پیام ویژه

آخرين مطالب

وزارت نفت

تحقق بیش از ۱۰۰ درصدی توسعه گازرسانی در لرستان

پیام ویژه - مدیرعامل شرکت گاز استان لرستان از تحقق بیش از ۱۰۰ درصدی اهداف تعیین‌شده برنامه سال ۱۴۰۱ در گازرسانی روستایی و صنعتی این استان خبر داد.

یک ساعت خاموشی در مجتمع گاز پارس جنوبی به احترام زمین

پیام ویژه - پالایشگاه‌های مجتمع گاز پارس جنوبی به‌ مناسبت گرامیداشت «ساعت زمین» در ششم فرودین‌ماه امسال، همگام با حرکت جهانی ساعت زمین، با خاموش کردن روشنایی‌های غیرضروری ساختمان‌های صنعتی و غیرصنعتی، همگام با ساکنان کره زمین در رویداد جهانی ساعت زمین مشارکت کردند.

کارگروه ویژه افزایش تولید در میدان‌های شرکت نفت و گاز اروندان تشکیل شد

پیام ویژه - مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان هم‌زمان با نخستین روزهای کاری سال نو برای افزایش تولید و تحقق شعار سال ۱۴۰۲، طی حکمی خواستار تشکیل کارگروه ویژه افزایش تولید میدان‌های این شرکت شد.

«عمل به وعده»، سرلوحه عملکرد وزیر نفت

پیام ویژه - عمل به وعده‌های داده‌شده، به اذعان بسیاری از نهادهای بالادستی، بین‌المللی و کارشناسان از ابتدای آغاز به‌کار وزارت نفت دولت سیزدهم، سرلوحه همه اقدام‌های وزیر نفت بوده است.

بهره‌برداری از ۱۰ طرح پتروشیمی در سال ۱۴۰۲/ افزایش تولید، مهم‌ترین هدف صنعت در سال نو

پیام ویژه - مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی، رشد تولید را با عنایت به نام‌گذاری سال نو از سوی رهبر معظم انقلاب، مهم‌ترین هدف صنعت پتروشیمی در سال ۱۴۰۲ اعلام کرد و گفت: بیش از ۱۰ طرح پتروشیمی امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

هر قطره اسراف سوخت، گلوله‌ای به تن زمین

پیام ویژه - «چالش بنزین و زمین‌ما» عنوان نمایشگاهی است که با همکاری مدیریت موزه‌ها و مرکز اسناد صنعت نفت در محل موزه پمپ بنزین دروازه دولت تهران در حال برگزاری است.

دیدار نوروزی وزیر نفت با مدیران و کارکنان صنعت نفت

پیام ویژه - شانا _ گروه فیلم: آیین دیدار نوروزی جواد اوجی، وزیر نفت، با مدیران و کارکنان صنعت نفت، صبح امروز (سه‌شنبه، هشتم فروردین‌ماه) در ساختمان مرکزی وزارت نفت برگزار شد.

۱۴ هزار و ۱۸۲ نفر ساعت آموزش سرچاهی پارسال در مناطق عملیاتی برگزار شد

پیام ویژه - مدیر منابع انسانی شرکت ملی حفاری ایران گفت: اداره آموزش و تجهیز نیروی انسانی پارسال ۱۴ هزار و ۱۸۲ نفر ساعت آموزش سرچاهی برای کارکنان‌ در سطوح مختلف در مناطق عملیاتی خشکی و دریایی محل استقرار دستگاه‌های حفاری برگزار کرد.

قیمت نفت تحت تأثیر بحران بانکی و احیای تقاضای نفت چین

پیام ویژه - قیمت‌ها پس از افزایش قابل ملاحظه نسبت به بیش از چهار ماه گذشته در معاملات روز دوشنبه (هفتم فروردین‌ماه ۱۴۰۲) در داد و ستدهای روز سه‌شنبه (هشتم فروردین‌ماه ۱۴۰۲) اندکی کاهش یافت.

لازم است در مواردی مانند گاز و برق الگوی مصرف تعریف شود

پیام ویژه - رئیس‌جمهوری گفت: در موضوع آب، برق و گاز و اینگونه مسائل حتماً لازم است الگوی مصرف تعریف شود و در رسانه ملی و توسط آنهایی که تریبون‌دار هستند، بر الگوی مصرف صحیح تبلیغ شود.

لازم است در مواردی مانند گاز و برق الگوی مصرف تعریف شود/ کار جهادی وزارت نفت در بهره‌برداری از طرح‌های نفتی و گازی

پیام ویژه - رئیس‌جمهوری گفت: در موضوع آب، برق و گاز و اینگونه مسائل به‌طور حتم لازم است الگوی مصرف تعریف شود و در رسانه ملی و توسط آنهایی که تریبون‌دار هستند، بر الگوی مصرف صحیح تبلیغ شود.

لازم است در مواردی مانند گاز و برق الگوی مصرف تعریف شود/تقدیر از کار جهادی وزارت نفت در بهره‌برداری از طرح‌های نفتی و گازی

پیام ویژه - رئیس‌جمهوری گفت: در موضوع آب، برق و گاز و اینگونه مسائل به‌طور حتم لازم است الگوی مصرف تعریف شود و در رسانه ملی و توسط آنهایی که تریبون‌دار هستند، بر الگوی مصرف صحیح تبلیغ شود.

لازم است در مواردی مانند گاز و برق الگوی مصرف تعریف شود/قدردانی از کار جهادی وزارت نفت در بهره‌برداری از طرح‌های نفتی و گازی

پیام ویژه - رئیس‌جمهوری گفت: در موضوع آب، برق و گاز و اینگونه مسائل به‌طور حتم لازم است الگوی مصرف تعریف شود و در رسانه ملی و توسط آنهایی که تریبون‌دار هستند، بر الگوی مصرف صحیح تبلیغ شود.

توضیحاتی درباره پرداخت گازبها از طریق شماره کنتور/ برای شکایت از قبض گاز چه باید کرد؟

پیام ویژه - برای پرداخت غیرحضوری قبض گاز یا استعلام هزینه‌ها راه‌های مختلفی وجود دارد، مراجعه به وبسایت شرکت ملی گاز، پرداخت با تلفن، خودپرداز یا دستگاه کارت‌خوان، استعلام پیامکی قبض گاز و پرداخت از طریق اینترنت بانک‌ها راه‌هایی است که مشترکان می‌توانند گازبهای خود را پرداخت کنند.

نشتی خط انتقال گاز نیروگاه بعثت پارس جنوبی رفع شد

پیام ویژه - معاون نیروگاه متمرکز مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: با اتکا به دانش فنی و فناوری کارکنان جوان و کارآمد این مجموعه، نشتی خط انتقال گاز نیروگاه متمرکز مجتمع با رعایت دقیق مسائل ایمنی و در کوتاه‌ترین زمان ممکن رفع شد.

سیستم حفاظت کاتدی میترینگ آذرپاد پایانه نفتی خارک بازسازی شد

پیام ویژه - سیستم حفاظت کاتدی میترینگ ساحل آذرپاد شامل نوسازی سیستم کابلینگ، جابه‌جایی رکتی فایر شماره ۷ و ۸ و ایجاد حوضچه آندی در ضلع جنوبی خطوط لوله ۵۶ و ۲۰ اینچ در پایانه نفتی خارک بازسازی شد.

تحریم بر تأمین‌کننده ارز و انرژی کشور اثر نکرد

پیام ویژه - امروز دشمن به این نتیجه رسیده است که اگر بتواند وزارت نفت را به‌عنوان بزرگ‌ترین تأمین‌کننده ارز و انرژی کشور فلج کند، می‌تواند به همه اهداف خود برسد، اما آنها باید بدانند کارکنان صنعت نفت اجازه نخواهند داد امنیت تأمین ارز و انرژی کشور با مخاطره روبه‌رو شود.

اثر حداقلی تحریم‌ها بر فعالیت تأمین‌کننده ارز و انرژی کشور

پیام ویژه - امروز دشمن به این نتیجه رسیده است که اگر بتواند وزارت نفت را به‌عنوان بزرگ‌ترین تأمین‌کننده ارز و انرژی کشور فلج کند، می‌تواند به همه اهداف خود برسد اما آنها باید بدانند کارکنان صنعت نفت اجازه نخواهند داد این امنیت با مخاطره روبه‌رو شود.

هزینه‌کرد ۲۳۶ میلیارد ریالی فجر انرژی در اجرای ۱۵ پروژه عام‌المنفعه

پیام ویژه - شرکت فجر انرژی خلیج فارس در قالب شورای راهبردی و با مشارکت دیگر شرکت‌های منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی بیش از ۱۵ پروژه عام‌المنفعه را آغاز کرده که سهم این شرکت در این پروژها بیش از ۲۳۶ میلیارد ریال است.

ضرورت کاهش وابستگی اقتصاد کشور به نفت و گاز

پیام ویژه - معاون برنامه‌ریزی وزیر نفت بر ضرورت کاهش وابستگی اقتصاد کشور به نفت و گاز و واریز منابع ارزی حاصل از صادرات نفت به حساب صندوق توسعه ملی تأکید کرد.

سرمایه‌گذاری ۱۶۰ میلیارد دلاری برای افزایش ۵۰ درصدی ظرفیت تولید نفت و گاز ایران

پیام ویژه - مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با اشاره به برنامه این شرکت برای افزایش ۵۰ درصدی ظرفیت تولید نفت و گاز کشور، گفت: برای رسیدن به این هدف نیازمند سرمایه‌گذاری ۸۹ میلیارد دلاری در صنعت نفت و ۷۱ میلیارد دلاری در صنعت گاز هستیم.

صنعت نفت، شاگرد اول تحقق شعار «تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین»

پیام ویژه - سال ۱۴۰۱ وزارت نفت در حوزه دانش و فناوری به دستاوردهای بزرگی دست یافته است که شاید کمترین آن افزایش تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان از ۱۵۰ به ۵۵۰ عدد و رتبه نخست تولید بار اول در کشور باشد.

پرسش‌های پرتکرار معاملات سپرده نفت‌ خام و میعانات گازی

پیام ویژه - معاملات سپرده نفت‌ خام و میعانات گازی اواسط اسفندماه در وزارت نفت رونمایی شد و متقاضیان این سپرده‌ها می‌توانند از طریق بورس انرژی برای معامله این سپرده‌ها اقدام کنند.

پایان خوش ۱۴۰۱ برای صنعت گاز ایران

پیام ویژه - صنعت گاز ایران نیمه دوم سال ۱۴۰۱ را با وجود سرمای پایدار و ماندگار در بیشتر استان‌های کشور در مدت طولانی، همچنین ناترازی گاز با موفقیت سپری کرد.

گزیده‌های نفتی هفته

پیام ویژه - اخبار مربوط به بهره‌برداری از بخش نخست گام دوم طرح توسعه و تثبیت ظرفیت پالایشگاه آبادان، بیانیه وزیر نفت درباره لزوم ایجاد ثبات در بازار جهانی انرژی، پیش‌بینی اوجی از ثبت رکوردی تازه در صادرات نفت برای امسال، ثبت رکودهایی جدید در مصرف بنزین کشور و ... را در گزیده‌های نفتی این هفته بخوانید.

روزانه بیش از یک میلیون بشکه نفت در دولت سیزدهم صادر می‌شود

پیام ویژه - عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در دولت رئیسی روزانه بیش از یک میلیون بشکه نفت می‌فروشیم، در حالی که در دولت روحانی روزانه با نظارت آمریکایی‌ها ۳۰۰ هزار بشکه نفت می‌فروختیم.

بیش از روزانه یک میلیون بشکه نفت در دولت سیزدهم صادر می‌شود

پیام ویژه - عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در دولت رئیسی روزانه بیش از یک میلیون بشکه نفت می‌فروشیم، در حالی که در دولت روحانی روزانه با نظارت آمریکایی‌ها ۳۰۰ هزار بشکه نفت می‌فروختیم.

اوجی: امسال رکوردی تازه در صادرات نفت ثبت می‌شود

پیام ویژه - وزیر نفت اعلام کرد: در سال ۱۴۰۱، ۱۹۰ میلیون بشکه نفت بیشتر از سال ۱۳۹۹ و ۸۳ میلیون بشکه بیشتر از سال ۱۴۰۰ نفت صادر شد و پیش‌بینی امسال رکودی تازه در صادرات نفت ثبت شود.

ایران به بالاترین سطح صادرات نفت خود در ۲ سال گذشته رسید

پیام ویژه - وزیر امور اقتصاد و دارایی گفت: با وجود تحریم‌های ظالمانه آمریکا، ایران به بالاترین سطح صادرات نفت خود در حداقل دو سال گذشته دست یافته و از رکورد پیشین (روزانه یک میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه) هم فراتر رفته است.

توافق ایران و عربستان گشایش‌هایی در بخش انرژی به همراه خواهد داشت

پیام ویژه - عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: توافق ایران و عربستان به‌عنوان دو قدرت منطقه آثار مثبتی در حوزه اقتصادی، انرژی و سیاسی غرب آسیا به‌ویژه منطقه خلیج فارس دارد.

ساير مطالب

توزیع 123 میلیون لیتر بنزین در دومین روز فروردین‌ماه 1402

تولید روزانه 115 میلیون لیتر در پالایشگاه‌های کشور/ مدیریت مصرف سوخت الزامی است

تولید روزانه 115 میلیون لیتر بنزین در پالایشگاه‌های کشور/ مدیریت مصرف سوخت الزامی است

تکمیل نود و نهمین حلقه چاه نفت در آخرین ساعات پایان سال 1401

گواهی سپرده نفت ابزاری برای مصونیت در برابر تورم و نوسان‌های ارزی است

تحقق تولید حداکثری گاز از پارس جنوبی در زمستان سال 1401

برداشت حداکثری گاز از پارس جنوبی در زمستان 1401 محقق شد

اهتمام شرکت ملی نفت به تحقق شعار سال/ طرح‌های افزایش تولید نفت و گاز به عنوان هدف راهبردی با قدرت ادامه دارد

اهتمام شرکت ملی نفت به تحقق شعار سال 1402/ طرح‌های افزایش تولید نفت و گاز به‌عنوان هدف راهبردی با قدرت ادامه دارد

اکسیر جوانی در جان آبادان

اهمیت تامین معیشت کارگران همزمان با پیشرفت پروژه‌ها

اهمیت تأمین معیشت کارگران همزمان با پیشرفت پروژه‌ها

رشد 11 درصدی مصرف بنزین در نخستین روز سال / مردم از کارت سوخت شخصی استفاده کنند

افزایش 11 درصدی مصرف بنزین در نخستین روز سال/ مردم از کارت سوخت شخصی استفاده کنند

پیشرفت‌های صنعت پتروشیمی غیرقابل توقف است/ ایران بازار بلند مدت برای سرمایه‌گذاران

پیشرفت‌های صنعت پتروشیمی غیرقابل توقف است/ ایران بازاری برای سرمایه‌گذاری بلندمدت

رکورد تولید هلدینگ خلیج فارس در سال 1401 جابه‌جا شد

آیین بهره‌برداری از بخش نخست گام دوم طرح توسعه و تثبیت ظرفیت پالایشگاه آبادان

رکورد مصرف بنزین باز هم افزایش یافت / مصرف 144.3 میلیون لیتر بنزین در آخرین روز سال / لزوم مدیریت بهینه مصرف سوخت

رکورد مصرف بنزین باز هم افزایش یافت/ مصرف 144.3 میلیون لیتر در آخرین روز سال/ لزوم مدیریت بهینه مصرف سوخت

رکورد مصرف بنزین بازهم جابه‌جا شد/ مصرف 144.3 میلیون لیتر در آخرین روز سال 1401

آمادگی منطقه ساری برای سوخت‌رسانی نوروزی با 224 جایگاه سوخت مایع و سی‌ان‌جی

تکالیف قانونی در زمینه تأمین و توزیع سوخت به همت کارکنان صنعت پالایش اجرا شد

*سال 1402، سالِ «مهار تورم و رشد تولید» بر همه ایرانیان شاد باد*

پیام مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران به مناسبت سال نو شمسی

سال 1402 با مدیریت جهادی و تفکر انقلابی در مسیر توسعه و آبادانی ایران گام برداریم

برنامه اصلی دولت در سال نو کنترل تورم همراه با رشد پایدار اقتصادی است

سال 1402، سالِ «مهار تورم و رشد تولید» است

بهره‌برداری از ابرپروژه پالایشی کشور در دولت مردمی

مصرف بنزین کشور باز هم رکورد زد/ ثبت مصرف 137 میلیون لیتر در 28 اسفند

راه‌اندازی فاز 2 پالایشگاه آبادان رکوردی در کارهای جهادی است

برگزاری 14 همایش علمی و پژوهشی در پنج‌ماه پایانی سال 1401

هزینه‌کرد 70 میلیارد ریالی وزارت نفت برای اجرای پروژه‌های مسئولیت اجتماعی خوزستان

هرینه‌کرد 70 میلیارد ریالی وزارت نفت برای اجرای پروژه‌های مسئولیت اجتماعی خوزستان

خودکفایی ایران در ساخت پالایشگاه‌های نفتی و گازی/ بهره‌برداری 31 طرح نیمه‌تمام به ارزش 12 میلیارد دلار در سال 1401

روند پیشرفت پروژه‌های پایانه نفتی خارک بررسی شد

جایگاه‌های سوخت خراسان رضوی در نوروز با حداکثر ظرفیت فعال هستند/ آمادگی توزیع روزانه یک میلیون لیتر سوخت هوایی

تجدید دیدار با یادمان‌های دفاع مقدس، جهاد در صنعت نفت را ماندگار می‌کند

قدردانی مدیرعامل و کارکنان شرکت ملی نفت ایران از وزیر نفت

عظیم‌ترین واحد پالایشی کشور در آبادان به بهره‌برداری رسید

رئیس‌جمهوری وارد آبادان شد

افزایش تولید نفت‌گاز و بنزین کشور با بهره‌برداری از فاز 2 پالایشگاه آبادان

پیام وزیر نفت به مناسبت ملی شدن صنعت نفت و آغاز بهار 1402

60 لیتر سهمیه بنزین فروردین ماه امشب شارژ می‌شود

چرا نفت ملی شد؟

هرگونه دخالت سیاسی و حقوقی در بنیادهای اقتصادی بازار انرژی بازی باخت - باخت برای همه بازیگران عرصه انرژی است

هر گونه دخالت سیاسی و حقوقی در بنیادهای اقتصادی بازار انرژی بازی باخت - باخت برای همه بازیگران عرصه انرژی است

عراق به توافق عرضه نفت اوپک‌پلاس متعهد است

استقبال عکاسان 40 کشور از نخستین جشنواره عکس پارس

معاونت علمی و فناوری رئیس‌جمهوری و پتروایران توافق‌نامه همکاری امضا کردند

توافق‌نامه همکاری بین معاونت علمی و فناوری رئیس‌جمهوری و شرکت پتروایران امضا شد

حادثه آتش‌سوزی در پالایشگاه تهران رخ نداده است

بازدید جمعی از نخبگان کشور از پارس جنوبی

ثت رکوردی تازه در مصرف بنزین کشور/ مصرف 131 میلیون لیتر بنزین در روز 27 اسفند 1400

ثبت رکوردی تازه در مصرف بنزین کشور/ مصرف 131 میلیون لیتر بنزین در روز 27 اسفند 1401

هیچ‌گونه محدودیتی در استفاده از کارت‌ سوخت جایگاه‌داران اعمال نشده است

واحد توسعه زنجیره ارزش بیدبلند خلیج‌فارس راه‌اندازی شد/ آغاز تولید ماده اولیه سوخت جت در تراز کیفی جهانی

ضرورت تسری توافق‌های ایران و عربستان به حوزه‌های اقتصادی و انرژی

رکوردشکنی پیشرفت طرح پتروشیمی صدف خلیج‌فارس در نیمه دوم 1401

افزایش 20 درصدی مصرف بنزین کل کشور در سال 1401

توزیع سوخت نوروز 1402 آغاز شد/ آمادگی مناطق سی‌وهفت‌گانه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی برای توزیع مطلوب و شبانه‌روزی سوخت نوروزی

سود ارزشمندترین شرکت بازار سرمایه ایران باز هم افزایش یافت

پرونده گازرسانی به شهرهای کردستان بسته شد

پیش از سفر، شیر اصلی گاز را ببندید

رکورد تولید 4 سال گذشته پتروشیمی بندرامام شکسته شد

وزارت نفت به برخی پرسش‌های متقاضیان شرکت در آزمون استخدامی پاسخ داد

قدردانی معاون وزیر نفت در امور گاز از شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی

وضع آماده‌سازی نمایشگاه بین‌المللی نفت تهران بررسی شد

پنجاه‌وسومین شماره مجله تصویری نفت و انرژی (متنا)

ایران و عربستان باید از فرصت همکاری اقتصادی به‌ویژه در بخش نفت و گاز استفاده کنند

فرصت همکاری اقتصادی با عربستان را نباید از دست داد

بازار 2.5 میلیارد دلاری در صنعت پتروشیمی برای دانش‌بنیان‌ها

شرکت ملی صنایع پتروشیمی از هرگونه تلاش برای توسعه داخلی‌سازی حمایت می‌کند

گزیده‌های نفتی هفته

چهره پروژه‌های صندوق‌های بازنشستگی صنعت نفت در سال 1401 تغییر کرد

نخستین المپیاد ورزشی بازنشستگان صنعت نفت برگزار می‌شود

حمل‌ونقل سوخت در ایام نوروز به‌صورت 24 ساعته انجام می‌شود/ در 1401 واردات سوخت نداشتیم

لایسنس ایرانی 30 تا 45 درصد قیمت تمام‌شده واحد صنعتی را کاهش می‌دهد

مشکلات رانندگان استیجاری مجتمع پارس جنوبی برطرف می‌شود

ایجاد تحول زیرساختی در شرکت ملی حفاری همسو با برنامه‌های وزارت نفت دولت سیزدهم

قدردانی از عملکرد شرکت گاز خراسان شمالی در پی مدیریت مطلوب بحران افت فشار گاز

صرفه‌جویی 173 میلیارد ریالی در پالایشگاه دوم پارس جنوبی

پهنای باند ارتباطات مخابراتی تاسیسات اندازه‌گیری گاز بازرگان افزایش یافت

توسعه و تولید گرید HMI با قابلیت جایگزینی گریدهای پلی‌پروپیلن برای نخستین بار در کشور

حجم تولید محصولات پتروشیمی بوعلی سینا از 2 میلیون تن فراتر رفت

آمادگی پژوهشگاه نفت برای داخلی‌سازی دانش‌ فنی صنعت پتروشیمی

پارک نوآوری و فناوری نفت و گاز جزو پارک‌های برتر منطقه است

صدور خدمات فنی و مهندسی می‌تواند رقیب بسیار جدی درآمدهای نفتی باشد

ایران در تراز صادرکنندگان فناوری‌های صنعت پتروشیمی قرار گرفته است

سازوکار بازپرداخت مطالبات بانک مرکزی به شرکت ملی نفت مشخص شد

تعرفه‌های گاز از ابتدای سال 1402 بدون تخفیف محاسبه می‌شوند

اختصاص اعتبار از محل شرکت‌های سودده وزارتخانه‌های نفت و نیرو برای بهینه‌سازی مصرف انرژی

سهم صندوق توسعه ملی از منابع صادرات نفت از 40 درصد به 42 درصد رسید

شرکت ملی گاز و صندوق پژوهش و فناوری صنعت نفت قرارداد امضا کردند

بهره‌برداری از 31 پروژه نیمه تمام به ارزش 12 میلیارد دلار در 1401/ فاز دوم پالایشگاه آبادان با ظرفیت 210 هزار بشکه‌ به بهره‌برداری می‌رسد

درباره رونمایی از معاملات گواهی سپرده نفت‌خام و میعانات گازی چه می‌دانیم؟

آنچه باید درباره «معاملات گواهی سپرده نفت‌ خام و میعانات گازی» بدانیم؟

تفاهم‌نامه ایران و عربستان مهم‌ترین واقعه‌ ژئوپلیتیک خاورمیانه است

بورس انرژی میزبان عرضه 33 هزار و 591 تن فرآورده هیدروکربوری می‌شود

بازتاب تلاش کارکنان صنعت نفت دریایی کشور در برنامه «فوتبال برتر»

© - www.payamevijeh.ir . All Rights Reserved.