پیام ویژه
عضو هیئت رئیسه مجلس:
بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی باید از ایران اخراج شوند/ آنها جاسوس هستند
دوشنبه 4 اسفند 1399 - 12:11:01
پیام ویژه - حجت الاسلام علیرضا سلیمی در جلسه علنی امروز طی تذکری شفاهی، اظهار داشت: بر اساس اصل 77 قانون اساسی، هر موافقتنامه و تفاهمنامه‌ای باید به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد درحالی‌که بیانیه مشترک سازمان و آژانس به معنای نقض قانون مجلس و مغایر با آن است و از نظر مجلس وجاهت قانونی ندارد.
وی بیان کرد: حتماً باید این تخلف تحت عنوان ماده 234 به قوه قضائیه ارجاع شود. رئیس‌جمهور قسم خورده که به قانون اساسی پایبند باشد اما متأسفانه دولتمردان به قانون مجلس توجه نکردند.
نماینده مردم محلات در مجلس تصریح کرد: بر اساس قانون، دولت موظف است که از فردا قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها را اجرا کند اما در بیانیه مشترک آژانس و سازمان، سه ماه به طرف مقابل فرصت داده شده که این کاملاً برخلاف قانون است.
سلیمی افزود: هیچ کسی حق تفسیر قانون را ندارد، تفسیر با مجلس است، رئیس‌جمهور و رئیس سازمان انرژی هسته‌ای تخلف کردند و مورد پیگیرد قانونی قرار می‌گیرند. سیاست قطعی جمهوری اسلامی، رفع تحریم‌ها است و همه باید به این مسئله توجه داشته باشند.
وی تأکید کرد: باید مسئولان سازمان انرژی اتمی از ملت و مجلس عذرخواهی و جبران و قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها را اجرا کنند.
نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی گفت: بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی جاسوس هستند و باید اخراج شوند اما متأسفانه در بیانیه مشترک شب گذشته، مسیر دیگری برای ورود آنان به کشور فراهم شد.

http://www.Yazd-Online.ir/fa/News/585562/بازرسان-آژانس-بین‌المللی-انرژی-اتمی-باید-از-ایران-اخراج-شوند--آنها-جاسوس-هستند
بستن   چاپ