پیام ویژه

آخرين مطالب

اذعان تلخ رهبر مزدوران روسی در اوکراین بين الملل

اذعان تلخ رهبر مزدوران روسی در اوکراین
  بزرگنمايي:

پیام ویژه - رهبر گروه مزدور روسی« واگنر » در سخنانی تلخ اذعان کرد که نبرد شهر«باخموت» آسیب زیادی به نیروهایش و نیز به نیروهای اوکراینی وارد کرده است.

به گزارش جماران به نقل از الجزیره، در حالی که درگیری های شدید و مرگبار میان ارتش روسیه و مزدورانش(گروه واگنر) با ارتش اوکراین در شرق اوکراین و به طور خاص در شهر«باخموت» ادامه دارد، «یفگنی پریگوژین» رهبر گروه مزدور روسی« واگنر » در سخنانی تلخ اذعان کرد که نبرد شهر«باخموت» آسیب زیادی به نیروهایش و نیز به نیروهای اوکراینی وارد کرده است.
پریگوژین در پیامی صوتی گفت: نبرد برای تصرف باخموت ارتش اوکراین را نابود کرد و متاسفانه به شرکت نظامی خصوصی واگنر نیز آسیب سنگینی وارد کرده است.
نبرد باخموت طولانی نبرد در جنگ اوکراین به شمار می رود که روز 24 فوریه سال 2020 و با حمله نظامی روسیه به اوکراین آغاز شد. این شهر هم برای روسیه و برای اوکراین تبدیل به یک نماد شده است و روسیه تلاش می کند بعد از شکست های سنگینی که خورد به هر قیمتی در نبرد باخموت پیروز شود و شهر را به اشغال خود در آورد. از طرفی اوکراین نیز با مقاومت سرسختانه تلاش می کند نیروهای روسی را در این شهر زمین گیر کند و نگذارد این شهر سقوط کند و با پیروزی در این نبرد جان تازه ای به نیروهایش بدهد.
در همین حال، ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین روز سه‌شنبه هشدار داد که اگر کشورش نبردی طولانی را در یکی از شهرهای کلیدی شرقی پیروز نشود، روسیه می‌تواند با کسب حمایت بین‌المللی کی‌یف را ملزم به پذیرش توافقی غیر قابل قبول کند. او همچنین از شی جین پینگ، رهبر چین و متحد مسکو دعوت کرد تا به اوکراین سفر کند.
آقای زلنسکی در قطاری که از مناطق مختلف اوکراین و برحی از مناطق جنگ‌زده گذر می‌کرد، در گفتگویی اختصاصی با آسوشیتدپرس گفت: که اگر باهموت به دست نیروهای روسیه سقوط کند، ولادیمیر پوتین «این پیروزی را به غرب، مردم خودش و چین خواهد فروخت.»
وی افزود: «اگر بوی خون به مشام پوتین برسد که نشان از ضعف ما باشد، فشارش را چندبرابر خواهد کرد.»
از آغاز تهاجم روسیه، اوکراین که توسط بیشتر کشورهای غربی پشتیبانی می‌شود جهان را با قدرت ایستادگی‌اش در مقابل ارتش بزرگ‌تر و مجهزتر روسیه شگفت‌زده کرده است. نیروهای اوکراینی کی‌یف، پایتخت خود را حفظ کرده و نیروهای روس را از باقی مناطق مهم استراتژیک بیرون راندند. 
اما همزمان با آغاز سال دوم نبرد، تمرکز آقای زلنسکی بر بالا نگه داشتن انگیزه ارتش و مردم است. به ویژه میلیون‌‌ها نفری که از کشور گریخته یا در مناطق به نسبت امن و آسوده‌ای دور از جبهه نبرد زندگی می‌کنند.
آقای زلنسکی همچنیان به خوبی می‌داند که موفقیت کشورش را تا حد بسیار زیادی مدیون حمایت‌های بین‌المللی نظامی به ویژه از سوی ایالات متحده و دیگر کشورهای اروپای غربی است. اما برخی از آمریکایی‌ها از جمله دونالد ترامپِ جمهوری‌خواه، رئیس جمهوری پیشین و نامزد انتخابات آتی ریاست جمهوری آمریکا این شبهه را مطرح کرده‌اند که آیا آمریکا باید به کمک نظامی میلیارد دلاری خود به اوکراین ادامه دهد؟
ران دیستانتیس، فرماندار فلوریدا و رقیب جمهوری‌خواه دونالد ترامپ در انتخابات پیش‌ِرو نیز در بیانیه‌ای دفاع از اوکراین را جزء اولویت‌ها نخست امنیت ملی ایالات متحده ندانست، وی البته پس از این که با انتقادات گسترده مواجه شد، بیانیه خود را پس گرفت. 
آقای زلنسکی بی آن‌که از ترامپ یا دیگر جمهوری‌خواهان نام ببرد، درباره نگرانی خود از تاثیر جابجایی قدرت در واشنگتن بر وضعیت و سرنوشت جنگ گفت: «ایالات متحده به واقع می‌داند که اگر از ما پشتیبانی نکند، پیروز نخواهیم شد.»
سفر ریلی آقای زلنسکی در کشور جنگ‌زده‌اش کاملا سنجیده و قابل توجه است. او که به چهره‌ای شناخته‌شده در سطح بین‌المللی تبدیل شده است، از چنین سفر روحیه‌بخشی برای گسترش نفوذ خود به مناطقی که در خط مقدم نبرد قرار دارند استفاده می‌کند.
او همراه با تعداد کمی از مشاوران و گروه بزرگی از ماموران تا بن دندان مسلح بازگشته از نبرد سفر می‌کند. مقصد‌های او شامل مراسم گرامیداشت آزاد‌سازی شهرهایی در منطقه «سومی» و دیدار با نیروهای مستقر در خط مقدم نبرد در نزدیکی زاپرویژیا است. هربازدید او تا زمانی که محل را ترک‌ کند مخفی باقی می‌ماند.
آقای زلنسکی اخیرا سفری مشابه به نزدیکی‌های باخموت، جایی که نیروهای دوطرف ماه‌هاست درگیر نبردی خونین هستند، انجام داد. اگرچه برخی از تحلیل‌گران نظامی باهموت را از نظر استراتژیک چندان مهم نمی‌دانند اما آقای زلنسکی با اشاره به این که در مرحله کنونی از دست دادن هر منطقه‌ای می‌تواند پیشروی اوکراین را به خطر بیاندازد، هشدار داد: «ما نمی‌توانیم هیچ گامی را از دست بدهیم. زیرا جنگ مثل یک کیک متشکل از تکه‌های پیروزی و هر تکه یک گام ما است.»
اظهارات او در تایید این بود که شکست اوکراین در نبرد 7 ماهه باخموت که طولانی‌ترین جدال از آغاز جنگ است، بیش از آن که شکستی تاکتیکی باشد، شکستی سیاسی است. 
وی با اشاره به این که فشار‌های ناشی از شکست در نبرد باخموت بلافصله هم از جانب جامعه بین‌المللی و هم از جانب خود مردم اوکراین بر کی‌یف اعمال خواهد شد گفت: «جامعه ما خسته خواهد شد و مرا به سازش با روس‌ها وادار خواهد کرد.»
با این حال رئیس جمهوری اوکراین می‌گوید که تا کنون چنین فشاری را حس نکرده است. جامعه جهانی از 24 فوریه سال گذشته و آغاز تهاجم نظامی روسیه به صورت مداوم از اوکراین جانبداری و حمایت کرده است. در چندماه اخیر نیز بسیاری از رهبران جهانی به این کشور سفر کرده‌اند. 
آقای زلنسکی همچنین ضمن دعوت از شی جین‌پینگ، رئیس جمهوری چین برای بازدید از اوکراین گفت: «ما آماده ملاقات با او هستیم. من مشتاقم که با او گفتگو کنم. پیش از این جنگ همه‌جانبه با وی صحبت کرده بودم. اما ظرف بیش از یک‌سال گذشته هیچ تماسی نداشته‌ایم.»
چین که دهه‌ها است از منظر اقتصادی و سیاسی با روسیه همسو بوده، با اعلام موضع بی‌طرفی در جنگ برای پوتین پوششی دیپلماتیک پدید آورده است. 
مائو نینگ، سخنگوی وزارت امور خارجه چین در پاسخ به این پرسش که آیا آقای شی دعوت ولودیمیر زلنسکی را می‌پذیرد یا خیر گفت که اطلاعی ندارد اما پکن به «حفظ ارتباط با هر دوطرف درگیر» ادامه می‌دهد. 
دیدار هفته گذشته شی جین‌پینگ با ولادیمیر پوتین در کرمیلین، احتمال ارسال تجهیزات توسط پکن به مسکو برای رفع نیاز تسلیحاتی و تکمیل زرادخانه این کشور را افزایش داد. با این حال سفر رهبر چین بدون هیچ‌گونه اعلامیه نهایی پایان یافت. چند روز پس از آن، آقای پوتین اعلام کرد که تسلیحات هسته‌ای تاکتیکی خود را در بلاروس مستقر خواهد کرد. این اقدام روسیه باعث نزدیک‌تر شدن تسلیحات هسته‌ای روسیه به قلمرو ناتو خواهد بود. 
رئیس جمهوری اوکراین با تاکید بر این که اقدام اخیر آقای پوتین با هدف انحراف توجه‌ها از عدم دستیابی او به ضمانت‌هایی از جانب رهبر چین است، گفت: «این به چه معنا است؟ به این معنا که بازدید شی جین پینگ نفعی برای روسیه نداشته است.»
ولودیمیر زلنسکی همچنین پیش‌بینی‌هایی را درباره بزرگترین سوال حول این جنگ یعنی چگونگی پایان آن مطرح کرد و ابراز اطمینان کرد که ملت او از طریق مجموعه‌ای از «پیروزی‌های کوچک» و «گام‌های کوچک» دربرابر «کشوری بزرگ، دشمنی بزرگ و ارتشی بزرگ اما با قلب‌های کوچک» پیروز خواهد شد.
آقای زلنسکی با اشاره به تاثیرات جنگ بر جامعه اوکراین گفت: «ما را تغییر داده. اما در نهایت ما را قوی‌تر ساخته است.»
وی افزود: «این جنگ می‌توانست ما را تجزیه یا متحد سازد. من سپاسگزار همه هستم. سپاسگزار تک‌تک شرکایمان، مردممان و خدا هستم که توانستیم راه اتحاد را در چنین شرایط حساسی برای ملتمان بیابیم. این راهَ، ما را حفظ کرد و ما سرزمینمان را حفظ کردیم. ما با هم هستیم.»
واکنش روسیه
دمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین در واکنش به سخنان ولودیمیر زلنسکی در رابطه با دعوت از رهبر چین برای بازدید از اوکراین گفت: «ما موضع متوازن جمهوری خلق چین در باره عملیات ویژه نظامی در اوکراین را می‌دانیم و درک می‌کنیم. باور داریم که رهبر چین خود درباره این که چه تماسی مناسب است تصمیم بگیرد. ما حق هیچ دخالتی نداریم.»
وی در رابطه با نبرد باهموت نیز گفت: «ما می‌دانیم که نبرد سنگین برای آرتیوموفسک (نام روسی باهموت) همچنان ادامه دارد. سربازان ما به صورت معجزه‌واری از خود دلاوری نشان دادند. ما برای آن‌ها آرزوی موفقیت می‌کنیم.»
آقای پسکوف در رابطه با جنگ اوکراین افزود: «ما بارها گفته‌ایم که فدراسیون روسیه می‌تواند به اهداف خود از راه‌های مختلفی از جمله سیاسی و دیپلماتیک دست‌یابد. اما اگر این موضوع مانند اوکراین غیرممکن بود، متاسفانه راه حل نظامی با انجام عملیات ویژه نظامی وجود دارد. برای روسیه تحقق خواسته‌هایش مهم است. رویارویی با کشورهای متخاصم و جنگ ترکیبی که علیه کشور ما به راه انداخته شده، برای مدت طولانی ادامه خواهد داشت. ما نیازمند ثبات، اعتماد به نفس، هدفمندی و اتحاد با رئیس جمهور هستیم. رویارویی با کشورهای متخاصم و جنگ ترکیبی که علیه کشور ما به راه انداخته شده، برای مدت طولانی ادامه خواهد داشت. ما نیازمند ثبات، اعتماد به نفس، هدفمندی و اتحاد با رئیس جمهور هستیم.»

لینک کوتاه:
https://www.payamevijeh.ir/Fa/News/1142257/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

کاهش 93 درصدی صادرات ایران به آمریکا

مایکروسافت ورودی صوتی را به نسخه دسکتاپ چت‌بات بینگ اضافه کرد

لحظه هولناک وقوع سیل در جاده چالوس

اقدام منحصربه‌فرد چین در جهت ساخت و ساز

انتقاد دبیر شورای توسعه سواحل مکران از شاخص‌های برخورداری این منطقه

اسپایدرمن 2 اواخر مهر ماه عرضه می‌شود

جزئیاتی درباره ضارب امام جماعت مسجدی در مشهد؛ فردی که مدت‌ها مشغول ترویج افکار تکفیری بود

گفت‌وگوی رئیس‌جمهور با مکرون؛ هشدار رئیسی برای پرهیز از اقدامات غیرسازنده در مذاکرات

زندگی نامه مرحوم دکتر فیروز نادری، از شیراز تا ناسا

بازسازی Front Mission 1 به کنسول‌ها و کامپیوتر می‌آید

افزایش 30 درصدی قیمت محصولات لبنی در بازار

انتقال 2 زندانی ایرانی از هند به کشور

تشییع پیکر مادر شهید «علی انصاری» با حضور نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه

هوای نصف جهان گرفت

مدیرکل راه آذربایجان شرقی: از لج شما هم که شده پسرم را جا‌های بهتر استخدام می‌کنم! /ویدئو

مقام شورایعالی مناطق آزاد: مشخص نیست پیشران اقتصادی کشور در برنامه هفتم توسعه چیست؟

توضیحات وزیر گردشگری در مورد اعطای اینترنت بدون فیلتر به گردشگران

چه کسی خواهد باخت؟

اوج‌گیری محرمانه‌های اقتصادی با وجود وعده انتخاباتی رئیسی

چه کسانی از تورم سود می‌برند؟

تحلیلگر اصولگرا: توافق محدود بهترین گزینه ایران در برابر آمریکاست

چشم خشک «سیستان»

مشخصات هیجان‌انگیز دوربین گوشی‌های سری پیکسل 8 گوگل فاش شد

«عادل» فرزند رسانه بود؛ فرزند را از خانه‌اش طرد کردند

موج تازه ای از اعتراضات در فرانسه علیه افزایش سن بازنشستگی

تصویربرداری از یک قلاده پلنگ در پارک ملی توران

واکنش بازار ارز به خبر آزادسازی منابع ارزی ایران در عراق

واکنش سپاهان به رضایت نامه میلیاردی پیام نیازمند

بازی/ Sniper Arena؛ دشمنان را از پای بیندازید

مراسم خاکسپاری پیکر مادر و همسر شهیدان «موسیسیان قزلجه»

اجرای دستورالعمل آزمایشی کنترل بازار مسکن به‌دستور رئیس‌جمهور

پاسخ عجیب یک مقام دولتی به خبرنگاران: از لج شما هم که شده پسرم را جاهای بهتر می‌برم!

مرغ چند شد؟

زمستان آسان ایران با گاز ترکمنستان؟

شناسایی چند مظنون هتک حرمت 2 امامزاده در ایلام

ادعای کاربر انقلابی درباره عملیات تازه ایران علیه خانه‌های امن منافقین در پاریس/ عکس

توییتر به تولیدکنندگان محتوای دارای تیک آبی پول می‌دهد

آفرین به این عدالت؛وزیر برابری اسپانیا به دلیل اتهام زنی به یک شهروند 18هزار یورو جریمه شد

بنزین 8000 تومانی واقعیت دارد؟

شهادت مرزبان هنگ مرزی ارومیه در حین گشت زنی

غرش توپ ها در سودان موقتا ساکت شد/خروج شورشیان از پایتخت

اولین همایش برنامه عملیاتی 1402 بنیاد شهید ‌و امور ایثارگران

فریدون عباسی: بنزین 8000 تومانی واقعیت ندارد

مقامِ وزارت صمت وعده داد؛ قیمت خودرو همچنان کاهشی خواهد بود

جفا در محیط زیست تهدید جدی برای سلامت محسوب می شود

اجرای عملیات آبشویی شبانه برای کنترل عوامل خسارت زا به درختان منطقه 19

استخر روباز ویژه بانوان در مجموعه فرهنگی ورزشی شهربانوی منطقه 5 افتتاح شد

بارش‌های سیلابی در برخی استان‌های کشور

یارانه خرداد ماه امشب در حساب سرپرستان خانوار

صدور مجوز تبدیل‌وضعیت رسمی-کارمندی نیروهای حجمی ایثارگر

© - www.payamevijeh.ir . All Rights Reserved.