پیام ویژه
درخواست کرونایی هند از شبکه‌های اجتماعی
شنبه 1 خرداد 1400 - 20:06:21
پیام ویژه - مهر / وزارت فناوری اطلاعات هند از تمام شبکه های اجتماعی خواسته تا هرگونه محتوایی درباره نسخه هندی ویروس کرونا را حذف کنند.
سازمان جهانی بهداشت در 11 می اعلام کرد شاخه ویروس کرونای B.1.617 که نخستین بار در هند کشف شد، یک نسخه نگران کننده است.
یک روز بعد دولت هند با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد گزارش‌های رسانه‌ای که در آنها اصطلاح «نسخه هندی» به کار رفته بدون پایه و اساس هستند و سازمان جهانی بهداشت این شاخه را فقط با نام B.1.617 دسته بندی کرده است.
وزارت فناوری اطلاعات هند در نامه‌ای به شرکت‌ها خواسته تمام محتوایی را که در آن از اصطلاح «شاخه هندی» ویروس کرونا استفاده یا به آن اشاره شده است، را حذف کنند. در بخشی از این نامه آمده است: این امر کاملاً اشتباه است. طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت، از نظر علمی چنین شاخه‌ای از Covid-19 وجود ندارد. WHO در هیچ یک از گزارشات خود اصطلاح «نسخه هندی» را با نوع B.1.617 ویروس کرونا مرتبط نکرده است.
یک مقام دولتی ارشد هند فاش کرد این نامه یک پیام واضح و صریح دارد و به معنای آن است که اشاره به «نسخه هندی» اشتباه است و به کشور صدمه می‌زند.
اما به گفته مدیر ارشد یک شبکه اجتماعی ردیابی و حذف تمام محتوا با این اصطلاح کار سختی است زیرا صدها هزاران پست با این ویژگی وجود دارد. همچنین چنین اقدامی به سانسور مبتنی بر کلید واژه منجر می‌شود.
این درحالی است که از مدتی قبل شیوه کنترل شیوع ویروس کرونا در این کشور مورد انتقاد قرار گرفته و از توئیتر خواسته شده بود تا محتوای انتقادی در این خصوص را حذف کند.

http://www.Yazd-Online.ir/fa/News/667437/درخواست-کرونایی-هند-از-شبکه‌های-اجتماعی
بستن   چاپ