پیام ویژه
حملات را از سر می‌گیریم
سه شنبه 4 خرداد 1400 - 09:32:06
پیام ویژه - نبرد اخیر میان مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی(سیف القدس) 12 روز طول کشید و سرانجام با میانجی‌گری مصر بامداد جمعه گذشته 31 اردیبهشت، آتش‌ بس شد.
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین: این آتش بس اما موقت است و رژیم صهیونیستی باید آن را «تثبیت» کند اما تاکنون در این مورد اقدامی نکرده است. علاوه‌بر این «بنی گانتس»، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی اعلام کرده رهبران حماس از مصونیت برخوردار نیستند و وی تعهدی نداده که در امان باشند!
بر اساس گزارش «الاخبار»، هیئت مصری برای سومین بار، یکشنبه برای دیدار با گروه‌های مقاومت فلسطینی و تکمیل رایزنی‌های مربوط به آتش‌بس وارد نوار غزه شد آنهم در زمانی که در سایه ادامه اقدامات تحریک‌آمیز رژیم صهیونیستی به ویژه در قدس و مسجدالاقصی و محله «شیخ جراح»، گروه‌های مقاومت فلسطینی تهدید به آغاز مجدد اقدامات مقاومتی خود کرده‌اند.
این روزنامه نوشته، گروه‌های مقاومت پیامی شدیداللحن به میانجی مصری داده‌ و هشدار داده‌اند مهلت داده شده برای تثبیت آتش‌بس در آستانه اتمام است بدون اینکه دشمن صهیونیستی به تعهداتش پایبند باشد و این موضوع مقاومت را به سمت درگیری مجدد سوق خواهد داد. در ادامه این گزارش آمده: «گروه‌های فلسطینی همچنین هشدار داده‌اند هر تجاوزی به غزه با پاسخ مشابه روبه‌رو خواهد شد به ویژه آنکه برخی طرف‌های اسرائیلی درتلاش برای تحمیل معادله جدید در بحث مربوط به شلیک راکت و بالن‌های آتش‌زا هستند». هیئت مصری هم در پاسخ گفته به تل‌آویو درباره اقدام به ترور سران مقاومت فلسطین هشدار داده‌اند.
الاخبار این را هم نوشته که هیئت مصری به جنبش حماس ازسرگیری رایزنی‌ها برای تبادل اسرا را پیشنهاد داده و حماس هم از این موضوع استقبال کرده و گفته این رژیم صهیونیستی است که حاضر به پرداخت هزینه مورد نظر مقاومت برای آزاد‌سازی سه نظامی اسیرش نیست. در همین حال «موسی ابومرزوق» نایب‌رئیس‌دفتر سیاسی حماس در خارج در گفت‌وگویی با روزنامه «القدس العربی» گفته، با اینکه مقاومت در نبرد اخیر تنها بخش کمی از توانایی‌های خود را نشان داد اما در این نبرد
پیروز شد.
اعترافی دیگر به شکست
از سوی دیگر، «ریچارد اسیولر ستاین» نویسنده صهیونیست با انتشار مقاله‌ای در وبسایت عبری زبان «تیکون عولام» نوشته که «با هر جنگ جدید اسرائیل جایگاه خود را در جهان از دست می‌دهد. همچنین در مقایسه با جنگ‌های قبلی این بار تلاش‌های جدی از جانب طرفداران اسرائیل برای دفاع از آن در رسانه‌ها و یا افکار عمومی دیده نشد و به نظر می‌رسد که آنها نیز فهمیدند که اسرائیل باخته است...اسرائیل همچنان به جنگ‌های خود ادامه می‌دهد و شکست می‌خورد. اسرائیل در سال 1982 به لبنان حمله کرد و بار دیگر در سال 2006 نیز به آن حمله کرد. در سال‌های 2008 و 2012 و 2014 نیز جنگ‌هایی علیه غزه آغاز کرد و در هر یک از این عملیات‌های نظامی به قدرت تخریبی خود افتخار می‌کرد و دشمنانش را به استهزاء می‌گرفت و به دروغ ادعا می‌کرد که پیروز شده است». سید عبدالملک الحوثی رهبر جنبش انصارالله یمن نیز طی یک سخنرانی گفت دشمن صهیونیستی شکست‌ها و ناکامی‌های بیشتری در پیش خواهد داشت.
اخراج سفیر رژیم صهیونیستی از ایرلند
در کشتار وسیع زنان و کودکان فلسطینی در این جنگ از سوی صهیونیست‌ها، پارلمان ایرلند در صدد است طرح اخراج سفیر رژیم صهیونیستی از ایرلند را هفته جاری به رأی بگذارد. بنابر گزارش روزنامه صهیونیستی «جروزالم‌ پست»، پارلمان ایرلند در صدد است طرحی را به رأی بگذارد که در آن جرایم جنگی، پاک‌سازی قومی و توسعه شهرک‌‌سازی غیرقانونی اسرائیل را محکوم کند و تأکید دارد که حضور سفیر اسرائیل در ایرلند در این شرایط غیرقابل دفاع است. بر اساس این گزارش، 11 قانونگذار از چهار حزب ایرلند اواخر هفته گذشته قبل از برقراری آتش‌بس میان صهیونیست‌ها و گروه مقاومت فلسطینی حماس، طرح اخراج سفیر رژیم صهیونیستی را ارائه دادند. در طرح فوق به جنایات 12 روزه رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان در قدس اشغالی اشاره شده و آمده است: «بیش از 60 کودک به دست ارتش اسرائیل به قتل رسیده‌اند و تنش‌های فعلی در نتیجه تلاش برای پاک‌سازی قومی 28 خانواده فلسطینی از منطقه شیخ جراح اورشلیم (قدس) به وجود آمده است».
جشن پیروزی در 40 شهر مغرب
از سوی دیگر، مردم مغرب در 40 شهر این کشور جشن پیروزی مقاومت فلسطینی در جنگ غزه را برپا و هرگونه عادی ‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را محکوم کردند. به دعوت «جبهه مغرب برای حمایت از فلسطین و مخالفت با عادی ‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی» هزاران تن از مردم مغرب عصر یکشنبه در 40 شهر از جمله پایتخت این کشور جشن پیروزی گروه‌های مقاومت فلسطینی در جنگ غزه را برپا و هرگونه عادی ‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را محکوم کردند. به نوشته روزنامه مغربی هسپرس، شهروندان رباط در حمایت از ملت فلسطین جشن پیروزی گروه‌های مقاومت فلسطینی در جنگ با نظامیان صهیونیستی را برپا کردند. آنان می‌خواستند در برابر پارلمان مغرب تجمع کنند اما نیروهای امنیتی ساختمان پارلمان را به محاصره خود در آورده بودند و اجازه ندادند، تظاهرکنندگان در مقابل آن اجتماع کنند. صدها نفر از مردم شهر فیلادلفیا در آمریکا نیز با برگزاری تظاهراتی خواستار آزادی کامل فلسطین از نهر تا بحر شدند. شهر «برماگو» ایتالیا هم عصر یکشنبه شاهد راهپیمایی صدها ایتالیایی بود که با سر دادن شعار همبستگی خود را با قدس و غزه اعلام و تجاوزات رژیم اشغالگر اسرائیل را محکوم کردند. طی روزهای گذشته در کشورهای زیادی به حمایت از فلسطین راهپیمایی برگزار و پیروزی مقاومت جشن گرفته شد.

http://www.Yazd-Online.ir/fa/News/669333/حملات-را-از-سر-می‌گیریم
بستن   چاپ