پیام ویژه
ربات کمک امدادگر که برای نجات جان انسان‌ها تلاش می‌کند
شنبه 1 خرداد 1400 - 20:05:52
پیام ویژه - مهر / دستگاهی مکانیکی ساخته شده که قادر به انجام احیای قلبی ریوی است و اطلاعات مربوط به بیمار را جمع آوری می کند. این دستگاه به امدادگران کمک می کند.
برای نخستین بار یک ربات امدادگر ساخته شده تا فرایند فشار بر قفسه سینه در آمبولانس را روی بیمار انجام دهد. به این ترتیب نیروهای انسانی فرصت می‌یابند تا درمان‌های حیاتی دیگر را انجام دهند.
سرویس آمبولانسSCAC در انگلیس این فناوری را در وسایل نقلیه خود به کار می‌گیرد که LUCAS 3 نام دارد.

پیام ویژه


دستگاه مذکور یک سیستم مکانیکی است که می‌تواند احیای قلبی ریوی (CPR) را از زمان رسیدن امداگران به صحنه و طی سفر بیمار به بیمارستان بدون وقفه انجام دهد.
احیای قلبی ریوی سبب می‌شود زمانیکه فرد بیهوش است و نفس نمی‌کشد، اکسیژن و خون در بدن او جریان یابند. البته این ربات ارزان نیست و بهای آن 11 هزار و 859 پوند اعلام شده است.

پیام ویژه

هنگامیکه امدادگران به محل مورد نظر می رسند و عمل احیای قلبی ریوی را آغاز می‌کنند، فرایند انتقال عملیات از انسان به دستگاه فقط 7 ثانیه طول می‌کشد.
این سیستم مجهز به بلوتوث است و می‌توان میزان فشار به قفسه سینه، عمق و دستورالعمل‌هایی خاص را در آن تنظیم کرد. همچنین دستگاه قادر به جمع آوری اطلاعاتی است که پس از رویداد قابل بررسی هستند و در اختیار پزشکان قرار می‌گیرند.

http://www.Yazd-Online.ir/fa/News/667434/ربات-کمک-امدادگر-که-برای-نجات-جان-انسان‌ها-تلاش-می‌کند
بستن   چاپ