پیام ویژه
مدیرعامل اپل به بی‌توجهی نسبت به نگرانی‌های توسعه‌دهندگان متهم شد!
دوشنبه 3 خرداد 1400 - 00:10:04
پیام ویژه - آی تی رسان / اکنون که تیم کوک؛ مدیرعامل اپل برای ادای شهادت در دادگاه حاضر شده است؛ هر 2 شرکت Epic و اپل بایستی استدلال‌های نهایی خود را در روز دوشنبه ارائه نمایند. پس از آن ایوان گونزالس راجرز؛ قاضی فدرال کلیه شهادت‌های ایراد شده طی جلسات 2 هفته‌ای دادگاه را مرور خواهد کرد. این شهادت‌ها با حضور تیم سوئینی؛ مدیرعامل شرکت Epic در جایگاه و پاسخ همراه با سوگند تیم کوک؛ مدیرعامل اپل مطرح شدند. از آن‌جا که این جلسه دادرسی بدون حضور هیات منصفه برگزار شد؛ لذا قاضی اعلام کرد که حکم نهایی خود را در اواسط ماه آگوست صادر می‌کند.
پیش از خروج تیم کوک از جایگاه، قاضی گونزالس راجرز پیرامون نظرسنجی انجام شده توسط اپل بحث کرد. نتایج این نظرسنجی نشان می‌دهد که 39 درصد از توسعه‌دهندگان طرف قرارداد اپل بابت نحوه انتشار اپلیکیشن‌های خود توسط غول کوپرتینویی ناراضی هستند. در همین راستا قاضی از تیم کوک سوال کرد که با توجه به شمار بالای توسعه‌دهندگان ناراضی آیا اپل توجه به رفع نیازمندی‌های آنان را ضروری نمی‌داند؟
تیم کوک اعلام کرد که با توجه به تعداد برنامه‌های ارسالی به اپل که توسط این شرکت رد می‌شوند؛ تنش با توسعه‌دهندگان برنامه همواره وجود دارد و این اختلاف نظرها حقیقتا برای کاربران مفید است؛ زیرا موجب می‌شود تا کاربران احساس کنند که برنامه‌های نصب شده توسط آن‌ها ایمن و قابل اعتماد هستند. قاضی گونزالس راجرز در پاسخ به مدیرعامل اپل اعلام کرد: “ظاهرا شما برای تغییر شیوه عملکرد خود در راستای رفع نگرانی‌های توسعه‌دهندگان احساس فشار یا رقابت را تجربه نمی‌کنید.”
بر اساس اعلام وبسایت Engadget تعلق اکثر خریدهای درون برنامه‌ای به اپلیکیشن‌های بازی امری حائز اهمیت است. همچنین بایستی خاطرنشان کرد که اپلیکیشن‌های بانکی نظیر Wells Forgo تنها هزینه اشتراک سالیانه توسعه‌دهندگان را به اپل پرداخت می‌کنند. این پدیده موجب شد تا قاضی گونزالس راجرز از تیم کوک سوال کند که آیا اپلیکیشن‌های بازی جبران‌کننده کلیه برنامه‌های رایگان اپ استور هستند؟ تیم کوک به این سوال پاسخ منفی داد و خاطرنشان کرد که برنامه‌های رایگان به ایجاد ترافیک در فروشگاه برای کلیه توسعه‌دهندگان برنامه کمک می‌کند.

پیام ویژه

شرک Epic در ازای انجام خریدهای درون برنامه‌ای توسط پلتفرم پرداخت اختصاصی خود تخفیفاتی را به کاربران سیستم‌عامل‌های اندروید و iOS ارائه می‌دهد
بر اساس گزارشات طی مدت 30 ماه گذشته شرکت اپل از محل بازی فورتنایت مبلغ 100 میلیون دلار درآمد داشته است
بعلاوه تیم کوک محتوای حافظه گزینشی خود را آشکار کرد. وی گفت که از رقم پرداختی گوگل به اپل بابت انتخاب آن به‌عنوان جستجوگر پیش‌فرض در سیستم‌عامل iOS اطلاع ندارد. تیم کوک پیشنهاد داد که این سوال در عوض از گوگل پرسیده شود. همچنین وکلای شرکت Epic بابت سیاست‌های اپل در چین از تیم کوک سوال کردند؛ کشوری که ظاهرا کمپانی در تعاملات خود با دولت آن انعطاف بیش‌تری از خود نشان می‌دهد. به‌عنوان مثال داده‌های آی‌کلود در چین تحت کنترل دولت این کشور قرار دارد.
به‌دنبال اقدام سال گذشته شرکت اپل مبنی بر حذف Epic از فروشگاه اپ استور این کمپانی توسعه‌دهنده بازی نسبت به تنظیم یک دادخواست حقوقی علیه اپل اقدام کرد. Epic به تبلیغ پلتفرم اختصاصی خریدهای درون برنامه‌ای خود در فروشگاه آنلاین توسعه‌دهندگان پرداخت. این سامانه به شرکت Epic امکان می‌دهد تا پلتفرم پرداخت اختصاصی اپل را دور زده و از پرداخت کارمزد 30 درصدی بابت درآمد خریدهای درون برنامه‌ای معاف شود. اقدامات Epic مغایر قوانین اعلام شده توسط اپل بود و موجب طرح شکایت توسط غول کوپرتینویی شد.
در جریان برگزاری دادگاه یکی از کارمندان اپل شهادت داد که این شرکت بابت کارمزد خریدهای درون برنامه‌ای بازی فورتنایت طی یک دوره زمانی 30 ماهه حداقل مبلغ 100 میلیون دلار را دریافت نموده است. این در حالیست که کمپانی برای تبلیغ این بازی محبوب تنها 1 میلیون دلار هزینه کرده است.
اطلاعات میدانی وبسایت ArsTechnica نشان می‌دهند که کاربران سیستم‌عامل‌های اندروید و iOS در صورت خریداری 1000عدد V-Bucks از طریق پلتفرم پرداخت مستقیم Epic (به‌جای استفاده از سیستم‌های پرداخت اپل و گوگل) از تخفیف 2 دلاری بهره‌مند خواهند شد.
گوگل نیز همانند اپل بابت خریدهای درون برنامه‌ای انجام شده از طریق گوگل پلی استور کارمزد 30 درصدی را دریافت می‌کند. از آنجا که کاربران اندروید قادر به دریافت برنامه‌های موردنظر خود از اپ استورهای متفرقه هستند (قابلیتی که کاربران iOS به آن دسترسی ندارند)؛ لذا رویکرد پلی استور برخلاف اپ استور ضدرقابتی محسوب نمی‌شود.

http://www.Yazd-Online.ir/fa/News/668306/مدیرعامل-اپل-به-بی‌توجهی-نسبت-به-نگرانی‌های-توسعه‌دهندگان-متهم-شد!
بستن   چاپ