پیام ویژه
قیمت نفت افزایش یافت
چهارشنبه 26 ارديبهشت 1403 - 16:23:47
پیام ویژه - پیش‌بینی‌ها درباره رشد تقاضا سبب افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی شد.

به گزارش خبرگزاری رویترز ، پیش‌بینی درباره رشد تقاضای نفت به‌دلیل کاهش ارزش دلار آمریکا و گزارش‌ها درباره افت ذخیره‌سازی نفت خام و بنزین این کشور سبب شد قیمت‌های نفت در معامله‌های روز چهارشنبه (26 اردیبهشت‌) افزایش یابد.
قیمت معامله‌های آتی نفت خام شاخص برنت دریای شمال روز چهارشنبه تا ساعت 6 و 30 دقیقه به وقت گرینویچ با 39 سنت معادل 0.5درصد افزایش به 82 دلار و 77 سنت برای هر بشکه رسید.
در همین حال، نفت خام شاخص وست تگزاس اینترمدیت آمریکا (WTI) روز چهارشنبه با 42 سنت یا 0.5درصد افزایش، با قیمت 78 دلار و 44 سنت برای هر بشکه معامله شد.
منابع بازار با استناد به آمار مؤسسه نفت آمریکا روز چهارشنبه اعلام کردند ذخایر نفت خام آمریکا در هفته منتهی به دهم ماه مه (جمعه، 21 اردیبهشت‌) به 3 میلیون و 104 بشکه کاهش یافت.
ذخیره بنزین این کشور نیز یک‌میلیون و 269 هزار بشکه کاهش یافت، این در حالی است که ذخیره‌سازی میعانات 673 هزار بشکه افزایش داشت.
داده‌های دولت آمریکا درباره ذخیره‌سازی‌ها اواخر روز چهارشنبه منتشر می‌شود. در پی افزایش فعالیت پالایشگاه‌ها به‌منظور تأمین تقاضای سوخت در آستانه ورود به فصل اوج سفرهای جاده‌ای در نیمکره شمالی، ممکن است داده‌های دولت آمریکا کاهش ذخیره‌سازی نفت خام این کشور را نشان دهد.
بااین‌حال، آژانس بین‌المللی انرژی روز چهارشنبه پیش‌بینی خود را برای رشد تقاضای نفت در سال 2024 کاهش داد و اعلام کرد تقاضای روزانه نفت امسال با 140 هزار بشکه کاهش به یک‌میلیون و 100 هزار بشکه می‌رسد که دلیل اصلی آن، افت تقاضا در کشورهای توسعه‌یافته عضو سازمان توسعه و همکاری اقتصادی (اوئی‌سی‌دی) است.
ویکاس دویودی، استراتژیست نفت و گاز جهان در شرکت مک‌کوئر، گفت: قیمت‌ها تا سه ماه دوم سال 2024، 80 تا 90 دلار برای هر بشکه حفظ خواهد شد.
وی افزود: پیش‌بینی می‌کنیم در نتیجه رشد عرضه از سوی تولید کنندگان خارج از سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و کاهش ظرفیت اعضای اوپک و متحدانش (اوپک‌پلاس) و تقاضای کمتر از انتظار به‌دلیل تداوم تورم، بازار نفت شرایط نزولی یابد، همچنین کاهش ارزش دلار آمریکا و نگرانی‌ها درباره عرضه نفت از سوی کانادا قیمت نفت را تحت‌تأثیر قرار داده است.
آتش‌سوزی گسترده در کانادا در حال نزدیک‌شدن به فورت مک موری، مرکز صنعت ماسه‌های نفتی کاناداست که 3 میلیون و 300 هزار بشکه یا دوسوم کل تولید نفت خام این کشور را به خود اختصاص می‌دهد.

http://www.Yazd-Online.ir/Fa/News/1483230/قیمت-نفت-افزایش-یافت
بستن   چاپ