پیام ویژه

آخرين مطالب

بين الملل

افزایش احتمال تعطیلی دولت آمریکا و دردسرهای آن برای آمریکایی ها

پیام ویژه - آغاز تعطیلی دولت در روز یکشنبه اول اکتبر (۹ مهر)، به این معناست که آژانس‌های فدرال، تمام فعالیت‌های غیرضروری و غیرحیاتی خود را متوقف می‌کنند و میلیون‌ها کارمند فدرال از جمله کادر اداری ارتش نیز دستمزدی دریافت نخواهند کرد.

بحران مهاجران در اروپا تشدید می شود

پیام ویژه - مبارزه با مهاجرت‌های غیرقانونی یکی از بحث برانگیزترین موضوعات در میان کشورهای اتحادیه اروپا برای سال‌ها بوده است.

رزمایش نظامی مشترک عربستان و چین

پیام ویژه - پکن تأکید کرد که این رزمایش که موسوم به «شمشیر آبی۲۰۲۳» است در منطقه «گوانگدونگ» در جنوب چین در ماه اکتبر آینده برگزار می شود.

فرمانده ناوگان دریای سیاه روسیه کشته شد/ نخستین بخش از تانک های آبرامز آمریکا به اوکراین رسید

پیام ویژه - ارتش اوکراین تأکید کرد که در حمله موشکی روز جمعه به مقر ناوگان دریای سیاه روسیه در شهر «سواستوپل» در شبه جزیره کریمه ۳۴ فرمانده نظامی کشته شدند که «دریا سالار«ویکتور سوکولوف» فرمانده ناوگان دریای سیاه روسیه در میان کشته شدگان است.

نگاهی به گام هسته ای جدید عربستان سعودی/ ریاض به دریافت مجوز غنی سازی نزدیک تر می شود

پیام ویژه - وزیر انرژی عربستان سعودی در بخش هایی از سخنان خود در کنفرانس عمومی سالانه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت پادشاهی عربستان به تازگی تصمیم گرفته است که به سمت اجرای یک توافق جامع پادمانی یا همان پروتکلی که نظارت‌های شدیدتری بر برنامه هسته‌ای دارد، حرکت کند.

پرونده و دردسر جدید برای ترامپ

پیام ویژه - یک قاضی در نیویورک روز سه‌شنبه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین آمریکا را متهم کرد که کسب و کار خانوادگی و ارزش دارایی‌های خود را به طور متقلبانه‌ای افزایش داده‌ است.

فرار بیش از ۴۲ هزار تن از ارامنه از قره باغ/آلمان خواستار استقرار ناظران بین المللی شد

پیام ویژه - اگرچه جمهوری آذربایجان اعلام کرده است که با ساکنان ارمنی‌تبار قره‌باغ به عنوان «شهروندان برابر» رفتار خواهد کرد اما محموله‌های کمکی محدودی اجازه ورود به این منطقه را پیدا کرده‌اند.

احتمال تعطیلی دولت آمریکا

پیام ویژه - شکاف بین دو مجلس نشان می دهد که دولت فدرال به احتمال زیاد در روز یکشنبه وارد چهارمین تعطیلی خود در یک دهه اخیر می شود.

محمود سریع‌القلم، نظریه‌پرداز: ایران در بریکس و شانگهای، فوتبالیست نیمکت‌نشین است/ سیاست ایران در قبال آمریکا: نه تقابل نه عادی سازی رابطه/ ایران در سیاست خارجی امنیت را بر توسعه ترجیح می‌دهد

پیام ویژه - عضویت ایران در سازمان همکاری‌های شانگهای و بریکس شبیه فوتبالیستی است که همیشه نیمکت نشین است و هرگز فرصت بازی پیدا نمی‌کند. در این زمینه سیاسی، ایران چاره‌ای ندارد جز اینکه در حاشیه، نظاره‌گر عملکرد میدانی چین، روسیه و آمریکا باشد.

بازداشت رئیس سابق دولت خودخوانده قره باغ و فرار ۴۷ هزار تن از ارامنه

پیام ویژه - دیمتری پسکوف سخنگوی کاخ کرملین گفت که واردانیان شهروندی روسیه را دارد و اگر همچنان شهروندی روسیه را داشته باشد مسکو اطلاعاتی درباره بازداشت وی به دست خواهد آورد و از او حمایت قانونی به عمل می آورد.

از تانک‌های آمریکایی ام ۱ آبرامز چه می‌دانیم و چرا ارسال این تانک‌ها برای اوکراین اهمیت دارد؟

پیام ویژه - یکی از پیشرفته‌ترین تانک‌های آمریکایی، ام ۱ آبرامز سرانجام به اوکراین رسید تا به این کشور در ضدحمله‌ای که برای بازپس‌گیری مناطق اشغال شده در جریان است کمک کند.

گزارش تصویری/ کوچ اجباری ارامنه از قره باغ

پیام ویژه - به گفته مقام های ارمنستان تا کنون بیش از ۱۲۰ هزار نفر از ساکنان ارمنی قره باغ کوهستانی این منطقه را از بیم حملات جمهوری آذربایجان ترک کرده اند.

گسترش میل به خودکشی در میان زنان افغان/ جامعه جهانی آپارتاید جنسیتی در افغانستان را اعلام کند/ ملا هیبت الله آخوندزاده، مدافع بزرگ حذف زنان از جامعه

پیام ویژه - در یکی از نشانه های ترسناک از منزوی شدن زنان و دختران در افغانستان، تنها ۲۲ درصد از زنان مصاحبه شده گزارش داده اند که حداقل هفته ای یک بار با زنان خارج از خانواده خود ملاقات می کنند و اکثریت آنها بدتر شدن روابط با سایر اعضای خانواده و جامعه را گزارش کرده اند. محدودیت ها برای زنان منجر به افزایش ازدواج کودکان، افزایش تعداد کودکان کار و افزایش مشکلات سلامت روان برای زنان و دختران شده است.

تبعات دنباله‌دار یک انتخاب استراتژیک/ چرا نادیده گرفتن ضرورت برقراری توازن در سیاست خارجی می‌تواند برای طولانی مدت منافع ملی ایران را تحت تأثیر قرار دهد؟

پیام ویژه - تلاش‌ها برای ارائه تصویری از ایران به عنوان «تهدید وجودی» برای غرب هرروز بیشتر می‌شود اما وزارت امور خارجه ایران، ترمیم روابط با اروپا را یک اولویت نمی‌داند.

ادامه بحران کوزوو

پیام ویژه - مناقشه بر سر کوزوو قدمتی چند صد ساله دارد. این منطقه برای مردم صرب‌تبار هم به لحاظ مذهبی و هم به لحاظ ارزش‌های ملی‌گرایانه، مهم قلمداد می‌شود.

پیامدهای جغرافیای سیاسی جنگ اوکراین در آسیا-اقیانوسیه

پیام ویژه - رهبران آسیا و اقیانوسیه نگران هستند که اقدامات روسیه در اوکراین آستانه صبر درگیری مسلحانه در آسیا را کاهش دهد. استدلالی که به وضوح توسط کیشیدا؛ نخست وزیر ژاپن پذیرفته شده است. این نگرانی‌ها به وضوح متوجه چین و این چشم‌انداز است که پکن ممکن است برای استفاده از نیروی مسلح علیه تایوان یا دیگر همسایگانش تصمیم بگیرد.

ریچارد هاس، رئیس بازنشسته شورای روابط خارجی آمریکا: جهان فکری برای مهار آسیب های هوش مصنوعی نمی کند/ جنگ در اوکراین به این سرعت تمام نخواهد شد/ توافق عربستان و اسرائیل برای مهار ایران خوب خواهد بود

پیام ویژه - از آنجایی که فناوری‌های هوش مصنوعی به سرعت در حال تکامل است، هیچ نشانه‌ای از یک اجماع بین‌المللی در مورد چگونگی بهره‌گیری از ابعاد سازنده و مهار کاربردهای بالقوه مخرب این فناوری جدید وجود ندارد.

وعده های تو خالی چین به بشار اسد/ چین، سوریه را مکان امنی برای سرمایه گذاری نمی داند

پیام ویژه - الگوی رفتاری چین با سوریه در این منطقه بی سابقه نیست. چین از ۴۰۰ میلیارد دلاری که در قرارداد ۲۵ ساله آنها در سال ۲۰۲۱ به ایران وعده داده بود، مبلغ بسیار اندکی را در ایران سرمایه گذاری کرده که تا حد زیادی به دلیل نوسانات اقتصادی در ایران است.

ریچارد هاوس، رئیس بازنشسته شورای روابط خارجی آمریکا: جهان فکری برای مهار آسیب های هوش مصنوعی نمی کند/ جنگ در اوکراین به این سرعت تمام نخواهد شد/ توافق عربستان و اسرائیل برای مهار ایران خوب خواهد بود

پیام ویژه - از آنجایی که فناوری‌های هوش مصنوعی به سرعت در حال تکامل است، هیچ نشانه‌ای از یک اجماع بین‌المللی در مورد چگونگی بهره‌گیری از ابعاد سازنده و مهار کاربردهای بالقوه مخرب این فناوری جدید وجود ندارد.

از جشن پیروزی در جمهوری آذربایجان تا ورود آوارگان ساکن قره باغ به ارمنستان

پیام ویژه - جمهوری آذربایجان در یورش جدید برتری نظامی خود را به ارمنستان دیکته کرد، اقدامی که شادی شهروندان این کشور و فاجعه انسانی را برای ارامنه ساکن قره باغ همراه داشت.

حمله ترکیه به تاسیسات حیاتی در سوریه

پیام ویژه - در جریان تجاوز جدید نظامیان ترکیه به خاک سوریه و هدف قرار دادن تأسیسات انتقال برق در این کشور، نیروگاه منطقه تل تمر واقع در استان الحسکه از کار افتاد.

خروج ۵هزار ارمنی از قره باغ

پیام ویژه - ارمنستان اعلام کرد که تا صبح امروز دوشنبه نزدیک به ۵ هزار نفر از منطقه قره باغ به ارمنستان رسیدند.

بخش عراقی تالاب هورالعظیم مجددا آتش گرفت

پیام ویژه - باشگاه خبرنگاران / مدیر کل حفاظت محیط زیست خوزستان وقوع مجدد آتش سوزی در بخش عراقی تالاب هورالعظیم را تائید کرد. داوود ...

زن آمریکایی در خیابان خوراک تمساح شد

پیام ویژه - باشگاه خبرنگاران / یک تمساح ۴ متری که از دریاچه پارک خارج شده بود، در یکی از خیابان‌های ایالت فلوریدای آمریکا زنی ۴۱ ...

همه چیز به این پرسش‌ بستگی دارد/ چقدر باید از چین ترسید؟

پیام ویژه - مسئله کلیدی در اینجا این است که کدام یک از دو قدرت قوی بازی می‌کند. ایالات متحده در ۳۰ سال گذشته حسن نیت خود را در جهانِ در حال توسعه هدر داده و اشتباهات آن به چین فرصت مناسبی برای توسعه نفوذ خود بخشیده است.

موسویان، دیپلمات پیشین: ایران در تابستان ۱۴۰۱ دچار اشتباه استراتژیک شد/ ایران می تواند اصول برجام را منطقه‌ای کند/ مذاکره تک موضوعی ایران و آمریکا موفقیت آمیز نیست/ ایران و اروپا گفت‌وگوهای کاری و فوری را کلید بزنند

پیام ویژه - این تاخیر یک اشتباه استراتژیک ایران بود زیرا با احیاء برجام در اوت ۲۰۲۲، ایران می توانست به یکی از منابع کلیدی تامین نفت و گاز اروپا و بلوک غرب تبدیل شود؛ ضمن اینکه با احیاء برجام گشایشهای مهم اقتصادی برای دولت آقای رئیسی هم بوجود می آمد.

از عزم ارمنی ها برای ترک قره باغ تا تداوم طعنه های پاشینیان به روسیه

پیام ویژه - ارامنه قره باغ کوهستانی عزم خود را برای ترک این منطقه جزم کرده اند، مردم در خیابان های ایروان در اعتراض به آنچه ناتوانی پاشینیان می دانند به خیابان آمده اند و در این میان نخست وزیر ارمنستان همچنان به موضع گیری علیه روسیه ادامه می دهد.

عدم استفاده ایران از پول موجود در کره جنوبی به سئول مربوط بود/ ایران از حساب مشابه در هند، چین و ترکیه استفاده کرده بود / پول ایران در قطر تحت محدودیت های قانونی بیشتری نسبت به کره جنوبی قرار دارد / کمک ایران به روسیه دورنمای دیپلماسی را محدود می کند

پیام ویژه - بر اساس مقررات تحریمی ایالات متحده، وجه ایران در کره جنوبی به طور قانونی برای اشکال خاصی از تجارت دوجانبه و بشردوستانه در دسترس بوده است. این وجوه به اصطلاح منجمد شده نیستند. به عنوان نمونه ایران از حساب‌های مشابه - در چین، ترکیه، هند در دولت گذشته خرج زیادی کرده است. اینکه چرا این پول در کره جنوبی مانند کشورهایی که گفتم استفاده نشد به دلایل خاص در کره جنوبی مربوط است.

آیا این زن قدرتمند رهبر کره شمالی می شود؟

پیام ویژه -یورونیوز، شاهزاده خانم مبادی آدابی از پیونگ‌یانگ یا رهبری قرون وسطایی و وقیح؟ کیم یو جونگ، خواهر رهبر کره شمالی بی‌شک قدرتمند‌ترین زن این کشور و چهره‌ای جنجالی، جذاب و عجیب و غریب در صحنه سیاسی بین‌المللی است. محقق مرکز بین‌المللی دانشوران وودرو ویلسون پس از ۲۰ سال تحقیق کتابی درباره او به‌چاپ رسانده است.

سقوط یک اتوبوس به ته دره در نیویورک

پیام ویژه - فرارو /یک اتوبوس حامل یک گروه موسیقی دبیرستانی روز پنجشنبه از یک بزرگراه منحرف شد و به دره‌ای در ایالت نیویورک سقوط کرد. ...

ساير مطالب

بحران قره باغ کار نخست وزیر ارمنستان را تمام می کند؟/ چرا مسکو ایستادن در کنار باکو را ترجیح داد؟

سخنرانی خسته‌کننده نتانیاهو برای صندلی‌های خالی سازمان ملل!

کشف حدود 250 جسد از قربانیان سیل‌ در شهر درنه در شرق لیبی

پهپادهای اوکراینی رعب و وحشت را در دل روس ها افکنده است

رئیس‌جمهور سابق ایتالیا درگذشت

«حمله موفقیت‌آمیز» اوکراین به مقر ناوگان دریای سیاه روسیه در شبه‌جزیره کریمه

هشدار نخست وزیر لهستان به زلنسکی

سقوط قیمت مسکن در آلمان به پایین‌ترین حد خود!!

واشنگتن خواستار توضیح لهستان در مورد قطع حمایت از اوکراین شد

نتیجه عجیب یک پژوهش سیاسی

ساداتیان، دیپلمات پیشین: ایران ابزارهای خود را در منطقه از دست داده/ توان مانور ایران در منطقه کم شده/ عربستان الگوی چین را در توسعه دنبال می کند/ امکان شکل گیری همکاری امنیتی در منطقه وجود دارد

از عادی سازی رابطه عربستان و اسرائیل چه می دانیم؟/ ایران چه نظری دارد؟

آیا عربستان سعودی کارت سبز غنی سازی را دریافت می کند؟

دیپلماسی کریدوری و موازنه امنیتی

گزارشی از دلایل تیرگی روابط هند و کانادا

محسن پاک‌آیین، سفیر سابق ایران در جمهوری آذربایجان: جنگ اخیر با جنگ‌های پیشین در قره‌باغ تفاوت دارد / احتمالا جمهوری آذربایجان به اهدافش خواهد رسید / منافع روسیه با منافع ایران در قفقاز در تضاد نیست

همنوایی خطرناک روسیه، چین و آمریکا با امارات درباره جزایر ایرانی

کرملین واقعیت را بپذیرد: پایان نفوذ روسیه در قفقاز جنوبی

حمله گسترده اوکراین به یک پایگاه هوایی و مرکز فرماندهی ناوگان دریای سیاه روسیه در کریمه

اتحادیه اروپا در مسیر اصلاحات

تغافل ما یا انتقام نظام بین‌الملل؟

در دیدار کم سابقه اردوغان و نتانیاهو چه گذشت؟/ رئیس جمهور ترکیه آماده سفر به بیت المقدس می شود

سفر سیاسی - اقتصادی بشار اسد به چین

تکاپوی لهستان برای میزبانی از تسلیحات هسته‌ای ناتو

درگیری ها در قره باغ و احتمال وقوع سومین جنگ تمام عیار

کاهش‌امید به زندگی

استقرار 100 هزار سرباز روسی در کریمه از بیم حمله اوکراینی ها/ جنگنده‌های ترسناک سوئدی در راه اوکراین

در قره باغ چه خبر است؟/ چرا جمهوری آذربایجان دست به سلاح شد؟/ آیا روسیه به ارمنستان خیانت کرد؟

میان ایران و آمریکا در 24 ساعت اخیر چه گذشت؟ / تبادل زندانیان، توافقی حداقلی یا شکافی در دیوار بی اعتمادی؟ / ماجرای کانال بشردوستانه در قطر چیست؟

علی‌اکبر فرازی، سفیر پیشین ایران در رومانی: به چین و روسیه چک سفید امضا ندهیم که تا ابد با غرب قهر خواهیم بود

رحیم‌پور، معاون اسبق وزارت خارجه: سرازیر شدن کالاهای چینی به افغانستان سهم ایران را کاهش می‌دهد/ حضور افاغنه در ایران باید قانونمند شود/ در غیاب آمریکا، چین به دنبال نفوذ اقتصادی در افغانستان است

خیز ترامپ کانادا برای رهبری این کشور

بررسی اوضاع جمعیتی اروپا

نگاهی به سفر رهبر کره شمالی به روسیه؛ سوغات کیم از روسیه چیست؟

ماجرای پشت پرده هجوم مهاجران به ایتالیا

چرا چین نمی‌تواند مسیر اقتصادی ژاپن را دنبال ‌کند؟

بحران خطرناک در قفقاز جنوبی با هدف جابه جایی نفوذ روسیه

به سرعت به سمت پیر شدن

آیا درهای دیپلماسی در نیویورک گشوده می شود؟/ انتظار تحولی در مذاکرات احیای برجام را نداشته باشید/ آمریکا در حال تقویت بازدارندگی در برابر ایران است

نجات دو زن از زیر آوار یک هفته پس از وقوع سیل لیبی

درباره کریدور اقتصادی هند - خاورمیانه- اروپا چه می دانیم؟

جانباختگان سیل لیبی در گورهای دسته‌جمعی دفن می‌شوند

اوکراین یک انبار نفت روسیه را منهدم کرد/ روسها به تأسیسات کشاورزی حمله کردند

پافشاری بر یک مغالطه/ بازی اروپا در زمین اوکراین به نفع روس‌ها

ذاکریان، استاد دانشگاه: گروهی از مخالفان مذاکره، نفوذی هستند / آنها مسیر کم‌هزینه و پرثمر تأمین منافع ملی ایران را سد می‌کنند/ بانک های کشورهای عضو بریکس با ایران کار نمی کنند

168 ساعت؛ مروری بر اتفاقات هفته

تیپ 72 ارتش روسیه توسط ارتش اوکراین کاملا منهدم شد

ناتو بزرگترین رزمایش خود را از زمان جنگ سرد تا کنون برگزار می کند

جنازه های 450 تن از قربانیان توفان در لیبی طی دو روز از دریا بیرون کشیده شد

450 جنازه قربانیان توفان در لیبی طی دو روز از دریا بیرون کشیده شدند

برخی پیوند راهبردی با روسیه را تنها راه پیش روی کشور می‌دانند/ جریان مخالف برجام اسیر نقدهای غیراصولی خود به این توافق شده اند/ پاسخ احتمالی ایران به فعالسازی سازوکار موسوم به «ماشه»، خروج از NPT خواهد بود

برخی پیوند راهبردی با روسیه را تنها راه پیش روی کشور می‌دانند/ جریان مخالف برجام اسیر نقدهای غیراصولی خود به این توافق شده اند/پاسخ احتمالی ایران به فعالسازی مکانیزم ماشه، خروج از NPT خواهد بود/

انتشار جزئیاتی از ناپدید شدن وزیر دفاع چین

اوکراین یک روستای مهم را در حومه شهر باخموت آزاد کرد

چرا اوکراین نباید در ازای صلح، سرزمین واگذار کند

استعمال ویپ ممنوع!

وزیر دفاع چین ناپدید شد/ برخی منابع از حبس خانگی لی شانگفو خبر می دهند

موشکافی تصمیم جدید اروپا برای حفظ تحریم تسلیحاتی ایران/ اقدامی نمادین اما مخرب

شمار جانباختگان سیل در شرق لیبی به 11300 نفر رسید/10100 نفر همچنان مفقودند

پشت پرده عشق مصلحتی میان ولادیمیر پوتین و کیم جونگ اون

حضور ژنرال‌های آمریکایی در پایتخت ارمنستان

امارات محموله قرص کپتاگون به ارزش بیش از یک میلیارد دلار را توقیف کرد

بیش از 5 میلیون نفر در سودان به دلیل جنگ داخلی آواره شده اند

© - www.payamevijeh.ir . All Rights Reserved.