پیام ویژه

آخرين مطالب

شرط سخت گل‌محمدی برای هفتاد و دو ساعت! فرهنگی و اجتماعی

شرط سخت گل‌محمدی برای هفتاد و دو ساعت!
  بزرگنمايي:

پیام ویژه - شرطی که گل‌محمدی برای مدیرعامل باشگاه پرسپولیس تعیین کرده شاید در سه روز مهلت غیرقابل انجام باشد!
به گزارش ورزش سه ، سرمربی پرسپولیس در اقدامی که وعده آن را داده بود، روز چهارشنبه و بعد از اعتصاب بازیکنانش از سمت خود در این تیم استعفا کرد تا شوک بزرگی به مدیریت و هواداران آن بدهد.
او از 23 دی 98 که کنار محمدحسن انصاریفرد عکس یادگاری خود را ثبت کرد تا روز گذشته که نزدیک به 25 ماه در این باشگاه حضور داشت، اتفاقات مختلفی را تجربه کرد و در نهایت تصمیم گرفت در این مقطع استعفا بدهد.
افتخارات 
بازگشت یحیی گل محمدی به پرسپولیس هرچند در آن مقطع با توجه به موفقیت این تیم با گابریل کالدرون و اتفاقاتی که در رابطه با جدایی سرمربی آرژانتینی شکل گرفته بود، مخالفانی نیز داشت، اما با موفقیت وی کم کم شرایط را کاملا به نفع او کرد. قهرمانی با پرسپولیس در اولین فصل و تداوم این مهم در فصل بعد از آن. حضور در فینال لیگ قهرمانان آسیا و در نهایت هم دستیابی به سوپرکاپ او را نیز هم مسیر با برانکو ایوانکوویچ نشان می‌داد تا کمتر کسی نقد ویژه‌ای در رابطه با عملکردش روی نیمکت سرخ‌ها داشته باشد. 
اما یحیی گل محمدی در زمان حضور در پرسپولیس مصائب بزرگی را هم تجربه کرد. مشکلاتی که عمده آن مربوط به مسائل مالی، تغییرات مدیریت و البته بسته بودن مداوم پنجره نقل و انتقالات این باشگاه بود. 
4 پنجره طی 25 ماه!
ابتدا از بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی شروع کنیم؛ هرچند عمدتا بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی به بعد از بازه نقل و انتقلات منتهی شد یا اینکه سرخ‌ها توانستند به طریق مختلف به خواسته خود در نقل و انتقالات دست یابند، اما جالب است بدانید که در دوره مربیگری یحیی گل محمدی او 4 محرومیت نقل و انتقالاتی را تجربه کرد. محرومیت نقل و انتقالاتی مربوط به شکایت برانکو ایوانکوویچ، ماریو بودیمیر، گابریل کالدرون و کریستین اوساگوآنا از جمله این حکم‌ها در دوره مربیگری سرمربی مستعفی پرسپولیس بوده است. 
البته همانطور که گفتیم عمده این محرومیت‌ها و حکم آنها در بازه خارج از مهلت نقل و انتقالاتی صادر شده بود اما فشار بزرگی به مجموعه سرخ‌ها برای تامین منابع مالی مربوط به آن شکل داد. یحیی از زمان بازگشت به پرسپولیس در مقطع ابتدایی حضورش اوساگوآنا، آنتونی استوکس، فرشاد فرجی، آرمان رمضانی، احسان پهلوان، حامد لک، میلاد سرلک، سعید آقایی، علی شجاعی، عیسی آل کثیر، محمد شریفی، مهدی مهدی خانی، شهریار مغانلو، مهدی ترابی، حامد پاکدل، رضا اسدی، علیرضا ابراهیمی، علی نعمتی، منوچهر صفروف و وحدت هانونف را به خدمت گرفته است. جذب 20 بازیکن طی 25 ماه و عبور از 4 محرومیت نقل و انتقالاتی البته می‌تواند نشان دهد که مدیران وقت به خوبی از این چالش عبور کرده‌اند. با این حال نگرانی یحیی مربوط به این موضوع بوده که تیمش همواره شرایطی را دنبال کرده که جذب بازیکن مدنظر با اما و اگرهای محرومیت نقل و انتقالاتی مواجه بوده است. 
در دوره سرمربیگری یحیی گل‌محمدی، 5 مدیرعامل روی صندلی مدیریت باشگاه تکیه زدند و چهار بار هم پنجره نقل و انتقالاتی بسته شد.
پنج تغییر مدیریتی طی 25 ماه
سرمربی سرخ‌ها از زمان حضورش روی نیمکت پرسپولیس 5 مدیر را روی صندلی ریاست آن دیده است. او ابتدا با محمدحسن انصاریفرد قرارداد بست اما در ادامه رسول پناه به عنوان مدیر کار را در این باشگاه دنبال کرد. مدیری که بزرگترین کشمکش دوران مربیگری‌اش را البته با وی داشت و هنوز هم ادامه دارد. با این حال با رفتن رسول پناه، جعفر سمیعی به عنوان سومین مدیر در باشگاه پرسپولیس در زمان سرمربیگری یحیی گل محمدی حاضر شد. بعد از رفتن سمیعی نوبت به مجید صدری رسید و در نهایت هم در حال حاضر رضا درویش مدیریت تیم را در دست گرفته است. 
سرمربی سرخ‌ها البته بیشترین چالش را در دوران حضور در این تیم با مهدی رسول پناه داشت و با چهار مدیر دیگر اخبار خاصی مربوط به اختلاف سلیقه و مشکل به بیرون درز پیدا نکرده است. اما مساله همان عدم ثبات در دوران مدیریت وی بوده است. مدیرانی که بعضا عمر حضورشان به کمتر از 5 ماه در دوره سرمربیگری یحیی گل محمدی قد کشیده است. 
البته این مساله هم در دوره برانکو ایوانکوویچ نیز وجود داشت؛ سرمربی کروات اسبق پرسپولیس که او نیز در بخش افتخارات شرایطی تقریبا مشابه با یحیی گل محمدی دارد، در ابتدا با نژادفلاح کار را استارت زد و در ادامه علی اکبری طاهری، گرشاسبی و عرب مدیران بعدی او طی 4 سال حضورش در ایران لقب گرفتند. همان مشکلات همیشگی در خصوص محرومیت، مشکلات مالی و عدم ثبات در دوره مربی کروات اسبق سرخ‌ها نیز وجود داشت.
*مکالمه با پیروانی و استعفا 
صبر یحیی گل محمدی در نهایت روز چهارشنبه به سر رسید. او که با وعده پرداخت مطالبات از سوی مجید صدری پیش از جدال با فجرسپاسی مواجه شده بود، درست در روز این وعده او را از سمت خود کنار رفته دید و بعد از آن مجبور به اعتماد به رضا درویش شد. مدیرعامل جدید پرسپولیس نیز وعده داده بود که بعد از دیدار با فولاد خوزستان مطالبات بازیکنان به حساب آنها واریز خواهد شد. اقدامی که البته صورت نگرفت و اعتصاب بازیکنان را در پی داشت تا یحیی که پیش از این از طریق اطرافیانش خبر مربوط به استعفای احتمالی‌اش را پمپاژ کرده بود، اینبار بعد از گفتگوی کوتاهی که با بازیکنانش داشت، بعد از خروج آنها از مجموعه شهید کاظمی، تصمیمش را نهایی کرده و استعفایش را تقدیم افشین پیروانی کند. استعفایی که بازتاب زیادی در میان هواداران داشت و آنها را به شدت علیه مدیریت جدید شوراند. 
اولین تمرین تیم پرسپولیس بعد از اعتصاب، در غیاب یحیی و با حضور حمید مطهری برگزار شد.
*72 ساعت برای عمل به وعده ها 
او تا شب گذشته از مذاکره و صحبت با مدیران پرسپولیس خودداری کرد و دیشب با درویش به گفت‌و‌گو نشست. همچنین یحیی با حضور تلفنی در برنامه ورزش و مردم درباره محتوای مکالمه‌اش با مدیرعامل جدید پرسپولیس صحبت کرد و گفت که مشکلی با درویش ندارد اما برای حل مشکلات تا دوشنبه فرصت می‌دهد تا به این شکل مشخص شود درویش برای حل مشکلات 72 ساعت بیشتر فرصت ندارد.
یحیی امروز هم در اولین جلسه تمرینی پس از تعطیلی و اعتصاب بازیکنان شرکت نکرد تا مشخص شود روی استعفای خود پافشاری خواهد کرد. نکته مهم اینکه اعضای تیم پرسپولیس در فصل 28 درصد قرارداد خود را دریافت کرده‌اند و از سوی دیگر هم یحیی گل‌محمدی به وضعیت زمین تمرینی و ناکامی در نقل و انتقالات معترض است و باید دید آیا درویش می‌تواند یحیی را در پرسپولیس حفظ کند یا خیر؟
او البته در حاشیه مراسم سالگرد زنده یاد میناوند، با نوعی سهل انگاری به پرسش خبرنگاران پیرامون استعفای گل‌محمدی پاسخ داد و گفت که پرسپولیس خانه یحیی است و در این تیم خواهد ماند اما شاید بازگشت یحیی به تیم اینقدرها هم ساده نباشد...
یکی از مهمترین شروط گل محمدی پرداخت نیمی از قراردادها تا روز دوشنبه بوده است؛خواسته‌ای که با توجه به شرایط مالی پرسپولیس برای مدیرعامل جدید این تیم اجابت ناپذیر است.حال باید دید گل‌محمدی که برای تمدد اعصاب به سفر رفته تا کجا روی این خواسته می‌ایستد.

لینک کوتاه:
https://www.payamevijeh.ir/Fa/News/809775/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

مدارس و ادارات خوزرستان و ایلام فردا تعطیل شدند

اتوبوس مسافربری مشهد- نیشابور در میان شعله‌های آتش سوخت

اسامی مصدومان و فوتی‌های حادثه آبادان اعلام شد

افزایش 21 درصدی تولید و تحویل گندم به دولت

ردمی بادز 4 پرو، با قدرتمندترین فناوری کاهش نویز، بزودی معرفی خواهد شد

هواوی چهار لپ‌تاپ و یک مانیتور جدید معرفی کرد

اوپو تبلت Pad Air و هدفون Enco R را معرفی کرد

جبهه‌های جدید در مقابل طالبان

معلولیت به نرخ امروز

چرا ریاض دیگر به واشنگتن اعتماد ندارد؟

دولت قیمت‌گذار؛ بررسی چیستی اصلاحات اقتصادی

آیا بایدن به دنبالِ مخابره پیامی بی‌سابقه به ایران است؟

واکنش عجیب رئیس جمهور مصر به اعتراضات علیه گرانی

سفر بایدن به کره جنوبی؛ از احتمال غافلگیری اتمی تا پیام‌های خصمانه

گفتمان این دوره از مدیریت شهری، خدمت و پیشرفت است

حداقل 120 کشته و زخمی بر اثر انفجار مهیب در پایتخت امارات

تمجید سازمان لیگ پرتغال از طارمی

دامپزشک معتمد محیط زیست: عکس ترحم برانگیز منتشر شده متعلق به«ایران» نیست

شجاعت دختر آبادانی در نجات جان خودش از ساختمان تخریب شده متروپل آبادان

مداس و ادارات خوزرستان و ایلام فردا تعطیل شدند

حال «هوا» خوب نیست

مصاحبه مجدد 20:30 با فرماندار سابق شهر قدس که ویدئوی خرید با مبلغ یارانه‌اش سر و صدای زیادی به راه انداخت

وقتی برای سفارش در کافی‌شاپ‌ها باید آیلتس داشت

اتفاق استثنایی در جوکر؛ یوسف تیموری به خاطر «علی انصاریان» اشک همه را درآورد!

12 میلیارد دلار ارزش صادرات محصولات معدنی در سال 1400

قول وزیر کار به بازنشستگان در مورد افزایش حقوق

چراغ سبز و قرمز مقابل تابلوی سکه و طلا؛ دلار بر مدار سابق

آغاز تدوین سند تحولی خودرو در کمیسیون صنایع

طلا 10 دلار گران شد

قابلیتی جدید و جالب برای بازی های PS1 فعال شد

زمان معرفی رسمی گوشی‌های خوش قیمت Redmi Note 11T مشخص شد

مدیر سابق ایکس باکس از پتانسیل‌ سرویس گیم پس هراس دارد

سرعت دانلود اینترنت ماهواره ای استارلینک، شما را دیوانه می‌کند!

عکاسی ممنوع؛ اینجا بیمارستان است!

آیا بازیگران غیربرجامی گره مذاکرات را باز می‌کنند؟

داوران زن برای اولین بار در جام جهانی سوت خواهند زد

دیدار رئیسی با نخست وزیر عمان در کاخ العلم

ربودن مرد پورشه‌سوار در خیابان فرشته تهران!

نکاتی برای ساخت سایت آماده

ماجرای تحصن مجلس زیر سایه محاصره ایران!

"تصمیمات سخت" در سخنان رئیس‌جمهور درباره اصلاحات ساختاری ضدفساد بود

همه چیز در مورد "آبله میمونی"

وزیر بهداشت: آمار واکسیناسیون ایران 15 درصد بیش از شاخص جهانی است

درخواست فرمانده انتظامی آبادان از مردم در خصوص حادثه متروپل

وزیر بهداشت: ابتلای قطعی به آبله میمونی نداشته‌ایم

دستور مخبر برای رسیدگی فوری به مصدومان حادثه آبادان

پنج‌شنبه پنجم خرداد تعطیل نیست

ریزش متروپل آبادان پیش‌بینی شده بود!

مواد شوینده گران می شود

بورس 25 هزار واحد ریزش کرد