پیام ویژه
غزه در «اشک و آه و دود و گلوله و آتش»+ تصاویر
يکشنبه 26 ارديبهشت 1400 - 23:36:47
پیام ویژه - آتش ناشی از حملات هوایی رژیم صهیونیستی آسمان غزه را روشن کرده است. در هفتمین روز درگیری‌ ها، جنگنده های صهیونیستی حملات هوایی بیشتری در غزه انجام دادند. پیکرهای بسیاری از فلسطینیان هنوز زیر آوار است.

به گزارش جماران ، خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد از نظر دنیای خارج، صحنه های شلیک موشک، بمباران و اعتراضات خشمگینانه در این هفته در خاورمیانه شاید آشنا به نظر برسد. از نظر فلسطینیان به ویژه نوار غزه، آنها چیزی جز روال عادی که هرازگاهی تکرار می شوند، نبودند.
خانواده ها یک بار دیگر فرار کردند یا خود را بی خانمان دیدند، والدین ناراحت برای کودکان شهید شده خود عزادار شدند و روزنامه نگاران قبل از نابودی دفاتر را تخلیه کردند.
غزه بیشترین تلفات را دیده است. وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که از آغاز حملات و بمباران های رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه 174 شهروند فلسطینی از جمله 47 کودک و 29 زن به شهادت رسیدند.
همچنین در این حملات و بمباران ها، 1200 فلسطینی نیز مجروح شدند که با توجه به وضعیت وخیم برخی از مجروحان، احتمال افزایش آمار شهدا در نوار غزه وجود دارد.
در حملات جنگنده های رژیم صهیونیستی به مناطق مختلف نوار غزه از جمله آپارتمان های مسکونی از دیشب تا صبح امروز یکشنبه، 26 نفر شهید و بیش از 50 نفر مجروح شدند.
ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که در 24 ساعت گذشته، بیش از 100 نقطه را در نوار غزه بمباران کرده است.
رژیم صهیونیستی در ادامه حملات خود به مراکز غیر نظامی صبح امروز ساختمان های خیابان الوحده در غزه را هدف قرار داد که بر اساس اخبار منتشر شده تاکنون 26 شهید و 45 زخمی بر جای گذاشته است .
صهیونیست‌ ها همچنین یک ساختمان مسکونی دیگر در خیابان یرموک را هدف قرار دادند.
یک هواپیمای بدون سرنشین خانه ای را در بیت حانون در شمال غزه بمباران کرد.
وزرای خارجه اتحادیه اروپا روز سه‌ شنبه برای بحث و گفت و گو در خصوص تحولات اخیر در سرزمین‌ های اشغالی نشست اضطراری دارند.
دفتر اطلاع رسانی دولت در غزه اعلام کرد که جنگنده‌ های صهیونیستی مقر وزارت‌ خانه‌ های کار و توسعه را در شهر غزه بمباران کردند.
«بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی بامداد امروز تهدید کرد که این رژیم به حملات شدیدتر علیه فلسطینیان ادامه می‌دهد.
نظامیان رژیم صهیویستی امروز 25 فلسطینی دیگر را در قدس اشغالی بازداشت کردند که بر این اساس شمار کلی فلسطینیان بازداشت شده از آغاز خیزش اخیر قدس در ماه مبارک رمضان گذشته به 1000 نفر رسیده است.
درگیری میان مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی از روز دوشنبه هفته گذشته 20 اردیبهشت 1400 و پس از پایان ضرب‌ الاجل مقاومت به تل‌ آویو مبنی بر لزوم پایان تجاوزات این رژیم در قدس و مسجدالاقصی آغاز شده است.
مدیر منطقه ای یونیسف روز شنبه گزارش داد که نیمی از کودکان کشته شده در غزه زیر 10 سال هستند، در حالی که ده ها کودک فلسطینی دیگر در کرانه باختری و بیت المقدس شرقی زخمی شدند.
«تد چایبان» مدیر منطقه ای یونیسف گفت: «مقیاس خشونت گسترده است. کودکان متحمل سنگین ترین این تشدیدها هستند. همه طرف ها باید عقب نشینی کرده و به خشونت پایان دهند.»
در واکنش به جنایات رژیم صهیونیستی، مقاومت فلسطین تل آویو و شهرک‌ های صهیونیست‌ نشین را زیر حملات موشکی خود گرفتند. 
ارتش رژیم صهیونیستی اذعان کرد 120 موشک از غزه به سرزمین‌ های اشغالی در طول 12 ساعت گذشته شلیک شده است. «تل‌ آویو، الحضیره، اشدود، عسقلان، نتیفوت و سدیروت» در این حملات هدف قرار گرفتند.
سخنگوی حماس با اشاره به حملات رژیم صهیونیستی به غیرنظامیان در غزه گفت: حالت جنون آمیز اشغالگران و رهبران شکست خورده آن‌ها ناشی از قدرت ضربات مقاومت است.
سخنگوی شاخه نظامی جهاد اسلامی از بکارگیری موشک‌ های جدید در نبرد با رژیم اشغالگر از جمله موشک «قاسم» خبر داد.
رژیم صهیونسیتی به سبب حملات موشکی فلسطین، متحمل خسارت‌های سنگین شد و این موشک‌ ها به ویران شدن تعداد زیادی از ساختمان‌ ها، خودرو‌ها، خطوط انتقال فرآورده‌ های نفتی، منجر شده و همچنین توقف حرکت قطار‌ها، تعلیق فعالیت فرودگاه ها، سقوط بورس و تعطیلی کارخانه‌ ها را در پی داشته است.
یکی از پایگاه‌ های اقتصادی این رژیم بهای مقابله با یک موشک مقاومت حدود را صد هزار دلار برآورد و اعلام کرد هزینه مقابله با موشک‌ های مقاومت طی دو روز، به بیش از 50 میلیون دلار می‌ رسد.
منابع رژیم صهیونیستی با اشاره به شمار صهیونیست هایی که در پناهگاه به سرمی‌ برند، شمار آنها را 5 میلیون دانستند و این شامل تل آویو و شهرهای مرکزی فلسطین اشغالی نمی‌ شود.
تلاش‌های دیپلماتیک برای دستیابی به آتش بس بین اسرائیل و حماس سرعت گرفته است. هادی عمرو، نماینده آمریکا که روز گذشته به سرزمین های اشغالی سفر کرده با بنی گانتس وزیر جنگ و سایر مقامات این رژیم دیدار کرده است.
قرار است شورای امنیت سازمان ملل هم امروز جلسه‌ ای اضطراری برای بحث و بررسی این درگیری‌ ها برگزار کند.

پیام ویژه

پیام ویژه

پیام ویژه

پیام ویژه

پیام ویژه

پیام ویژه

پیام ویژه

پیام ویژه

پیام ویژه

پیام ویژه

پیام ویژه

پیام ویژه

پیام ویژه

پیام ویژه

پیام ویژه

پیام ویژه

پیام ویژه

پیام ویژه

پیام ویژه

پیام ویژه

پیام ویژه

پیام ویژه

پیام ویژه

پیام ویژه

پیام ویژه

پیام ویژه

پیام ویژهhttp://www.Yazd-Online.ir/fa/News/662948/غزه-در-«اشک-و-آه-و-دود-و-گلوله-و-آتش»--تصاویر
بستن   چاپ