پیام ویژه

آخرين مطالب

رحیم پور ازغدی: با زنان زیبا که نمی‌خواهند بچه‌دار شوند ازدواج نکنید ویژه سایر رسانه ها

رحیم پور ازغدی: با زنان زیبا که نمی‌خواهند بچه‌دار شوند ازدواج نکنید
  بزرگنمايي:

پیام ویژه - عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: روایاتی داریم که می‌گوید با زنان فرزندآور ازدواج کنید، گاهی زنانی هستند زیبا، اما اهل فرزندآوری نیستند. یک سبک زندگی غربی، براساس راحتی و لذت شکل گرفته که می‌گوید ازدواج نکنید و بچه نیاورید، زیرا سخت است.

حسن رحیم‌پور ازغدی، در همایش ملی رویش امید که در تالار قدس حرم رضوی برگزار شد، اظهار کرد: امام رضا (ع) در 47 سالگی پدر شدند، به حدی که برخی از جریان‌های انحرافی شیعه متلک به حضرت می‌انداختند که چرا بچه‌دار نمی‌شوید. کم‌فرزندترین امام، امام رضا (ع) و بیشترین فرزند را پدرشان موسی‌بن جعفر (ع) با 30 فرزند داشتند که هر دو دلایل سیاسی اجتماعی داشته است. امام رضا (ع) باید در شرایط خاصی فرزند به‌دنیا می‌آوردند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: از موسی‌بن جعفر 30 فرزند نام برده شده که این موضوع نیز وجه سیاسی تربیتی داشته است. بیشترین امام‌زاده‌ها مربوط به امام موسی‌بن جعفر (ع) هستند.
رحیم‌پور ازغدی تشریح کرد: فرزندآوری و فرزند نیاوردن، هردو وجه سیاسی تربیتی دارد. یکی از موانعی که بعضی جریان‌های وابسته نوشتند، این است که نمی‌دانیم بچه آوردن اسلامی است یا نیاوردن آن. گاهی که نیاز به فرزندآوری بود، برای آن آیه و حدیث آوردید و همچنین زمانی که می‌خواستید بچه نیاورند با آیه و حدیث حرف زدید.
وی در ادامه گفت: ما آیه و حدیث به نفع فرزندآوری و هم به نفع کنترل جمعیت داریم که هردو درست است. حکم شرعی روی فعل جسمانی نمی‌آید بلکه روی عنوان مانند هر فعل دیگری می‌آید؛ مثلا ما جنگ خوب و جنگ بد داریم؛ هر فعل بر اساس انگیزه و آثاری که دارد، روی آن حکم شرعی می‌آید.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص کاهش رشد جمعیت تشریح کرد: اکنون خیلی جوامع در دنیا، دنبال راهکارهایی برای این موضوع که رشد جمعیت متوقف و یا منفی شده، هستند.
رحیم‌پور ازغدی گفت: اینکه می‌گویند بچه نیاورید الا اینکه بدانید درست تربیت می‌شود، اشتباه است. چه کسی می‌داند فرزندش قطعا درست یا اشتباه تربیت می‌شود. ما دو مبحث فرزندآوری و تربیت درست فرزند داریم، دو مستحب اینجا است. در اسلام کمیت و کیفیت فرزند مهم است. ما نمی‌دانیم فرزند صالح یا فاسد می‌شود و بستگی به رعایت حقوق دارد.
وی در رابطه با اهمیت و ارزش فرزندآوری تصریح کرد: برای شب بیداری فرزند، تغذیه، مریض شدن، زمان شیردهی آن و... غیر از اینکه غریزه مادری بوده، یک عمل مقدس است. اگر مادر حین زایمان از دنیا برود، شهید حساب می‌شود. مادر و پدر مجاهد هستند؛ پدری که تلاش برای فرزندآوری و مراقبت از فرزند و همسر خود دارد و مادری که مادری می‌کند، هر لحظه در حال تقرب به خدا هستند. غیر لذت پدر و مادری، لذت اخروی در انتظار پدر و مادر است.
رحیم‌پور ازغدی با اشاره به سیاست کنترل جمعیت، اظهار کرد: گاهی اوقات اتفاقاتی می‌افتد که متاسفانه ما دیر متوجه آن می‌شویم. اشتباهی که ما کردیم در اصل قضیه سیاست نبود، در ادامه آن حکم بوده است. اصل قضیه تعادل است. به همان دلیلی که انسان خلق شد، انسان‌های بیشتری باید متولد شوند، ولی واجب دوم تعلیم و تربیت آنان است. در مفاهیم اسلامی هم تعداد فرزند و هم شیوه تربیت آن مهم است.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تشریح کرد: تمام ادیان الهی دعوت به فرزندآوری کردند، هم‌چنین روایاتی داریم که می‌گوید با زنان فرزندآور ازدواج کنید، گاهی زنانی هستند زیبا، اما اهل فرزندآوری نیستند. یک سبک زندگی غربی، براساس راحتی و لذت شکل گرفته که می‌گوید ازدواج نکنید و بچه نیاورید، زیرا سخت است.
وی بیان کرد: این سبک زندگی غربی می‌گوید نیاز جنسی خارج از خانواده تامین شود و بجای فرزند نیز به نگهداری سگ روی بیاورند. این جایگزینی رابطه انسان _ انسان با جایگزینی رابطه انسان _حیوان است.
رحیم‌پور ازغدی افزود: روایتی است که می‌گوید فرزندآوری را بُعد توحیدی بدانید، اول اینکه بدانید فرزند را خدا به شما داده است و باید برای خدا به فرزند خدمت کرده تا بنده‌ی صالح برای خدا تربیت کنید.
وی در ادامه افزود: همانطور که جریان استکبار با حقوق بشر، صلح و دموکراسی دوگانه رفتار دارد، با فرزندآوری هم دوگانه رفتار می‌کند. در جوامع مسلمان، به هر قیمتی می‌خواهند نسل‌کشی انجام دهند تا خانواده متلاشی شود، ازدواج صورت نگیرد و بچه‌های حرامزاده ایجاد شود.
رحیم‌پور ازغدی بیان کرد: تشویق به مسئله فرزندآوری سال‌هاست در کشورهای اروپایی در حال انجام است. ما در حمایت از فرزندآوری خیلی عقب هستیم. کشورهای اروپایی بقیه ملت‌ها را به قطع نسل تشویق می‌کنند؛ مثلا می‌گویند دختر زیر 18 سال کودک است، اما خودشان سوبسیدهای زیادی برای فرزندآوری و ازدواج می‌دهند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به سخن پاپ مسیح گفت: خدای مسیح با سیاست ضدخانواده و زندگی با سگ و گربه مبارزه می‌کرد. امروز آدم‌ها ازدواج نمی‌کنند و فرزند نمی‌آورند، چون نگهداری سگ و گربه از فرزندآوری راحت‌تر است. اما شما پیر و تنها می‌شوید. عروس و داماد باید بچه‌دار شوند. در ازدواج‌هایی که زن و شوهر برای اینکه راحت باشند، فرزند نمی‌آورند یا حتی ازدواج نمی‌کنند و فقط هم‌خانه می‌شوند، بازهم برایشان راحتی ندارند. وفاداری در خانواده گم‌شده بزرگ جهان مسیحی است.
وی گفت: کشور آلمان، روسیه، مجارستان، لهستان، کوبا و ... بیش از 90 درصد کشورهایی که نرخ منفی جمعیت دارند، در اروپا است و مسلمانان که سکونت دارند در این کشورها در حال تولید مثل هستند. اکثریت جامعه اروپا مدت‌هاست با سیاست کنترل جمعیت در حال مبارزه هستند.
رحیم‌پور ازغدی با اشاره به انواع مشوق‌ها برای فرزندآوری در کشورهای اروپایی بیان کرد: مادری که فرزندآوری می‌کند، تا 14 ماه می‌تواند مرخصی با حقوق داشته باشد. فرانسه دومین کشور پرجمعیت اروپا با 65 میلیون جمعیت است که 12 میلیون نفر بالای 65 سال است و مقامات گفته‌اند تا 50 سال آینده فرانسه نداریم. در کشور فرانسه به دنبال این هستند که هر طور شده جمعیت خود را افزایش دهند. قوانین جدید گذاشته‌اند که خانواده فرانسوی تا 3 سال می‌توانند مرخصی بگیرند و دولت شغل آن‌ها را محفوظ می‌داند. دولت اولویت استخدام خود را، خانواده‌هایی که فرزند بیشتر دارند، گذاشته است.

لینک کوتاه:
https://www.payamevijeh.ir/Fa/News/1481842/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

دست نوشته قابل تامل در مراسم تشییع شهید رئیسی

آمریکا در پی محدودسازی دسترسی چین به هوش مصنوعی

سرمایه‌گذاران رمز ارز بخوانند؛ بیت‌کوین چقدر است؟

انویدیا از تقسیم سهام خود در ماه آینده میلادی خبر داد؛ قیمت سهام شرکت ارزان‌تر می‌شود

اقدامات غیرحرفه‌ای پهپاد ترکیه‌ای

ماجرای ایست قلبی شهروند تبریزی به دلیل شنیدن خبر شهادت آیت الله آل هاشم

گوشی اقتصادی شیائومی Redmi A3x لو رفت

مسامحه جایز نیست

زلزله 4.7 ریشتری استان فارس خسارت نداشت

دزد طلای زنان مسن دستگیر شد

توافق بر سر ترک خصومت

آتاری سوت پایان «اولین جنگ کنسولی تاریخ» را به صدا درآورد

ناگهان بالگرد رئیس‌جمهور ناپدید شد

شهید آل‌هاشم؛ امام تمام روزهای هفته بود

حماسه واقعی

بخش خصوصی و سازمان منطقه آزاد کیش، دست در دست هم / راهکارهای گذر از فصل کم فروغ گردشگری کیش مرور شد

روایت شنیدنی از همسایه های منزل مادری شهید رئیسی

چه زمانی باید صفرها از پول ملی حذف شود؟

سخنگوی حزب اعتماد ملی: تا به حال دو جلسه درباره‌ی انتخابات تشکیل داده‌ایم

وقوع زلزله 4.7 در «اهل» فارس

روایت نزدیکان از امام‌جمعه شهید تبریز

«صاعقه» برق برخی از مناطق قم را قطع کرد

افزایش اختیارات اتاق بازرگانی برای توسعه اقتصادی کشور

سامسونگ احتمالاً فقط از تراشه اسنپدراگون در گلکسی فولد 6 و فلیپ 6 استفاده می‌کند

حضور وزیر نفت در آیین تشییع «شهید جمهور» در مشهد مقدس

ایستگاه پایانی لکوموتیو سیاست خارجی رئیسی کجا بود؟

بدون تعارف با خانوده شهید قدیمی؛ کادر پرواز بالگرد رئیس جمهور فقید

وقوع زمین‌لرزه 4.7 ریشتری در فارس

فرزند رهبر انقلاب در مراسم تدفین شهید رئیسی/ عکس

مراسم شام غریبان رئیس‌جمهور شهید در میدان امام حسین (ع) تهران

طرح جامع طلای کشور نیاز به پایش دارد

مدیرعامل مایکروسافت: هوش مصنوعی را انسان‌انگاری نکنید

سارقی که باعث گرمی خانه ها در شیروان می شد!

مراسم شام غریبان شهید آل‌هاشم در مصلی امام‌خمینی(ره) تبریز

بارش شدید تگرگ در ارومیه خیابان‌ها را سفیدپوش کرد

چرا با ارزپاشی معجزه‌ای در تولید خودرو رخ نداد؟

رونمایی برنامه 19 میلیارد دلاری کره جنوبی برای تراشه‌سازی

پوکو F6 و F6 پرو با تراشه‌های اسنپدراگون 8s نسل 3 و اسنپدراگون 8 نسل 2 معرفی شدند

ایران گزارش داد: شگفتی رسانه‌های خارجی از مراسم تشییع رئیس جمهور

مزار شهدای سوم خرداد همدان گلباران شد

بارش باران رحمت در حرم رضوی

مارک زاکربرگ شورای هوش مصنوعی برای اینستاگرام و فیسبوک تشکیل داد

روایت‌ها و تردیدها

رئیس جدید

یادواره 296 شهید امدادگر مازندران برگزار شد

وضعیت تامین کالا‌های اساسی در کشور چگونه است؟

دایناسور معروف گوگل کروم را با این روش ساده به پاندا تبدیل کنید

پیکر شهید آیت الله رئیسی در حرم امام رضا(ع) آرام گرفت

واتس‌اپ احتمالاً به قابلیت ساخت عکس پروفایل با هوش مصنوعی مجهز می‌شود

ورود پیکر مطهر شهدای خدمت به مضجع شریف علی ابن موسی الرضا (ع)