنگام خرید طلا یک آهنربا را با خود همراه داشته باشید و به طلا نزدیک کنید، در صورتی که طلای مورد نظر شما جذب آهنربا شود یعنی تقلبی می باشد و در آن طلای خالص به کار نرفته است. اما در صورتی که طلا جذب آهنربا نشود یعنی طلا اصل می باشد. 
پس اگر میخواهید بدانید چگونه در خانه طلا را از بدل تشخیص دهیم؟ باید بگوییم یکی از روش های آسان تشخیص طلا در خانه استفاده از آهن ربا می باشد.
همچنین میتوانید طلای مورد نظرتان را در ظرفی برنج (خام) بگذارید و 24 ساعت بعد به رنگ برنج ها نگاه کنید. در صورتی که برنج ها رنگ زرد رنگ شده باشد یعنی طلا بدل بوده و تقلبی می باشد و در صورتی که برنج ها تغییر رنگ نداده باشند یعنی طلای خریداری شده شما اصل است. 

پیام ویژه


تشخیص طلا با سنگ محک
سنگ محک یک روشی از تشخیص طلای اصل می باشد که از سال های گذشته افراد اغلب از این روش برای فهمیدن اصل بودن یک طلا استفاده می نمایند. برای تشخیص طلا با سنگ محک، با دست طلای خریداری شده خود را روی سنگ محک بکشید در صورتی که خط های ایجاد شده روی سنگ طلایی رنگ باشد یعنی طلا اصل بوده است.
تشخیص طلا با آبلیمو
آبلیمو نیز یکی دیگر از روش های قدیمی تشخیص طلای اصل از تقلبی می باشد. افراد اغلب از این روش در خانه استفاده میکنند، به این صورت که چند قطره آبلیمو را روی طلای خریداری شده خود میریزند، در صورتی که پس از گذشت نیم اسعت، رنگ طلا عوض شده و سفید رنگ شود یعنی طلای خریداری شده فیک و تقلبی می باشد. 
اما چنانچه با ریختن قطرات آبلیمو روی طلا، رنگ آن تغییری نکرده و ثابت بماند یعنی طلا اصل می باشد. لازم به ذکر است در این روش این نکته را در نظر بگیرید که آبلیمو به دلیل دارا بودن خاصیت اسیدی در مدت زمان کمی قادر به بردن رنگ های مصنوعی خواهد بود به همین دلیل میتوانید از این روش برای فهمیدن واقعی و اصل بودن طلا استفاده نمایید. 
چگونه طلا را تشخیص دهیم در خانه
روش هایی که در بخش های قبلی برای شما عزیزان قرار دادیم روش هایی هستند که میتوانید در خانه نیز برای تشخیص طلای اصل استفاده نمایید. سرکه به عنوان یکی از قدیمی ترین روش ها در واقع بهترین روش برای تشخیص طلای اصل نیز می باشد. اگر میخواهید در خانه اقدام به تشخیص طلا نمایید چند قطره سرکه را روی بخشی از طلا بریزید، چنانچه پس از گذشت چند دقیقه (حدودا 12 دقیقه) قسمتی که سرکه روی آن ریخته شده، فرو رفته باشد یعنی طلای خریداری شده شما تقلبی می باشد. 
همچنین اگر با ریختن سرکه روی طلا، رنگ آن تیره شود نیز میتوان به این نتیجه رسید که طلا اصل نبوده و فیک می باشد. 

پیام ویژه


تشخیص طلا از روی اعداد حک شده روی آن
یکی از بهترین روش ها برای اینکه بدانیم چگونه طلا را تشخیص دهیم این است که قسمت های مختلف طلا را زیر و رو مشاهده کنیم و به دنبال اعداد حک شده روی آن بگردیم. طلای اصل همواره دارای کد می باشد و شما عزیزان میتوانید تنها با مشاهده این کد ها روی طلای خود متوجه این موضوع بشوید که آیا طلای خریداری شده شما اصل می باشد یا خیر. 
کد مصنوعات طلا: 375، 500، 583، 585، 750، 916، 958،999 است. چنانچه روی طلای خریداری شده خود یکی از این اعداد را مشاهده کرید یعنی طلای شما اصل و غیر تقلبی می باشد. 
اما اگر اعدادی همچون 800، 830، 875، 925، 960 را مشاهده کردید بدانید که طلایی که خریدید در واقع نقره بوده و کد مصنوعات نقره روی آن حک شده است. 
تشخیص طلا با سوزاندن
بسیاری از افراد بر این باور هستند که برای تشخیص سریع طلا باید آن را بسوزانند و در صورتی که رذنگ طلا سیاه شود و یا به راحتی بسوزد یعنی طلا فیک و تقلبی می باشد. 
اما باید بگوییم که برای تشخیص طلا با حرارت نباید آن را بسوزانید بلکه باید تکه ای یخ را روی آن قرار دهید. طلا اگر واقعی و اصل باشد مدت زمان ذوب شدن یخ را کاهش خواهد داد و در نتیجه یخ دیرتر ذوب خواهد شد اما اگر با قرار دادن قطعه ای یخ روی طلا، سریعا یخ ذوب شود یعنی طلای خریداری شده فیک می باشد.
تشخیص طلا با ماست
تشخیص طلا با ماست یکی دیگر از روش های تشخیص طلا در خانه می باشد که در دسته بهترین روش ها قرار دارد. برای اینکه بخواهید با استفاده از ماست از اصل بودن یک طلا اطمینان حاصل نمایید در یک طرف ماست طلای خریداری شده خود را بی اندازید و حدود نیم ساعت صبر کنید، در صورتی که طلای مورد نظر تغییر رنگ دهد، یعنی طلای شما فیک و تقلبی می باشد اما اگر رنگ آن تغییری نکند یعنی طلا اصل است. 

پیام ویژه


تشخیص طلا با وایتکس
از جمله بهترین اما خطرناک ترین روش تشخیص طلای قدیمی ، استفاده از وایتکس می باشد. وایتکس به دلیل دارا بودن مقداری اسید در آن همواره باعث رفتن رنگ های غیر طبیعی می شود. برای آنکه بخواهیم طلای اصل را از تقلبی تشخیص دهیم مقداری وایتکس را روی طلا میریزیم و با گذشت 2 دقیقه اگر رنگ طلا برود و سفید رنگ شود یعنی تقلبی بوده و در صورتی که رنگ آن تغییر نکند اصل می باشد.
از کجا طلا بخریم
اگر به دنبال جایی مطمئن برای خرید طلا هستید، حتما با بورس سکه و طلای گلدن ارت تماس بگیرید.

پیام ویژه


بورس طلای گلدن ارت
بورس شمش گلدن ارت با پیش از دو دهه سابقه درخشان در این صنعت پر رونق و زیبا در خدمت همشهریان و هموطنان عزیز می باشد.
آدرس: کرج آزادگان برج میلاد طبقه همکف بورس طلا پلاک 2
شماره تماس ها: 02632570013 و 02632570014
آدرس وب سایت: https://www.goldenart1.com/
جمع بندی
در این مقاله سعی کردیم بهترین روش ها برای تشخیص طلای اصل را برای شما عزیزان مورد بررسی قرار دهیم، به غیر از روش هایی که بالاتر ذکر شد، روش های دیگری همچون استفاده از اسید نیتریک و الکل نیز وجود دارد که به دلیل وارد کردن اسیب به طلای مورد نظر شما توسط بورس شمش گلدن ارت پیشنهاد نمیشود و بهتر است از ابزار های دیگر مانند سنگ محک و یا مشاهده کد های موجود روی طلا برای متوجه شدن اصل بودن آن استفاده نمایید. 

لینک کوتاه:
https://www.payamevijeh.ir/Fa/News/1489914/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

هواوی از زبان برنامه‌‌نویسی Cangjie رونمایی کرد

سفیر عربستان در لندن: عادی‌سازی روابط با رژیم اسرائیل «بسیار بعید» است

هواوی گوشی‌های سری میت 70 را در فصل پایانی 2024 رونمایی می‌کند

چین بار دیگر لاکهید مارتین را تحریم کرد

شناسایی 20 بیمار مبتلا به تب دانگی در استان هرمزگان

ورای نفت و اسلحه؛ نبرد تهران و ریاض برای تصاحب قلب‌ها و ذهن‌ها

پیش بینی بورس شنبه 2 تیر 1403

دفتر احمدی نژاد حصر او را تکذیب کرد

پیشتازی ترامپ در جمع‌آوری کمک‌های انتخاباتی

مظلومیت آموزش و پرورش در مناظره دوم

آغاز ثبت نام طرح چکاپ سلامتی بصورت رایگان در منزل!

مدل سبز زیتونی ردمی نوت 13 پرو رونمایی شد

اسرائیل سفیر ارمنستان را فراخواند

سونی خط تولید هدست PSVR 2 را متوقف می‌کند

خشم سئول از توافق مشارکت راهبردی روسیه و کره شمالی

اهواز گرم‌ترین شهر بزرگ جهان شد

با تکنولوژی انقلابی وان پلاس دیگر لازم نیست نگران شارژ باتری گوشی خود باشید!

پیش بینی قیمت دلار 2 تیر 1403

گمانه‌زنی پوتین درباره زمان پایان «پروژه زلنسکی» برای غرب

ثبت‌نام پایه هفتم دانش‌آموزان از امروز آغاز شد

کوپایلت در ویندوز به وب‌اپ تبدیل شد؛ تصمیم عجیب مایکروسافت

راجع به برجام و تحریم‌ها دروغ پراکنی می‌کنند/ برخی از این آقایان زمینه ترور سردار عزیز دل‌ها را فراهم کردند/ آنها پس از شهادتش رفتند تلاش کنند تا با قاتل سردار سلیمانی مذاکره کنند

شکایت فرمانده نیروی دریایی اروپا در دریای سرخ از وضعیت این نیروها در برابر ارتش یمن

حادثه استثنایی در غزه؛ هدف قرار گرفتن خودرو یک صهیونیست با تانک

تراشه تنسور G5 گوگل با فرآیند 3 نانومتری کمپانی TSMC تولید خواهد شد

فارن افرز: آمریکا جهان عرب را به سود چین واگذار می کند

هشدار نارنجی سازمان هواشناسی برای 8 استان

سازمان ملل: ارتش اسرائیل یکی از جنایتکارترین ارتش‌های جهان است

رقابت بیش از 577 داوطلب در آزمون سمپاد و نمونه دولتی

این تصاویر متعلق به کارت گرافیک انسان‌های غول‌پیکر نیست!

منظور:32.5 هزار میلیارد تومان یارانه نقدی در خرداد پرداخت شد

راجع به برجام و تحریم‌ها دورغ پراکنی می‌کنند/ برخی از این آقایان زمینه ترور سردار عزیز دل‌ها را فراهم کردند/ آنها پس از شهادتش رفتند تلاش کنند تا با قاتل سردار سلیمانی مذاکره کنند

فارن افرز:‌ حماس در غزه شکست نخورده است

حملات پهپادی و موشکی مقاومت لبنان به مواضع صهیونیست‌ها

مسمومیت با الکل جان 49 نفر را در هند گرفت

فعلا گوشی نخرید!

حالا می‌توانید ویدیوهای زنده اینستاگرام را صرفا برای کاربران منتخب پخش کنید

تریلر جامع Warhammer 40,000: Space Marine 2 نبردهای خونین فضایی را نشان می‌دهد

تقدیر حماس از ارمنستان برای به رسمیت شناختن کشور فلسطین

آغاز ارزیابی پذیرفته‌شدگان دانشگاه فرهنگیان از سوم تیرماه

کاهش قیمت سکه؛ افزایش قیمت طلا!

تصویر قاب گلکسی بادز 3 با طراحی مشابه ایرپاد پرو لو رفت

لاوروف: ناتو قصد دارد مانع ایجاد ساختار امنیتی اوراسیا شود

تهدید پوتین، آمریکا را نگران کرد

حس و حال نخستین گروه حجاج که به کشور بازگشتند

دستیار هوش مصنوعی در اختیار کاندیداهای ریاست‌جمهوری قرار گرفت

درخواست عجیب الهام علی اف!

کشته شدن 3 داعشی پس از حملات نیروی هوایی عراق در کرکوک

آخرین وضعیت 5 نوزاد بعد از وقوع حریق بیمارستان رشت

اطلاعیه مهم تامین‌اجتماعی برای بازنشستگان