پیام ویژه

آخرين مطالب

وزارت نفت

طرح سقف قیمت نفت روسیه در حال پیگیری است

پیام ویژه - رئیس‌جمهوری آمریکا از تداوم پیگیری‌ها برای اعمال طرح سقف قیمتی برای محموله‌های دریایی صادرات نفت خام روسیه خبر داد.

تولید گاز در استان فارس تثبیت می‌شود

پیام ویژه - شرکت نفت مناطق مرکزی ایران به‌منظور تثبیت تولید گاز و عمل به تعهدات تولید تکلیفی خود، پروژه احداث ایستگاه‌های تقویت فشار گاز در منطقه عملیاتی پارسیان در جنوب استان فارس را در دستور توسعه قرار دارد.

برنامه‌ریزی برای گازرسانی به مناطق کوهستانی استان البرز

پیام ویژه - مدیرعامل شرکت گاز استان البرز گفت: در یک برنامه‌ریزی منسجم و ۱۸ ماهه تصمیم گرفتیم همه روستاهایی را که به‌دلیل موقعیت سخت کوهستانی هنوز گازرسانی نشده‌اند از این نعمت بهره‌مند کنیم که در گام نخست ۱۵ روستا زیر پوشش قرار گرفتند.

سیستم مدیریت یکپارچگی چاه‌های نفت و گاز ایران تدوین می‌شود

پیام ویژه - مدیر گروه مطالعات مخازن پژوهشگاه صنعت نفت گفت: با توجه به رویکرد اخیر وزارت نفت مبنی بر بهبود تولید و احیای چاه‌ها مرده و کم‌بازده، پایش و نگهداری این چاه‌ها ضروری به شمار می‌آید و به همین منظور پژوهشگاه صنعت نفت اقدام به تدوین سیستم مدیریت یکپارچگی چاه‌ها کرده است.

همه پتروشیمی‌های منطقه ویژه پارس عملیاتی هستند

پیام ویژه - مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: مجتمع‌های پتروشیمی منطقه ویژه پارس با توجه به پایان بزرگ‌ترین عملیات تعمیرات اساسی واحد آبگیر شرکت مبین انرژی خلیج فارس، در عملیاتی هستند.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس منصوب شد

پیام ویژه - مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در حکمی محمدحسین متجلی را به‌عنوان مدیرعامل و عضو اصلی هیئت مدیره شرکت نفت و گاز پارس منصوب کرد.

ثبت نخستین تجربه برداشت داده‌های مغناطیس هوابرد شرکت ملی نفت

پیام ویژه - چگونگی مراحل برداشت داده‌های مغناطیس‌ هوایی، روند اجرا و مشکلات و موانع پروژه بعد از اجرای پروژه در منطقه زاگرس از سوی معاونت بررسی طرح‌های منابع هیدروکربوری مدیریت برنامه‌ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت ایران بررسی شد.

درخواست دانش‌بنیان‌ها در سامانه تسهیلات صندوق پژوهش و فناوری ثبت می‌شود

پیام ویژه - شرکت‌های فناور، نوآور خلاق و دانش‌بنیان متقاضی استفاده از تسهیلات موضوع بند (الف) تبصره (۱۸) قانون بودجه ۱۴۰۰ می‌توانند با مراجعه به سامانه تسهیلات بند (الف) تبصره (۱۸) صندوق پژوهش و فناوری صنعت نفت درخواست خود را ثبت کنند.

تأکید بغداد و ریاض بر پایبندی به توافق اوپک‌پلاس

پیام ویژه - وزیران نفت و انرژی عربستان و عراق در دیداری ضمن گفت‌وگو درباره همکاری‌های دوجانبه در حوزه نفت و انرژی، بر پایبندی به توافق کاهش عرضه اوپک‌پلاس و بررسی دقیق تحولات بازار نفت تأکید کردند.

مدیرعامل شرکت پتروپارس منصوب شد

پیام ویژه - مدیرعامل شرکت نیکو، فرخ علیخانی را به‌عنوان مدیرعامل و عضو اصلی هیئت رئیسه شرکت پتروپارس منصوب کرد.

سرمایه‌گذاری یک میلیارد دلاری پتروشیمی بندرامام برای جمع‌آوری گازهای همراه نفت

پیام ویژه - مدیرعامل پتروشیمی بندرامام ماهیت تأسیس این شرکت در نیم قرن گذشته را نوعی دیدگاه مسئولیت اجتماعی دانست و از سرمایه‌گذاری یک میلیارد دلاری این شرکت در طرح پالایشگاه گاز یادآوران خلیج‌فارس گزارش داد.

محصولات دانش‌بنیان، زیربنای اجرای پروژه‌های محیط زیستی صنعت گاز

پیام ویژه - سرپرست مدیریت ایمنی، بهداشت و محیط زیست (اچ‌اس‌ئی) شرکت ملی گاز ایران با اشاره به جایگاه قابل توجه فناوری در برنامه‌ریزی و اجرای پروژه‌های محیط زیستی صنعت گاز، بر نقش بی‌بدیل شرکت‌های دانش‌بنیان در فرآیند اجرا و تأمین تجهیزات مورد نیاز این پروژه‌ها، تأکید کرد.

۹۵ درصد جایگاه‌های سوخت منطقه چابهار به دوربین پلاک‌خوان مجهز شدند

پیام ویژه - مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه چابهار گفت: ۹۵ درصد جایگاه‌های عرضه سوخت منطقه چابهار (۴۸ جایگاه) به دوربین پلاک‌خوان مجهز شده‌ است و به‌زودی سه جایگاه باقیمانده نیز به این سامانه متصل خواهد شد.

سرمایه‌گذاری در پالایشگاه‌های فراسرزمینی خام‌فروشی را متوقف می‌کند

پیام ویژه - عضو هیئت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس گفت: یکی از اهداف اصلی ما در حوزه انرژی، جلوگیری از خام‌فروشی است که با سرمایه‌گذاری در پالایشگاه‌های فراسرزمینی می‌توان به این هدف دست یافت.

آیین صبحگاه مشترک بسیجیان صنعت نفت

پیام ویژه - شانا _ گروه فیلم: آیین صبحگاه مشترک بسیجیان صنعت نفت پیش از ظهر سه‌شنبه (یکم آذرماه) با حضور جواد اوجی، وزیر نفت در محوطه وزارت نفت برگزار شد.

قیمت نفت افزایش یافت

پیام ویژه - قیمت نفت به‌دنبال موضع ریاض درباره تداوم کاهش تولید نفت اعضای ائتلاف اوپک‌پلاس افزایش یافت.

شرکت نفت مناطق مرکزی ایران آماده تأمین انرژی کشور است

پیام ویژه - مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در ادامه بازدید از شرکت‌های تابع به استان فارس سفر کرد و از نزدیک در جریان آمادگی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی برای تأمین سوخت زمستانی کشور قرار گرفت.

صرفه‌جویی ۸۰۰ میلیارد ریالی در شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران

پیام ویژه - رئیس کارگاره مرکزی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران گفت: این کارگاه در یک سال گذشته با مجموعه اقدام‌هایی که انجام داده موفق به صرفه‌جویی ۸۰۰ میلیارد ریالی شده است.

بهینه‌کاوی جهانی در تدوین نظام‌ جامع توسعه مدیریت صنعت نفت

پیام ویژه - بهینه‌کاوی در میان الگوهای بسیار جهانی و ایرانی منجر به آن شده که نظام‌نامه توسعه مدیریت صنعت نفت به لحاظ کارایی بسیار متمایز باشد. این نظام‌نامه که به‌تازگی در مرکز توسعه مدیریت صنعت نفت تدوین و ابلاغ شده است می‌تواند در سال‌های آینده نقش مؤثری در ارتقای جایگاه مدیریت در صنعت نفت به‌عهده داشته باشد.

تعمیر اساسی کمپرسورهای آلمانی نیومن ایسر در جنوب کشور

پیام ویژه - رئیس نگهداری و تعمیرات شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مارون از انجام موفقیت‌آمیز تعمیرات اساسی دو دستگاه کمپرسور هوای نیومن ایسر (NEUMAN & ESSER) مستقر در ایستگاه تقویت فشار گاز بنگستان مارون ۳ با هدف پایداری تولید و خوداتکایی در حوزه نگهداری و تعمیرات (نت) خبر داد.

صادرات نفت اوپک در حال کاهش است

پیام ویژه - شرکت پترولجستیک از کاهش قابل‌توجه صادرات نفت خام اعضای اوپک در نیمه نخست ماه نوامبر خبر داد.

پاکسازی سواحل بنک به همت کارکنان مجتمع پارس جنوبی

پیام ویژه - کارکنان پالایشگاه‌ یازدهم مجتمع گاز پارس جنوبی برای حفظ و بهسازی محیط زیست پیرامونی پالایشگاه‌ها در برنامه‌ای مشترک و فرهنگی، ساحل بنک واقع در محدوه جغرافیایی شهرستان کنگان را پاکسازی کردند.

گره زدن مذاکرات برجام به زمستان سرد اروپا گمانه‌زنی رسانه‌ای است

پیام ویژه - سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: اینکه ایران روند مذاکرات را به زمستان سرد اروپا گره زده و منتظر تحولی در این زمینه بوده به اعتقاد من گمانه‌زنی رسانه‌ای است و چنین موضوعی را تأیید نمی‌کنم.

بیستمین نمایشگاه بین‌المللی محیط زیست

پیام ویژه - شانا _ گروه فیلم: بیستمین نمایشگاه بین‌المللی محیط زیست با حضور علی سلاجقه، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست (یکشنبه، ۲۹ آبان‌ماه) در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران گشایش یافت و دوم آذرماه به کار خود پایان می‌دهد. وزارت نفت و شرکت‌های تابعه، در این نمایشگاه حضور پرنگ دارند، در حاشیه این رویداد همچنین تفاهم‌نامه سه‌جانبه احداث واحد تصفیه فاضلاب و پساب شهرستان بهبهان به ظرفیت ۲۸ هزار مترمکعب میان محمود امین‌نژاد، مدیرعامل شرکت پالایش گاز بیدبلند خلیج فارس، محمدجواد اشرفی، مدیرکل اداره محیط زیست استان خوزستان و محمدرضا کرمی‌نژاد، مدیرعامل آب و فاضلاب خوزستان امضا شد.

شمار شرکت‌های دانش‌بنیان‌ فعال در صنعت نفت به عدد ۵۵۰ رسید

پیام ویژه - معاون وزیر نفت در امور مهندسی، پژوهش و فناوری وزارت نفت با بیان اینکه برای ورود شرکت‌های دانش‌بنیان به صنعت نفت تسهیلاتی را ایجاد کرده‌ایم، گفت: تسهیلات سبب شده است شمار دانش‌بنیان از پارسال تاکنون از ۱۵۰ به ۵۵۰ شرکت برسد و امیدوارم نتیجه آن را در آینده در صنعت شاهد باشیم.

بیدبلند خلیج فارس واحد تصفیه فاضلاب و پساب شهرستان بهبهان را احداث می‌کند

پیام ویژه - واحد تصفیه فاضلاب و پساب شهرستان بهبهان با ظرفیت روزانه ۲۸ هزار مترمکعب با امضای تفاهم‌نامه‌ای به‌منظور استفاده بهینه از منابع آبی و کنترل آلودگی‌های محیط زیستی از سوی شرکت پالایش بیدبلند خلیج فارس احداث می‌شود.

همایش ملی جهاد تبیین و اطلاع‌رسانی هنرمندانه

پیام ویژه - شانا _ گروه فیلم: همایش ملی جهاد تبیین و اطلاع‌رسانی هنرمندانه، (پنجشنبه، ۲۶ آبان‌ماه) با حضور سید ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهوری در سالن اجلاس سران برگزار شد. در این همایش از وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های برتر روابط عمومی و اطلاع‌رسانی از جمله علی فرزونده، مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت، از سوی علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت قدردانی شد.

برگزاری نشست شورای فرهنگی منطقه ۸ وزارت نفت در مشهد

پیام ویژه - دبیر شورای عالی فرهنگی وزارت نفت در نخستین نشست شورای فرهنگی منطقه ۸ وزارت نفت بر لزوم یکپارچه‌سازی، تعامل و هم‌افزایی برنامه‌های فرهنگی شرکت‌های تابع صنعت نفت تأکید کرد.

راه‌اندازی اولین پالایشگاه فراسرزمینی نمونه‌ای از پیشرفت‌ها و حرکت‌های رو به جلو کشور است

پیام ویژه - رهبر معظم انقلاب اسلامی اظهار کردند: بومی‌سازی تجهیزات استخراج نفت و گاز و راه‌اندازی اولین پالایشگاه فراسرزمینی نمونه‌ای از پیشرفت‌ها و حرکت‌های رو به جلو کشور است.

گاز به یک شهر و ۲۳ روستای دیگر لرستان رسید

پیام ویژه - آیین بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به یک شهر، ۲۳ روستا و شهرک صنعتی گندمینه شهرستان الیگودرز با حضور سرپرست مدیریت هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز ایران، نماینده الیگودرز در مجلس و جمعی از مدیران استانی برگزار شد.

لزوم صیانت از سرمایه انسانی به‌عنوان دارایی ارزشمند صنعت نفت

پیام ویژه - مدیر اچ‌اس‌ئی شرکت ملی نفت ایران گفت: اهمیت ذاتی و حیاتی صنعت نفت کشور ایجاب می‌کند تا افزون بر حفاظت از تأسیسات و سرمایه‌های فیزیکی این صنعت بزرگ از سرمایه انسانی آن که جایگاهی ارزشمند و والا دارد به‌درستی صیانت شود.

صنعت نفت و شرکت ملی گاز در خط مقدم جنگ اقتصادی هستند

پیام ویژه - معاون وزیر نفت در امور گاز با تأکید بر آمادگی همه‌جانبه پالایشگاه‌های کشور برای تولید پایدار گاز در فصل سرما، اعلام کرد که صنعت نفت و شرکت ملی گاز ایران در خط مقدم جنگ اقتصادی هستند.

گزیده‌های نفتی هفته

پیام ویژه - حضور وزیر نفت در جمع مدیران ارشد وزارت نفت، دیدار اوجی با مقام‌های ارشد ترکمنستانی در عشق‌آباد، برگزاری نشست معرفی «قرارداد طرح احیای چاه‌ها و تشریح سبد چاه‌های موجود»، رویداد «هم‌اندیشی مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران با انجمن‌های علمی بالادستی نفت و گاز» و دیگر اخبار را در گزیده‌های نفتی این هفته بخوانید.

ساير مطالب

AMD تا دوهفته تنها مدل رفرنس کارت‌های گرافیک RX 7900 را به فروش می‌رساند

ادعای مایکروسافت در خصوص بازی Elder Scrolls 6

مایکروسافت: پلیرهای Call of Duty منحصر به فرد و ویژه نیستند

تخفیفات پاییزی استیم را از دست ندهید

اسنپدراگون 782G رسما معرفی شد؛ با جایگزین SD778G پلاس آشنا شوید

جعبه گشایی و نگاه نزدیک به پرچم‌داران گران‌قیمت و تمام‌عیار اپل

بیماری‌هایی که با نوشیدن چای پدید می آیند

لیست شغلی جدید استودیوی دک ناین به ساخت بازی بعدی Life is Strange اشاره دارد

بازی/ Conduct THIS؛ مسافران را به سلامت برسانید

معرفی سبک‌ترین و سریع‌ترین آنتی ویروس‌ها برای ویندوز

بازی/ Hitman Sniper: The Shadows؛ یک اکشن تمام عیار

سامسونگ از نسخه جدید گوشی گلکسی A23 5G رونمایی کرد

حجم آپدیت روز اول نسخه PS4 بازی The Callisto Protocol مشخص شد

بازی AAA جدیدی از سری Alien در دست ساخت قرار دارد

مشکل امنیتی جدید آی‌کلاد ویندوز؛ نمایش تصاویر و ویدیوها به افراد غریبه

جدیدترین پرچمداران ویوو معرفی شدند؛ اولین گوشی‌های مجهز به اسنپدراگون 8 نسل 2 همراه دوربینی غول‌پیکر

بالا رفتن قیمت آیفون با افزایش هزینه تولید تراشه‌های 3 نانومتری

کاهش قیمت گوشی در بازار ایران؛ پیش‌بینی‌ها اشتباه از آب درآمد

مشخصات کلیدی و طراحی گوشی آنر 80 SE لو رفت

سیستم حفاظت از حق کپی رایت توییتر دچار مشکلات مختلفی شده است

تصاویری از هدفون بی‌سیم ردمی بادز 4 لایت منتشر شد

بازی/ Relic Looter: Tap Tap Jump؛ گنج‌های باستانی را کشف کنید

برنامه/ اسکنری که در جیب جا می‌شود

گلکسی A14 5G بار دیگر در گیک‌بنچ رؤیت شد؛ این‌بار با تراشه‌ Dimensity 700

رندر مفهومی ردمی K60 با طراحی متفاوت دوربین منتشر شد

رونمایی Colorful از کارت گرافیک RTX 3070 Ti با پردازنده گرافیکی GA102

مشخصات فنی وان‌پلاس Ace 2 فاش شد

گلکسی تب S8 فن ادیشن با نمایشگر LCD در راه است

توییتر بلو تا بعد از احراز هویت کاربران عرضه نمی‌شود

مانیتور 27 اینچی LG UltraGear با رفرش‌ریت 240 هرتز رونمایی شد

کارت گرافیک RTX 4050 در لپ تاپ جدید سامسونگ گلکسی بوک پرو ظاهر شد

هوش مصنوعی Galactica متا تنها دو روز پس از انتشار از دسترس خارج شد

طرح مفهومی آیفون 15 و 15 پلاس با قابلیت «جزیره پویا» و پورت USB-C

گلکسی A14 5G و M14 5G با تراشه مشابه، در گیک‌بنچ رؤیت شدند

جدیدترین گوشی موتورولا بنچمارک آنتوتو را به آتش کشید

ترفندی ساده برای تشخیص نو یا ریفربیشد بودن آیفون

مشخصات کلیدی شیائومی 13 لو رفت

اگر این روزها بی‌حوصله‌اید، از خوردن این میوه غافل نشوید

رندر مفهومی ردمی K60 از بازطراحی احتمالی قاب پشتی آن حکایت دارد

اپل واچ با چه اندازه‌ای برای شما مناسب است؟

فناوری ردیابی پرتو به گوشی‌های هوشمند رسید

فصل دوم eFootball‌ شروع شد؛ جذاب و پر هیجان از دنیای فوتبال!

مایکروسافت به‌زودی به پشتیبانی از سرفیس Go LTE پایان خواهد داد

وزارت ارتباطات: اینستاگرام هیچ مکاتبه‌ای با ایران نکرده است!

گوشی مقاوم WP21 با استانداردهای نظامی معرفی شد

پخش نخستین تریلر گیم‌پلی بازی Warhammer 40,000: Rogue Trader

مرگ توئیتر نزدیک است؛ آخرین توئیت هایتان را بزنید !

ویدیو مقایسه Spider-Man Miles Morales PC و نسخه PS5

قیمت روز انواع تبلت اقتصادی در بازار

نقدها و نمرات بازی Pokémon Scarlet & Violet منتشر شد

بازی/ Crafting Idle Clicker؛ سلاح و ابزار جنگی بسازید

عبور تعداد کاربران فعال پلتفرم‌های داخلی از مرز 15 میلیون نفر

جدیدترین آپدیت God of War Ragnarok به رفع باگ اختصاص دارد

این میوه پاییزی عفونت‌ ریه را درمان می‌کند

حسگر اثر انگشت گلکسی S23 اولترا هیچ پیشرفتی نسبت به S22 اولترا ندارد

بازی/ Township؛ مزرعه خودتان را داشته باشید

وان پلاس 11 احتمالا با بدنه‌ای از جنس سرامیک عرضه خواهد شد

افتضاح جدید برای مارک زاکربرگ

برنامه/ بهترین دیکشنری‌های اندروید و آیفون از Oxford تا WordReference

یک توصیه مهم به کاربران اندروید؛ تنظیمات را تغیر دهید

گوشی جان سخت جدید Oukitel معرفی شد

اشتیاق کارگردان Fallout New Vegas به کار دوباره روی این سری

درخواست سناتورهای آمریکا از FTC: مدیریت ماسک بر توییتر را بررسی کنید

یک سازمان حامی حقوق حیوانات از God of War Ragnarok شاکی شد

ماسک برخی از حساب‌های مسدود‌ شده توییتر را برگرداند

بازی/ Mad Bullets: Western Arcade؛ پیش به سوی غرب وحشی

دانشمندان دلیل یادگیری سریع‌تر کودکان از بزرگسالان را تشریح کردند

تاریخ عرضه Battlefield 2042 روی گیم پس آلتیمیت و EA Play اعلام شد

کیس جدید لیان لی با قابلیت نصب دو سیستم جداگانه عرضه شد

کریستال داینامیکس درخواست طرفداران برای احیای Legacy of Kain را شنیده است

برنامه/ کیفیت فیلم‌برداری موبایل را بالا ببرید

رابط کاربری One UI 5.1 برای گلکسی S23 سامسونگ در حال توسعه است؟

ایرپادها می‌توانند برای افراد کم‌شنوا به‌خوبی سمعک‌های گران‌قیمت کار کنند

نسل جدید سری اوپو Find X به پردازنده اسنپدراگون 8 نسل 2 مجهز می‌شود

مهتاب کرامتی از سازمان یونیسف کناره گیری کرد

سری شیائومی 13 ممکن است با نام شیائومی 14 روانه بازار شود

فهرست نامزدهای Golden Joystick Awards 2022 اعلام شد

بازی/ GUNS UP! Mobile؛ مبارزه در نبردهای گروهی

نمونه اولیه گوشی شیائومی با قابلیت تاشوندگی به سمت بیرون فاش شد

عبور تعداد بازیکنان Marvel’s Guardians of the Galaxy از مرز 8 میلیون نفر

وزیر ارتباطات: پیگیر حذف اپلیکیشن‌های ایرانی از مراجع بین‌المللی هستیم

محمد خزاعی: آن‌ها که از طریق مراکز دولتی رشد کردند، ژست اپوزیسیون می‌گیرند!

چهره ها/ انتقاد مجری از مدعیان آزادی

چهره ها/ شباهت عجیب دختر آزاده نامداری به مادرش!

ایلان ماسک: نمی‌خواهم مدیرعامل هیچ شرکتی باشم

تبلت جدید لنوو در راه است

آپدیت جدید بازی Saints Row منتشر شد

اینتل دوباره جریمه شد

صدای پای نخستین گوشی‌های پرچم‌دار مجهز به اسنپدراگون 8 نسل 2 شنیده می‌شود

روند توسعه Perfect Dark بسیار خوب پیش می‌رود

داستان بازی Tomb Raider جدید با آنریل انجین 5 به سطح جدیدی خواهد رسید

گرافیک لپ‌تاپ RTX 4050 انویدیا 30 درصد سریع‌تر از RTX 3050 ظاهر شد

آپدیت اندروید 13 برای کاربران آسیایی گلکسی S21 سامسونگ منتشر شد

گوشی‌های جدید ریلمی معرفی شدند

چهره‌ها/ خانه رویایی شبنم قلی خانی در استرالیا

ماجرای ازدواج 2 دوقلو با هم!

ساعت هوشمند موتورولا Moto Watch 70 در یک وب‌سایت فروش آنلاین ظاهر شد

همکاری انویدیا با مایکروسافت برای ساخت رایانه هوش مصنوعی ابری

غذای خوشمزه و ارزان، مخصوص روزهای بی‌پولی!

انویدیا با H100 رکورد بهینه‌ترین ابر کامپیوتر جهان را از AMD ربود