پیام ویژه

آخرين مطالب

کرونای چموش رام شد! /آیا ویروس کووید 19 بومی شده است؟ سياسي

کرونای چموش رام شد! /آیا ویروس کووید 19 بومی شده است؟
  بزرگنمايي:

پیام ویژه - این روزها وضعیت کرونایی کشور در شرایط مطلوبی قرار دارد؛ به طوری که در مراکز درمانی تعداد کمی از بیماران مبتلا به کرونا حضور دارند و میزان مرگ و میر نیز به پایین ترین سطح طی دو سال گذشته رسیده است.
به گزارش مشرق، این روزها وضعیت کرونایی کشور در شرایط مطلوب و آرامی قرار دارد؛ به طوری که مراکز درمانی تعداد کمی از بیماران مبتلا به کرونا را پذیرش کرده و تحت درمان قرار داده‌اند و میزان مرگ و میر نیز به پایین ترین سطح طی دو سال گذشته رسیده است.
حالا پاندمی کرونا در حال کم رنگ تر شدن مستمر و روزانه و بازگشت آرامش به جامعه کرونایی شده است؛ به طوری که به نظر متخصصان اپیدمیولوژی اکنون در شرایط آندمی یا بومی شدن ویروس کرونا قرار داریم و قدرت انتقال ویروس ضعیف شده است.

پیام ویژه

در این میان، نباید از انجام واکسیناسیون عمومی در کشور و اجماع در مسیر انجام پذیرفتن واکسیناسیون در اسرع وقت غافل شویم؛ چراکه با در دستور کار قرار گرفتن انجام واکسیناسیون عمومی، حالا سطح ایمنی جامعه در مقابل این ویروس منحو س بیشتر شده است.
تزریق بیش از 149 میلیون دز واکسن تاکنون
تا کنون 64 میلیون و 422 هزار و 786 نفر دُز اول، 57 میلیون و 685 هزار و 229 نفر دُز دوم و 27 میلیون و 282 هزار و 524 نفر، دُز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به 149 میلیون و 390 هزار و 539 دُز رسید. مجموع بیماران کووید19 در کشور به 7 میلیون و 227 هزار و 43 نفر رسید.
جانباختن فقط 3 بیمار کرونا در 24 ساعت گذشته
متاسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 3 بیمار کووید19 جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به 141 هزار و 201 نفر رسید.
خوشبختانه تا کنون 7 میلیون 14 هزار و 783 نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده‌اند.
در حال حاضر 0 شهرستان در وضعیت قرمز، 4 شهرستان در وضعیت نارنجی، 319 شهرستان در وضعیت زرد و 125 شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

پیام ویژه


وضعیت خوب کرونایی ایران/ روند صعودی کرونا در 40 کشور
سعید کریمی، معاون درمان وزیر بهداشت گفت: وضعیت کنترل کرونا در کشور خوب و مطلوب است و زحمات بسیار زیادی در این راستا کشیده شده است؛ در حالی که در هفته گذشته 40 کشور روند صعودی کرونا داشته‌اند و 14 کشور، مواردشان دو برابر شده است، ایران فوتی‌های تک رقمی ثبت می‌کند؛ کشورهایی مانند کره، المان، فرانسه، امریکا روند صعودی دارند و امروز می‌بینیم علیرغم ادعایشان دچار گرفتاری هستند.
وی ادامه داد: در ایران واکسیناسیون گسترده و اجرای پروتکل‌های درمانی بسیار موفق بود و در دنیا بسیاری از کشورها، دسترسی به واکسن ندارند اما ما به اتباع خارجی نیز واکسن کرونا را تزریق کردیم.
کاهش آمار بیماران جدید کرونایی در استان تهران به زیر 150 نفر
علیرضا زالی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: امروز آمار بیماران جدید در استان تهران از نظر قلت یک رکورد استثنایی دارد و برای اولین بار از آغاز پاندمی کرونا به زیر 150 نفر رسیده و تهران روز گذشته تنها دو فوتی داشته است.
فعلا باید شیوه نامه‌های کرونایی رعایت شود
زالی تاکید کرد: این موفقیت‌ها نسبی هستند و نباید در عرصه ملی و استانی دچار این تصور شویم که بیماری به پایان رسیده است و کماکان باید با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، تکمیل واکسیناسیون و … در ادامه نبرد شرکت کنیم.
رئیس دانشگاه ابراز امیدواری کرد: با همت همکاران و مدافعان سلامت از این دستاورد همچنان صیانت شود.
پوشش گسترده واکسیناسیون عاملی مهم برای کنترل بیماری
وی یکی از عوامل مهم اصلی برای کنترل وضعیت بیماری کرونا را پوشش گسترده واکسیناسیون دانست و گفت: شما در شهر تهران صحنه‌های حماسی آفریدید.
تزریق بیش از 26 میلیون دُز واکسن در استان تهران
به گفته زالی 26 میلیون و 30 هزار واکسن تا امروز در تهران تلقیح شده است که 39.5 درصد آن توسط دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی انجام شده است. همچنین از 5 میلیون و 200 هزار واکسن دوز سوم تلقیح شده در استان تهران 42 درصد توسط همکاران این دانشگاه انجام شده است.

پیام ویژه


وی تاکید کرد: شما عزیزان فراتر از وظیفه سازمانی خویش تلاش کردید و علیرغم دشواری ها و چالشها ایثارگرانه به خدمت پرداختید و در روزهای سخت این نبرد حضوری جانانه داشتید.
تزریق 1.5 میلیون دز واکسن در روز
سیدمحسن زهرایی، رئیس اداره بیماری‌های قابل پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت با بیان اینکه تعداد پایگاه‌های واکسیناسیون وزارت بهداشت بر حسب نیاز فعال می‌شوند، اظهار داشت: بازه‌ای حدود یک و نیم میلیون تزریق واکسن کووید در کشور انجام می‌شد که تقریبا در اواخر مرداد مراجعه بسیار افزایش یافته بود و تعداد پایگاه‌ها به سیزده هزار پایگاه رسید و واکسیناسیون انجام شد.
وی ادامه داد: روند واکسیناسیون طی روزهای اخیر کاهش یافته است؛ به دلیل اینکه بخش عمده‌ای از افراد واکسن نوبت اول و دوم خود را دریافت کرده‌اند و بخش دیگری نیز به دلیل روند کاهشی بیماری بوده است و برخی نیز واکسیناسیون خود را به تاخیر انداخته‌اند.
فعال بودن مراکز واکسیناسیون در کشور
زهرایی با اشاره به اینکه مراکز واکسیناسیون در کشور فعال هستند، افزود: 708 مرکز تجمیعی و در مجموع 5400 مرکز واکسیناسیون کرونا در حال ارائه خدمات واکسیناسیون هستند و همه هموطنانی که نیازمند انجام واکسیناسیون هستند می‌توانند به این مرکز مراجعه کنند و بر حسب نیاز جامعه پایگاه‌های واکسیناسیون در حال ارائه خدمت هستند.

پیام ویژه

علیرضا زالی، فرمانده ستاد مقابله با کرونای استان تهران در شصت وسومین جلسه علنی شورای شهر تهران که به مناسبت هفته سلامت حضور یافت، با اشاره به اینکه نباید شرایط فعلی را پایان کرونا ویروس دانست افزود: این اشتباهی راهبردی است که بگوییم کرونا به پایان رسیده و برهمین اساس باید برای ادامه مقابله با این بیماری برنامه ریزی و طراحی‌های لازم را داشته باشیم.
وی افزود: اصولا بحران در تهران به ویژه بحران‌های از جنس نرم افرازی، با چالش‌هایی همراه است و یکی از چالش‌هایی که ما در بیماری کووید 19 با آن روبه رو بودیم تمرکز جمعیتی در تهران بود؛ به شکلی که در برخی از مناطق ما با تمرکز جمعیتی بالای رو به رو بودیم.
زالی ادامه داد: به عنوان نمونه منطقه 4 تهران نزدیک به یک میلیون و 100 هزار نفر جمعیت دارد و در ایام کرونا همواره نقطه داغ ما محسوب می‌شد، به طوری که در بخش بستری و چه در حوزه مرگ و میر بیشترین آمار این منطقه را به خود اختصاص می داد.

پیام ویژه

فرمانده ستاد مقابله با کرونای استان تهران با بیان اینکه متاسفانه زیرساخت‌های حوزه درمانی در تهران در سال‌های اخیر متناسب با جمعیت توسعه و رشد پیدا نکرده، افزود: بی تردید در این بخش با محرومیت‌هایی روبه‌رو هستیم، به شکلی که سرانه تخت‌های دولتی در تهران بسیار پایین‌تر از سایر استان‌ها است.
از آغاز بیماری کووید 19، 118 بیمارستان در تهران درگیر این بیماری شدند، 67 درصد از خدمات در ارتباط با بیماری کووید 19 در بیمارستانهای دانشگاهی و مابقی در بیمارستانهای تامین اجتماعی، ارتش و... ارائه شده است که این مسئله می تواند به عنوان یک رکورد ملی و حتی بین المللی محسوب شود.
وی در بخش دیگری از صحبتهای خود با اشاره به راه اندازی بیمارستان صحرایی در ایام کرونا و در کمتر از 24 ساعت و در محل نمایشگاه بین المللی تهران گفت: 5 میلیون و 400 هزار نفر از آغاز کرونا به بیمارستان با عنوان این بیماری مراجعه کردند که در این بخش دو میلیون و 700 هزار نفر خدمات لازم را دریافت کردند.
وی با بیان اینکه پیک پنجم که از سخت‌ترین امواج کرونا بود، ادامه داد: بی تردید باید دید در ایام کرونا هیچ یک از مراجعه کنندگان با مشکل مواجه نشدند و تمام افراد خدمات مناسبی دریافت کردند. تا روز گذشته 26 میلیون دز واکسن کرونا تزریق شد، 10 میلیون و 800 هزار نفر دز اول و حدود 9 میلیون دز دوم و حدود 5 میلیون نفر دز سوم را دریافت کردند.

پیام ویژه

حالا پس از گذشت بیش از دو سال از روزهای پر فراز و نشیب کرونایی، حال و روز جامعه درگیر کرونا بهتر شده و دریای متلاطم چندی قبل ویروس کووید 19 حالا آرام شده است؛ اما باید بدانیم این وضعیت مطلوب به معنای پایان گرفتن رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی نیست؛ ضمن اینکه افرادی که هنوز واکسن تزریق نکرده یا واکسیناسیون خود را کامل نکرده‌اند حتما این اقدام را عملی سازنند.

لینک کوتاه:
https://www.payamevijeh.ir/Fa/News/832196/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

ورزش کیش در آستانه یک تحول تاریخی

اوکراین: دست برتر جنگ اکنون در اختیار روسیه است

یک ادعای عجیب در مورد قطعات خودروهای ایرانی

قتل نگهبان جوان در نزدیکی مترو اقدسیه/ کشف جسد توسط همسایه ها !

ایران در واکنش به ترورهای اسرائیل، 20 شخصیت صهیونیستی را تاکنون به هلاکت رسانده است

گلکسی M13 با طراحی آشنا معرفی شد

جدال جدید گوگل و اپل بر سر حباب‌های سبز و آبی

جریمه 150 میلیون دلاری توییتر برای فریب کاربران

توافق اقتصادی تهران-مسکو

بررسی حذف ممنوعیت واردات 4 تا 5 قلم کالا در دولت

آخرین آمار جان‌باختگان در متروپل آبادان

شرط طبیعی شدن روابط ایران و آمریکا از زبان امیرعبداللهیان

ایران 5 میلیون تن غله از روسیه وارد می‌کند

حال هوش اجتماعی کودک‌تان چطور است؟

خدمات ویژه مترو تهران در مراسم سلام فرمانده

شماره 499 هفته‌نامه حریم‌امام منتشر شد + دریافت فایل

تحلیل جدیدترین لیست تیم ملی فوتبال ایران؛ چشمان اسکوچیچ بسته است؟

قیمت جدید ارزان ترین خودروهای بازار (5 خرداد)

پیام رهبر انقلاب برای حادثه فروریختن متروپل آبادان

چرا مجلس یازدهم انقلابی است؟

آخرین جزئیات و تصمیمات پیش رو در خصوص حادثه متروپل آبادان

170 ساعت جست‌وجوی نافرجام کودک گمشده در جنگل

بازدهی هفتگی بورس تهران؛ نزول پس از 5 هفته

بازی BioShock: The Collection عنوان رایگان بعدی فروشگاه اپیک گیمز است

توییتر به دلیل سو استفاده از داده‌های کاربران، جریمه 150 میلیون دلاری پرداخت می‌کند

برگزاری کنگره جهانی UCLG در قونیه/شهردار تهران نایب رئیس سازمان شهرهای متحد ماند

سرنگونی پهپاد اسرائیلی در جنوب لبنان

تمرین 80 دقیقه‌ای پرسپولیسی‌ها با کُری‌خوانی

چهار دستور رئیس جمهور به مدیران اجرایی در جلسه فوق‌العاده بررسی حادثه متروپل آبادان

رئیسی: سخنانم درباره تصمیمات سخت اقتصادی درست منعکس نشد

دادستان اهواز: آزمایش DNA هویت جسد مالک متروپل را تایید کرد

لحظه ریختن آب سرد بر روی سر خلبان شهید «محمدجواد بای»

ابتلای نوزاد رها شده در زباله‌ به عفونت‌ داخلی

مشکل جداسازی یارانه فرزندان حل شد؟

لونا چگونه بازار رمزارزها را به خاک و خون کشید؟

جنگ انتظارات در بازار سکه

ثبت سفارش آیفون، 2 برابر مصرف سال گذشته!

پیش بینی قیمت بیت کوین؛ 22 هزار یا 100 هزار دلار؟

رندرهای مفهومی آیفون 14 پرو تغییرات طراحی آن را نشان می‌دهد

محققان اطلاعات کوانتومی را از طریق شبکه کوانتومی انتقال می‌دهند

اپل تولید 220 میلیون آیفون را در سال 2022 هدف‌گذاری می‌کند

احمد ساعی درگذشت

استقراض دولت از قلک دوم

ایمنی شهروندان در خطر

محمد مخبر: توسعه مناسبات با مسکو سیاست‌ راهبردی تهران است

بهره برداری از پروژه عمرانی در منطقه 5

برگزاری اجتماع خانوادگی سلام فرمانده با حضور صدهزار نفری در ورزشگاه آزادی

آتش‌سوزی یک کارگاه تزریق پلاستیک در تهران‌پارس

واکنش مدیر رسانه‌ای تیم ملی به لغو بازی کانادا

دادستان اهواز: پزشکی قانونی هویت جسد حسین عبدالباقی را تایید کرد