پیام ویژه

آخرين مطالب

با رئیس جمهور جدید و متفاوت آرژانتین آشنا شوید/ مردی که عاشق اره کردن است بين الملل

با رئیس جمهور جدید و متفاوت آرژانتین آشنا شوید/ مردی که عاشق اره کردن است
  بزرگنمايي:

پیام ویژه - مایلی که عاشق موسیقی بود، خواننده اصلی یک گروه رولینگ استونز به نام اورست بود . او عاشق اپرا است و اپرا می خواند اما نه چندان حرفه ای. مایلی به‌عنوان یک شخصیت رسانه‌ای موفق‌ بود و به عنوان یک کارشناس اقتصادی در برنامه‌های تلویزیونی آرژانتین شهرت پیدا کرد.

به گزارش جماران، «کاندیدای راست افراطی، شبیه ترین مرد به دونالد ترامپ آمریکایی، مردی با اره برقی»، اینها عناوینی است که رسانه های بین المللی در چند ساعت اخیر خاویر مایلی، رئیس جمهور جدید آرژانتین را با تمسک به آنها توصیف کرده اند.
بر اساس اولین نتایج انتخابات که در آن بیش از 94 درصد صندوق‌ها باز شد، مایلی کاندیدای حزب توسعه آزادی با کسب 55.82 درصد آرا به عنوان رئیس جمهور انتخاب شد. میزان مشارکت در انتخابات آرژانتین 76 درصد ثبت شده است.
مایلی خطاب به حامیان خود در بوینس آیرس پایتخت این کشور گفت: «دیگربازگشتی از مسیری که آمدیم، وجود ندارد. هر کسی که بخواهد به آرژانتین جدید ملحق شود، از هر کجا که باشد، مورد استقبال قرار خواهد گرفت. جایی برای کسانی که به خشونت متوسل شده و نظم را بر هم می‌زنند، وجود ندارد. ما خواهیم بود. در اجرای قانون بی‌امان خواهیم بود.»

پیام ویژه

به گزارش اسپوتنیک، خاویر میلی، سیاستمدار راست افراطی، مبتکر تغییرات بنیادین در اقتصاد و حوزه اجتماعی و حامی دلاری شدن اقتصاد آرژانتین و لغو بانک مرکزی است. او نخستین شوک به سیاستمداران و رای دهندگان آرژانتینی را در انتخابات مقدماتی ماه آگوست وارد کرد. او با به دست آوردن حدود 30 درصد آرا در دور نخست در رتبه اول قرار گرفت و به دور دوم که اکنون از آن هم برنده بیرون آمد، وارد شد.
خاویر میلی 52 ساله، یک اقتصاددان است. او با دیدن بحرانی که آرژانتین با آن دست و پنجه نرم می کرد تصمیم گرفت اقتصاددان شود. خواهرش کارینا دست راست و قابل اعتمادترین شخص برای اوست.البته زیاد درباره خواهرش صحبت نمی کند، اما همیشه با چشمان اشک آلود از او نام می‌برد. او ازدواج نکرده و فرزندی ندارد. او با والدینش که به گفته خود میلی در کودکی با او ظالمانه رفتار کردند ارتباطی ندارد. اما آنها در آخرین تجمع‌های کاندیدای ریاست جمهوری حضور داشتند.
میلی مخالف فروش اعضای بدن نیست. او معتقد است: «بدن من دارایی من است، چرا نمی توانم با بدن خود آنطور که می خواهم عمل کنم؟ به گفته میلی، در آرژانتین افراد زیادی در انتظار اهدای عضو هستند، بنابراین ما باید به دنبال مکانیسم های بازار برای حل این مشکل باشیم. » او با سقط جنین مخالف است و حاضر است این موضوع را برای بحث عمومی مطرح کند.
رئیس جمهور جدید آرژانتین از حمل رایگان اسلحه حمایت می کند، آن هم در کشوری که تعداد جنایات در سال های اخیر در طول رقابت های ریاست جمهوری افزایش یافته است. اقتصاد و مسائل اجتماعی تنها حوزه هایی نیستند که احتمالا در آرژانتین جدید باید انتظار تغییرات گسترده در آن را داشت بلکه از نظر سیاست خارجی، میلی قصد دارد بر همکاری با ایالات متحده و رژیم اسرائیل تمرکز کند و در عین حال روابط خود را با شرکای تجاری اصلی آرژانتین یعنی چین و برزیل کاهش دهد.
به نظر می رسد که چین و برزیل هم با استناد به این واقعیت که او نمی خواهد با کمونیست ها و سوسیالیست ها تجارت کند، به این درک رسیدند که روابط تجاری آنها با آرژانتین کاهش چشمگیری خواهد داشت. او پیش از این اعلام کرده بود که آرژانتین در نشست بریکس در اول ژانویه 2024 ، حضور نخواهد داشت. در همین حال، به نظر او، چنین ترجیحات اقتصادی خارجی نباید بر کار تجارت تأثیر بگذارد، زیرا کارآفرینان، همانطور که او معتقد است، آزادند با هرکسی که می خواهند تجارت کنند و بدون حمایت دولت می توانند به راحتی تماس برقرار کنند و بازارهای جدیدی باز کنند. میلی در عین حال می گوید که به وجود قوانین نظارتی، وظایف و تعرفه ها و استانداردهای بهداشتی اعتقادی ندارد. ایده اصلی میلی این است که به مردم در همه چیز آزادی بدهد.
قهرمان یا ضدقهرمان ؟
گاردین در گزارشی درباره رئیس جمهور جدید آرژانتین می نویسد: دوستان و دشمنان رئیس جمهور بعدی آرژانتین او را با همتایان پوپولیست راست گرایش مانند دونالد ترامپ و ژایر بولسونارو مقایسه می کنند. دیگران این اقتصاددان پرشان مو را ترکیبی از بوریس جانسون و «عروسک چاکی» نامیده اند.
اما برخی از کارشناسان این حوزه وقتی می خواهند خاویر مایلی و مدل موی نامتعارف او را توصیف کنند دو چهره متفاوت در ذهن دارند: الویس پرسلی (به انگلیسی: Elvis Aaron Presley؛ 8 ژانویه 1935 – 16 اوت 1977، که با نام الویس نیز شناخته می‌شود، خواننده و بازیگر آمریکایی بود. از او با عنوان «سلطان راک اند رول» یاد شده‌ است و به‌ عنوان یکی از برجسته‌ترین نمادهای فرهنگی قرن بیستم در نظر گرفته می‌شود.) و ولورین (به انگلیسی: The Wolverine، یک فیلم ابرقهرمانی آمریکایی محصول سال 2013 به کارگردانی جیمز منگولد و نویسندگی مارک بامبک و اسکات فرانک است که بر اساس شخصیت ولورین برگرفته از کمیک‌های مارول کامیکس ساخته شده‌است.)
یکی از رقبای رئیس جمهور منتخب آرژانتین درباره او گفته بود: « او مانند ولورین عمل می کند. او مانند یک ضد قهرمان است.»
یک منتقد دیگر درباره او می گوید: « شباهت های قابل توجهی بین رئیس جمهور منتخب آرژانتین و شخصیت ناپایدار مارول وجود دارد. او بسیار وفادار و شجاع است. او می تواند واقعاً عصبانی شده و با دشمنانش تهاجمی رفتار کند اما فقط زمانی که به او حمله شود. او هرگز کسی را نمی کشد یا بی دلیل به کسی حمله نمی کند. او شایان ستایش است.»
با اینهمه به نظر نمی رسد که همه با این تعابیر موافق باشد. رقیب انتخاباتی او با هدف شکست دادنش یک بیوگرافی غیررسمی از او منتشر کرد. این زندگینامه او را به عنوان یک فرد تنهای فقیر نشان می‌دهد که در دوران کودکی از آزار والدین و قلدری در حیاط مدرسه در طول دهه 1980 رنج می‌برد و به او لقب دیوانه داده بودند. برخی معتقدند که با این پیشینه آنچه نگران کننده است نه برنامه های مایلی بلکه وضعیت ذهنی و ثبات عاطفی اوست.
مایلی که عاشق موسیقی بود، خواننده اصلی یک گروه رولینگ استونز به نام اورست بود . او عاشق اپرا است و اپرا می خواند اما نه چندان حرفه ای. مایلی به‌عنوان یک شخصیت رسانه‌ای موفق‌ بود و به عنوان یک کارشناس اقتصادی در برنامه‌های تلویزیونی آرژانتین شهرت پیدا کرد. او در برنامه های تلویزیونی هم درباره تورم صحبت می کرد و هم برخلاف عرف سخنانی جنسی بر زبان می راند که به گفته کارشناسان نشان دهنده تمایل او به طغیان ناپسند برای دیده شدن بود. با اینهمه همین عادات او را به شهرت رساند و به او کمک کرد تا حدود پنج سال پیش شروع به فعالیت در سیاست کند. او در سال 2021 از سوی حزب به کنگره راه یافت و حالا به کمک سونامی خشم رای دهندگان از فساد و سوء مدیریت ،که میلیون ها رای دهنده آن را عامل بدترین بحران اقتصادی آرژانتین می دانند، به ریاست جمهوری رسید.
بنجامین گدان، متخصص آرژانتینی از مرکز ویلسون، گفت: «این رأی نشان‌دهنده تلاشی ناامیدانه برای چیزی جدید است، هر چه که باشد».
این کارشناس معتقد است اگر مایلی حتی بخش کوچکی از ایده‌های خود را دنبال کند، پشیمانی زیادی در آرژانتین برای رای دهندگان به او به بار خواهد آمد. این ایده ها شامل قانونی کردن فروش اعضای بدن انسان، کاهش چشمگیر هزینه های اجتماعی، کم اهمیت جلوه دادن جنایات دیکتاتوری 1976-1983 آرژانتین و قطع روابط با دو شریک تجاری مهم آرژانتین، برزیل و چین است. مایلی در جریان مبارزات انتخاباتی متعهد شد که بانک مرکزی آرژانتین را لغو کند و اقتصاد را دلاری کند. او معتقد است که این کارها به تثبیت اقتصاد و از بین بردن تورم افسارگسیخته کمک خواهد کرد.

پیام ویژه

بسیاری از کارشناسان بر این باورند که مایلی پس از به دست گرفتن قدرت در ماه آینده مجبور به تعدیل شعارهایش خواهد شد و برای اجرای پیشنهادهای جنجالی تر خود با مشکل مواجه خواهد شد. حزب مایلی تنها 38 کرسی از 257 کرسی مجلس نمایندگان آرژانتین و 8 کرسی از 72 کرسی سنا را در اختیار دارد.
اما یکشنبه شب مایلی در سخنانی نشان داد که قرار نیست از دیدگاه های خود عقب نشینی کند. او با اشاره ای به مواضع مشابه از سوی دونالد ترامپ اعلام کرد تغییراتی که این کشور به آن نیاز دارد، بسیار زیاد و شدید است.

لینک کوتاه:
https://www.payamevijeh.ir/Fa/News/1430655/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

جزئیات جدید از جوانی که همسر برادرش را جلوی چشم فرزندانش کشت

سقف سنی ورود به دانشگاه فرهنگیان تغییر کرد

رسیدگی ویژه وزارت بهداشت به پرونده فوت نوزاد 6 ماهه

گوگل برای حفظ اخبار در نتایج جستجوی اینترنتی با کانادا موافقت کرد

آمادگی شهرداری منطقه 3 تهران برای بارش‌های زمستانی؛ جوانی: در برف‌روبی منطقه از 150 دستگاه و 1000 تن شن استفاده می‌کنیم

شهید مجید شهریاری افتخار ملت ایران است

زوایای جدید از یک پرونده جنایی!

بیت‌کوین رکورد صعود 18 ماهه را شکست

سرمقاله خراسان/ کیسینجر و جمهوری اسلامی

سرمقاله کیهان/ بزن که خوب می‌زنی!

افزایش قیمت نفت به بالای 81 دلار

ناسا و IBM یک مدل هوش مصنوعی در زمینه آب‌و‌هوا و اقلیم می‌سازند

آمریکا می‌داند که مزاحمت علیه ایران برایش بسیار پرهزینه خواهد بود

سایه سنگین انحلال بر سر ناترازها

شهرنگار| تکمیل پروژه خاک خورده 18ساله، در یک‌سال

هکرها اطلاعات کتابخانه بریتانیا را برای باج‌گیری به سرقت بردند

بیش از 6500 فلسطینی همچنان زیر آوارهای غزه

شهرنگار| پادزهر مدیریت شهری برای آلودگی هوا چیست؟/ نسخه‌هایی که بی جواب مانده اند!

راهبرد مدیریت شهری تمرکز بر توسعه حمل‌ونقل عمومی

هرگز عقب نشینی نکردیم و هر هفته شعار مرگ بر آمریکا را سر می دهیم/ حرکت محور مقاومت تا نابودی رژیم غاصب صهیونیستی ادامه دارد

شهید مدرس و دفاع از حقوق مردم

بنیادی‌ترین نقصانِ سیاست خارجی ایران

سخنگوی وزارت خارجه: بیانیه سه کشور اروپایی درباره موشک فتاح 2 گمراه کننده است

گنجایش ورزشگاه جدید تهران مشخص شد

سوخت‌های فسیلی سالانه جان چند نفر را می‌گیرد؟

حمله عبدولی به آقای خاص کشتی

جزییات ادغام یک موسسه اعتباری با بانک ملی

واکنش وزارت بهداشت به فوت نوزاد 6 ماهه

امیرعبداللهیان: پاسخ مقاومت به ازسرگیری حملات اسرائیل پشیمان‌کننده و سخت خواهد بود

خروج بازار مسکن از رکود کلید خورد؟

تصویری جالب از خوش و بش برادر سیدحسن خمینی و امام جمعه تهران

178 شهید در حملات امروز صهیونیست‌ها به غزه

واکنش وزارت خارجه به بیانیه تروئیکای اروپایی در خصوص موشک «فتاح 2»

مدارس ابتدایی تهران فردا غیرحضوری شد

باگ کوپایلت، انتشار آپدیت 23H2 ویندوز 11 را به حالت تعلیق درآورد

تقریبا غیر ممکن است که یک غیرایرانی به عنوان رهبر توسط مجلس خبرگان انتخاب شود

اسرائیل از هوش مصنوعی برای بمباران زنان و کودکان فلسطینی استفاده می‌کند + جزییات

تفاوت آیفون اکتیو و نات اکتیو؛ آیا آیفون خریده شده دست دوم است؟

ترافیک طرح‌های جنجالی در مجلس یازدهم؛ آرزوی احمدی نژاد برآورده شد!

گزیده‌های نفتی هفته

شکست توافق آتش‌بس در غزه ناامید کننده است

اپل 2 برند چینی را جایگزین سونی کرد، نمایشگر microLED ارزان‌تر برای هدست ویژن پرو

ارتش صهیونیستی: از آتش‌بس برای افزایش آمادگی استفاده کردیم

6 فوتی و مجروح در پی برخورد دو دستگاه پژو

بودجه 47 صفحه ای 1403 دولت در مجلس؛ جداول جزئیات حذف شد

آنر X7b رونمایی شد؛ باتری غول‌پیکر، دوربین باکیفیت و قیمت منطقی

تهران‌گردی؛ الگوی ملی برای بررسی مسائل شهری

وعده‌های داده شده دولت به کسبه کیف و کفش به کجا رسید؟

آیا واقعاً یک سوم از مردم ایران زیر خط‌فقر هستند؟

سازمان ملل: از سرگیری جنگ در غزه فاجعه‌بار است

© - www.payamevijeh.ir . All Rights Reserved.