پیام ویژه
توصیه ی عضو اتحادیه طلا و جواهر تهران به مردم
يکشنبه 2 خرداد 1400 - 17:55:45
پیام ویژه - اقتصاد آنلاین / دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران با تاکید بر اینکه قیمت طلا و سکه به ثبات رسیده است گفت: با توجه به این شرایط مردم می‌توانند مبادلات خود را شروع کنند.
نادر بذرافشان با تشریح وضعیت امروز بازار طلا بیان کرد: با توجه به تعطیلی بازار‌های جهانی اونس طلا در سطح 1881دلار ثابت مانده اما به دلیل نوسان نرخ ارز و اخبار سیاسی و اقتصادی که در سطح دنیا مطرح است، قیمت طلا و سکه امروز اندکی گران شد.
به گفته بذرافشان، قیمت طلای 18عیار نسبت به دیروز گرمی شش هزار تومان، مثقال طلا تقریبا 25هزار و سکه طرح جدید 100هزار تومان گران شده اما بهای نیم سکه، ربع سکه و سکه یک گرمی تغییری نکرده است.
این فعال بازار طلا به وضعیت تقاضا هم اشاره کرد و گفت: همچنان حجم معاملات بسیار پایین است و مردم به دلیل نامطمئن بودن از آینده روابط سیاسی سراغ خرید و فروش مصنوعات طلا و سکه نمی‌روند اما به نظر من با توجه به اینکه قیمت‌ها چند ماهی می‌شود که به ثبات رسیده، مردم می‌توانند مبادلات خود را آغاز کنند.
بذرافشان اضافه کرد: کاهش سطح تقاضا باعث شده حباب سکه دیروز به 50هزار و در بازار امروز به حدود 100هزار تومان برسد که در کنار تقاضای کم، عرضه کافی هم در پایین آمدن حباب سکه تاثیر‌گذار بوده است.
وی درباره روند آینده بازار طلا خاطرنشان کرد: همچنان معتقدم افزایش یا کاهش چشمگیری در انتظار قیمت طلا و سکه نیست و چنانچه اتفاقی هم بیفتد نوسان قیمت بین 5 تا 10درصد خواهد بود.
قیمت طلا و سکه 2خرداد ماه 1400
دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا با اشاره به قیمت‌‌های امروز اظهار کرد: در جریان معاملات بازار طلای تهران، قیمت سکه امامی امروز 10میلیون و 140هزار و سکه طرح قدیم 10میلیون و 30هزار تومان است.
بذرافشان اضافه کرد: نیم سکه با قیمت پنج میلیون و 800هزار، ربع سکه سه میلیون و 750هزار و سکه یک گرمی دو میلیون و 250هزار تومان فروخته می‌شود؛ همچنین در بازار امروز قیمت هر مثقال طلای 17عیار چهار میلیون و 440هزار و هر گرم طلای 18عیار یک میلیون و 25هزار تومان اعلام شد.

http://www.Yazd-Online.ir/fa/News/668084/توصیه-ی-عضو-اتحادیه-طلا-و-جواهر-تهران-به-مردم
بستن   چاپ