پیام ویژه
پامپئو هشدار داد
دوشنبه 27 ارديبهشت 1400 - 09:33:29
پیام ویژه - وزیر خارجه پیشین آمریکا یکشنبه مدعی شد شواهد کنونی هنوز نشان می‌دهد که منشاء کروناویروس از آزمایشگاهی در ووهان چین بوده و هشدار داد که "خطر تسلیحات بیولوژیکی و بیوترور" که برخاسته از این منطقه باشد "بسیار واقعی" است.
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین: مایک پامپئو، وزیر خارجه سابق آمریکا در برنامه ساندی مورنینگ فیچرز گفت که حزب کمونیست چین درباره منشاء کووید-19 "لاپوشانی" کرده و به رغم تلاش آنها برای رد دسترسی به موسسه ویروس شناسی ووهان، پزشکان شاغل در آنجا و مواد این آزمایشگاه، شواهد همچنان آن را نشان می‌دهد.
پامپئو گفت: ما تلاش کردیم کوچکترین شواهدی که می‌توانیم هم جمع آوری کنیم، ما تلاش کردیم تا این را به دست مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها برسانیم و تلاش کردیم تا با چینی‌ها همکاری کنیم. آنها به طرز وحشتناکی آن را لاپوشانی کردند.
او گفت، ترکیب شواهد مستند و تلاش بی وقفه چین برای تکذیب هرگونه اطلاعات مرتبط با این آزمایشگاه به او نشان میدهد که منشاء ویروس در آن آزمایشگاه است: "من کوچکترین شواهدی هم ندیده‌ام که خلاف آن را نشان دهد."
وزیر خارجه پیشین آمریکا همچنین هشدار داد که سناریوهای مشابهی در آینده رخ دهد و به احتمال جنگ بیولوژیکی اشاره کرد.
پامپئو گفت: این خطر که دوباره چیزی شبیه به این از آن آزمایشگاه یا یک آزمایشگاه چینی دیگر تکرار شود، بسیار واقعی است. چین دست به فعالیت‌ها و اقداماتی میزند که مطابق با ظرفیت آنها برای تضمین آن تاسیسات است و خطر تسلیحات بیولوژیکی و بیوترور نشات گرفته از این منطقه بسیار واقعی است.
این در حالی است که همچنان مشخص نیست منشاء ویروس کرونا از کجا بوده است و مقام‌های دولت بایدن هم درباره مداخله چین در تلاش‌های تحقیقاتی ابراز نگرانی کرده‌اند.

http://www.Yazd-Online.ir/fa/News/663244/پامپئو-هشدار-داد
بستن   چاپ