پیام ویژه
«غکورش» چقدر نقدینگی می‌خواهد؟
دوشنبه 3 خرداد 1400 - 18:27:45
پیام ویژه - تجارت نیوز /عرضه اولیه «غکورش» در حالی چهارشنبه در بورس انجام می‌شود که احتمالا به هر نفر حدود 200 هزار تومان سهم برسد. این عرضه اولیه سال گذشته لغو شده بود.
 بر اساس اطلاعیه شرکت بورس اوراق بهادار تهران، عرضه اولیه این هفته هم مشخص شد و شرکت صنعت غذایی کوروش با نماد «غکورش» روز چهارشنبه به بازار می‌آید. بر اساس این اطلاعیه تعداد 240 میلیون سهم معادل 8 درصد از سهام غکورش به عنوان 546مین شرکت در فهرست شرکت‌های پذیرفته شده در بورس در بخش محصولات غذایی و آشامیدنی به جز قند و شکر عرضه می‌شود.

پیام ویژه

از این 240 میلیون سهم تعداد 168 میلیون سهم حهت عرضه به عموم و بقیه به صندوق‌های سرمایه‌گذاری عرضه می‌شود. حداکثر سهمیه هر کد بورسی 500 سهم است که در بازه قیمتی 2850 تا 2995 تومانی قابل ثبت سفارش است. بر این اساس حداکثر نقدینگی مورد نیاز برای این عرضه اولیه حدود 1٫5 میلیون تومان خواهد بود. البته با توجه به مشارکت 2٫5 میلیون نفری در عرضه اولیه گذشته احتمالا به هر کد بورسی حداکثر 67 سهم تخصیص یابد که معادل 200 هزار تومان نقدینگی می‌خواهد.
غکورش قرار بود مرداد سال گذشته وارد بورس شود که به دلیل عدم شفافیت صورتحساب‌های مالی این عرضه اولیه لغو شده بود. نکته جالب این است که با وجود سقوط آزاد شاخص کل در یکسال گذشته، قیمت عرضه اولیه این نماد نسبت به سال گذشته بیشتر شده است

http://www.Yazd-Online.ir/fa/News/668796/«غکورش»-چقدر-نقدینگی-می‌خواهد؟
بستن   چاپ