پیام ویژه

آخرين مطالب

سازمان حفاظت محیط زیست

خبر پیدا شدن تمساح در دریاچه چیتگر را فعلا تایید نمی‌کنیم

پیام ویژه - رییس اداره محیط زیست شهرستان تهران با اشاره به ماجرای دیده شدن تمساح در دریاچه چیتگر، گفت: اینکه گفته می‌شود آنجا تمساح وجود دارد، کسی هنوز به صورت قطعی نمی‌تواند موضوع را تایید کند و ما هم دقیقا نمی‌دانیم دلیل این نوع پیچیدن خبر و اطلاعات از کجا بوده است.

تخصیص عوارض آلایندگی برای رفع آلودگی‌ها در لایحه بودجه ۱۴۰۰/امکان مخالفت مجلس با این بند

پیام ویژه - درحالی همانند سال گذشته در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ مقرر شده است که بخشی از عوارض آلایندگی برای حل مشکلات زیست‌محیطی کشور اختصاص یابد اما معاون محیط‌ زیست انسانی سازمان حفاظت محیط‌ زیست می‌گوید که با توجه به یک فوریت طرح مجلس درباره تخصیص ابن عوارض به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، امکان مخالفت با این بند در بودجه ۱۴۰۰ وجود دارد.

پیام معاون سازمان حفاظت محیط زیست به مناسبت روز جهانی حقوق حیوانات

پیام ویژه - کیومرث کلانتری به مناسبت روز جهانی حقوق حیوانات پیامی صادر کرد. در این پیام تاکید شده است: امید است با تصویب لایحه قانونی حمایت از حیوانات و پیش بینی آموزش مستمر و فرهنگ سازی در مدارس و دانشگاه ها همچنین از طریق رسانه ها در رابطه با حیوان دوستی و حمایت از حیوانات ،در آینده نزدیک دیگر شاهد آزار و اذیت حیوانات در کشورمان نباشیم.

ویروس کرونا به زمین فرصت نفس کشیدن داد

پیام ویژه - تهران- ایرنا- معاون محیط‌زیست دریایی و تالاب‌های سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه ویروس کرونا موجب تغییرات زیادی بر تفکر انسان‌ها شده گفت: همین موضوع باعث شد تا به زمین نیز فرصت داده شود تا نفس بکشد.

صدور بیش از ۹۰۰ گواهی به صورت مجازی، پایان کار اولین همایش ملی تنوع زیستی

پیام ویژه - دبیر اولین همایش ملی تنوع زیستی گفت: با صدور بیش از ۹۰۰ گواهی برای شرکت کنندگان در همایش و کارگاه های آموزشی، و نیز ارائه دهندگان مقالات فعالیت دبیرخانه عامی اولین همایش ملی تنوع زیستی به کار خود پایان داد.

نخستین جشنواره آثار خبری برای فعالین خبر و رسانه در حوزه آب و تالاب

پیام ویژه - معاون محیط زیست دریایی و تالاب ها از برگزاری مجازی نخستین جشنواره آثار خبری برای فعالین خبر و رسانه در حوزه آب و تالاب در روز پنجشنبه مورخ ۲۰ آذر ‌ماه سال جاری، توسط طرح حفاظت از تالاب‌های ایران و با مشارکت دفتر روابط عمومی و امور رسانه سازمان حفاظت محیط زیست در سه بخش: خبر و گزارش، عکس و اینفوگرافیک، فیلم و موشن گرافیک خبر داد.

رایزنی محیط زیست برای بودجه سال آینده مقابله با گرد و غبار

پیام ویژه - مدیر کارگروه ملی مقابله با پدیده گرد و غبار کشور گفت: در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ به‌صورت مستقیم به بودجه مقابله با پدیده گرد و غبار اشاره نشده است اما پیش‌بینی می‌شود که این بودجه تقریبا مشابه بودجه سال ۱۳۹۹ باشد.

ممنوعیت هرگونه شکار در استان اردبیل /تداوم گشت‌های مشترک مقابله با شیوع آنفولانزای فوق حاد پرندگان

پیام ویژه - مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان اردبیل از تداوم گشت‌های مشترک حفاظت محیط زیست با اداره دامپزشکی استان برای مقابله با شیوع بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان در استان خبر داد.

محیط‌بان منطقه حفاظت شده سبزکوه در درگیری با متخلفان زخمی شد/حال محیط‌بان خوب است

پیام ویژه - مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری از زخمی‌شدن یکی از محیط‌بانان در جریان درگیری با متخلفان حمل اسلحه و شکار غیرمجاز در منطقه حفاظت شده سبزکوه خبر داد. وی گفت: هم‌اکنون وضعیت جسمی این محیط‌بان خوب و به‌صورت سرپایی تحت درمان قرارگرفته است.

زیستگاه پرندگان مهاجر در جنوب تهران پایش می‌شود

پیام ویژه - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری گفت: زیستگاه پرندگان مهاجر به منظور اقدام‌های پیشگیرانه و مقابله با انواع بیماری‌ها به خصوص آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در جنوب تهران پایش می‌شود.

خاک را زنده نگه داریم و تنوع زیستی خاک را حفظ کنیم

پیام ویژه - اتحادیه جهانی علوم خاک، در راستای ارج نهادن به اهمیت خاک و جلوگیری از تخریب و نابودی آن، روز ۵ دسامبر ( ۱۵ آذر) را به عنوان روز جهانی خاک نامگذاری کرد. بزرگداشت این سال و این روزها از طرف جامعه جهانی بیانگر لزوم توجه هرچه بیشتر به این سرمایه عظیم خدادادی است کـه بـه علـت افـزایش نیازهـای روزافزون جمعیت جهان تحت فشار مضاعف قرارگرفته است.

نشست روز جهانی خاک در قزوین با تاکید بر حفاظت از خاک به عنوان بستر حیات و تنوع زیستی به پایان رسید

پیام ویژه - مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: با توجه به رشد صنعت و توسعه کشاورزی و فعالیتهای عمرانی که باعث تخریب، آلودگی و ایجاد اختلال در خاک میشوند، توجه به رفع آلودگی خاک و احیای آن در راستای اجرای قانون حفاظت از خاک الزامی است.

وضعیت منابع خاک کشورمان مطلوب نیست

پیام ویژه - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم از تشکیل پرونده قضایی برای یکی از شهرداران شهرهای استان به دلیل ایجاد آلودگی خاک و مخالفت شدید با ورود خاک های معدنی به این استان خبر داد و گفت: متأسفانه وضعیت منابع خاک در کشورمان اصلا مطلوب نیست.

از تنوع زیستی خاک محافظت کنید

پیام ویژه - معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی به مناسبت روز جهانی خاک پیامی صادر کرد. کیومرث کلانتری در این پیام تاکید کرد: حفاظت از خاک ضامن امنیت غذایی کشور، سلامت محیط زیست، حفظ تنوع زیستی، تعادل اقلیم و پایداری توسعه است و لازم است با برنامه ریزی، سیاستگذاری و اجرای برنامه های حفاظت از خاک و افزایش آگاهی های عمومی بهره برداران از منابع خاک اقدام کنیم و آن را برای نسل های حاضر و آتی حفاظت کنیم.

مردم حیات وحش آسیب دیده و سرمازده را به ما گزارش دهند/هوای میهمانان ناخواسته خود را داشته باشیم

پیام ویژه - مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد از مردم خواست کرد: درصورت مشاهده حیات وحش آسیب دیده و سرما زده ضمن مراقبت موضوع را به ادارات شهرستانی گزارش دهند.

آرادکوه باید جا به جا شود/ تلاش شهرداری کافی نیست/ کمپوست بویی به مراتب بدتر از زباله دارد

پیام ویژه - عیسی کلانتری رییس سلزمان حفاظت محیط زیست با اشاره به لزوم جابه جایی آراد کوه گفت: جا به جایی آرادکوه حداقل به ۵۰۰ میلیون دلار هزینه نیاز دارد و شهرداری عاجز از تامین این رقم است بنابراین باید به سمت سرمایه گذاری پیش رفت.

سازمان حفاظت محیط زیست چه الزاماتی برای نصب کاتالیست بر موتورسیکلت ها اعمال کرده است؟

پیام ویژه - رییس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت از محیط زیست عدم نصب کاتالیست بر موتورسیکلت ها و بی اعتنایی تولید کنندگان موتورسیکلت به این موضوع را قویا تکذیب کرد.

ششمین نشست مرکز منطقه‌ای رامسر با حضور معاون سازمان محیط زیست برگزار شد

پیام ویژه - ششمین نشست مرکز منطقه ای رامسر درتاریخ ۱۲ آذرماه ۹۹ برابر با دوم دسامبر ۲۰۲۰ در سالن جلسات سازمان حفاظت محیط زیست با حضور احمد رضا لاهیجان زاده معاون سازمان حفاظت محیط زیست به صورت وبینار برگزار شد .

پارک ملی گلستان هوشمند می‌شود

پیام ویژه - گلستان به عنوان قدیمی‌ترین پارک ملی ثبت شده در کشور درگیر مشکلاتی همچون بروز آتش‌سوزی های بسیار است از این رو سازمان حفاظت محیط‌زیست با کمک وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات درصدد ارتقاء حفاظت الکترونیکی آن با استفاده از هوشمندسازی پارک است.

اطلاعیه مرکز پایش آلودگی هوای اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران

پیام ویژه - براساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، منتهی به ساعت ٨ صبح روز چهارشنبه مورخ ١٢ آذرماه متوسط شاخص کیفیت هوای تهران در ٢٤ ساعت گذشته ١٣٤ و آلاینده اصلی ذرات معلق با قطر کمتر از ٢.٥میکرون وکیفیت هوا در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشته است.

بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان تهران مشاهده نشده است

پیام ویژه - مشاهده آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در سه استان مازندران، اردبیل و مرکزی طی روزهای اخیر نگرانی‌هایی را از گسترش این بیماری و مشاهده آن‌ در استان‌های دیگر به وجود آورده است.

محیط‌بان همدانی آزاد می‌شود

پیام ویژه - فرمانده یگان حفاظت محیط‌ زیست گفت: «سعید مومیوند» محیط‌بان همدان که به علت درگیری با چند فرد مسلح در زندان بود، با قرار وثیقه تا دو روز آینده آزاد می‌شود.

ضرورت بهره گیری از دانش و ایده های نوین در مقابله با تغییرات اقلیمی و افزایش تاب آوری شهری

پیام ویژه - معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به طرحی که در آن شهرها براساس آسیب پذیری رتبه بندی می شوند، گفت باید با بهره گیری از دانش و ایده های نوین و با در نظرگرفتن یک الگوی مصرف مناسب و ارائه راهبردهای افزایش تاب آوری شهرها به شهرداری ها، از آسیب پذیری شهرها در مقابله با حوادث به ویژه تغییر اقلیم بکاهیم تا در آینده شاهد بهبود کیفیت محیط زیست شهرها باشیم.

شرط محیط زیست برای انتقال آب خلیج فارس چیست؟

پیام ویژه - معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست جزئیاتی از شرط این سازمان برای انتقال آب خلیج فارس به فلات مرکزی کشور را تشریح کرد.

لاشه ۴۰۱ پرنده از تالاب میقان اراک جمع آوری شد

پیام ویژه - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: ۴۰۱ لاشه پرندگان که بر اثر ابتلا به آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان تلف شده‌اند، از جمعه هفته گذشته و به دنبال شیوع این بیماری تاکنون، از تالاب میقان اراک جمع آوری شد.

لایحه تشدید جرائم زیست محیطی در پیچ و خم مجلس/ تورهای گردشگری باید از محیط زیست مجوز بگیرند/رصد ۲۷۴ تخلف در فضای مجازی/معرفی ۱۱۰ نفر از مجرمین محیط زیست در فضای مجازی به مراجع قضایی

پیام ویژه - رئیس مرکز سایبری یگان حفاظت محیط زیست گفت:حوزه وظایف این مرکز مقابله با حیوان آزاری، خرید و فروش گونه های جانوری، رسیدگی به تخلفات و اخبار شهروندان، تخلفات حوزه شکار از جمله مهم ترین مواردی هستند که به آن ها رسیدگی می شود که در هشت ماه نخست امسال در این رابطه ۲۷۴ پرونده تشکیل شده است.

۱۸واحد صنعتی بزرگ استان قزوین مجهز به سیستم آنلاین شدند

پیام ویژه - مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: با هماهنگی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین ۱۸واحد صنعتی بزرگ استان قزوین مجهز به سیستم برخط کنترل آلاینده های محیط زیست شدند.

سرشماری پاییزه حیات وحش پارک ملی گلستان آغاز شد

پیام ویژه - رییس اداره حیات وحش اداره‌کل محیط زیست گلستان از آغاز سرشماری پاییزه حیات وحش پارک ملی گلستان با محوریت گونه‌های قوچ و میش، کل و بز و آهو در این ذخیرگاه زیست‌کره خبر داد.

ساير مطالب

بازدید وزیر دفاع آمریکا از پایگاه هوایی الظفره در امارات

گسترش اعتراض ها و آشوب کرونایی در اروپا/پایان ممنوعیت ورود خارجی به استرالیا

گسترش اعتراض ها و آشوب کرونایی در اروپا

آیا رقابت تسلیحاتی میان روسیه و آمریکا از سر گرفته شد؟

دستان خون آلود!

پیروزی مردم سودان بر کودتاچیان

چرا بر خلاف پیش بینی ها کرونا در قاره فقیر بیداد نکرد؟

گسترش آشوب کرونایی در هلند

گزارشی از اداره کامل یک شهر آمریکایی توسط مسلمانان

روزهای سرنوشت ساز جنگ یمن؛هیچ چیز به کام عربستان نیست

دردسر جدید کرونا برای اروپا

آیا روسیه به اوکراین حمله می کند؟

جنگ یمن در آستانه اتفاقات بزرگ است/آیا انصار الله جنوب عربستان را تصرف می کند؟

دولت صنعا: روزانه 300 کودک زیر پنج سال به دلیل جنگ و محاصره می‌میرند

هشدار آمریکا: فرصت اندکی برای مقابله با اقدام نظامی روسیه در اوکراین باقیست

آشوب کرونا در اروپا

رکوردشکنی در آمار مرگ ناشی از مصرف مواد مخدر

پتانسیل‌های ژئواکونومیک بهشت گمشده ایران | جزییات رقابت چین و هند در بنادر گوادر و چابهار/ چرا تنها بندر اقیانوسی ایران مهم است؟

حماس: انگلیس به گمراهی خود ادامه می‌دهد/ جهان سیاست یک بام و دو هوا را کنار بگذارد

واکنش کرزای به اظهارات وزیر امر به معروف طالبان

دادگاه نمایشی انگلیس یک جنجال رسانه‌ای است

انگلیس، حماس را به طور کامل ممنوع‌الفعالیت کرد

ایالت‌های آمریکا از فیسبوک تحقیق می‌کنند

توییت رابرت مالی در پی گفت‌وگو با مقامات ارشد اروپا و شورای همکاری خلیج فارس

مقامات ارشد آمریکا، اروپا و شورای همکاری خلیج فارس درخصوص ایران گفت‌وگو کردند

فرود هواپیمای تیم زنان افغانستان به لندن با هزینه بازیگر هالیوودی

سایه گرانی و تورم بر ترکیه

گفت‌وگوی الکاظمی با همتای لهستانی درباره پرونده مهاجران سرگردان عراقی

شیوع کرونا در میان پناهجویان در مرزهای بلاروس و لهستان

عراق شهروندان سرگردان خود را از مرزهای بلاروس و لهستان خارج می کند

اروپا دچار بحران گاز شد

میانجی گری صدراعظم آلمان برای حل بحران پناهندگان در شرق اروپا

معاون رئیس جمهور آمریکا در بحران

افشاگری فیس بوک علیه پاکستان/کمک سایبری به طالبان

استیضاح "سباستین پینه‌را" در سنای شیلی رای نیاورد

ادعای یک مقام پنتاگون درباره برنامه هسته‌ای ایران

چرا کرونا تمام نشد؟/سود کلان غول های داروسازی از واکسن

سالانه 7 میلیون مرگ زودرس!

رئیس جمهور چین خطاب به بایدن:با آتش بازی نکنید

داروی ضد کرونای فایزر مجوز گرفت

چالش فضایی آمریکا و روسیه

آینده منطقه را یمن و سوریه رقم می زنند

رهبر کره شمالی و سیب زمینی +عکس

هجوم روس ها به کرواسی برای دریافت واکسن آمریکایی!

ادامه جهش تورم در اقتصادهای بزرگ جهان

پسر قذافی رد صلاحیت شد

موج جدید کرونا در اروپا و بازگشت محدودیت ها

فضای ضد سعودی در کنگره آمریکا/یمن پاشنه آشیل ریاض

پاشینیان: نیروهای جمهوری آذربایجان به مرز ارمنستان تعرض کردند

ایده تشکیل دولت توافقی موقت در عراق و برگزاری انتخابات زودهنگام

چین با تقویت ارتشش چه اهدافی را دنبال می‌کند؟

نظامیان آمریکایی توان سیر کردن شکم خانواده‌هایشان را ندارند

چاووش اوغلو: موفقیت مذاکرات هسته‌ای ایران برای ثبات منطقه مهم است

ابراز نگرانی از افزایش ازدواج کودکان

سیف الاسلام قذافی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری لیبی شد+عکس

سامانه دفاع هوایی اس-400 روسیه در راه هند

چرا بعد از واکسیناسیون افراد به کرونا مبتلا می شوند؟آیا خطرناک است؟

چرا عربستان از برخی مناطق یمن خارج شد؟

برزخ پناهجویان در اروپا+تصاویر

سازمان جهانی بهداشت بررسی "اسپوتنیک V" را از سر می‌گیرد

اوضاع کرونا در اروپا «به شدت نگران کننده» شد/ توصیه‌هایی برای عبور کم‌هزینه از موج جدید

طالبان فروش تسلیحات ارتش افغانستان به پاکستان را رد کرد

استفاده از رمزارز حرام است!

طبلهای جنگ در شرق اروپا به صدا درآمد؛روسیه به بلاروس نیرو فرستاد انگلیس به لهستان

محبعلی: تحولات لبنان، تابعی از تفاهمات، رقابت های داخلی، منطقه ای و بین المللی است/ عربستان و کشورهای حاشیه خلیج فارس علاقه ای به موفقیت دولت میقاتی ندارند

اسپانیا موفق ترین کشور در عرصه واکسیناسیون/بیداد کرونا در روسیه

مهاجران حربه بلاروس علیه اروپا

ارزهای دیجیتال در اندونزی حرام شد

بررسی واقعیت ها و تحولات جدید و مهم سوریه؛همه راه ها به دمشق ختم می شود

محبوبیت بایدن همچنان در سراشیبی؛ میزان نارضایتی‌ها به بالای 50 درصد رسید

ایاد علاوی از آیت‌الله سیستانی برای حل بحران عراق کمک خواست

تاکید وزیر خارجه پیشین انگلیس بر لزوم پرداخت بدهی لندن به ایران

هنیه: مسئله اسرا در راس اولویت‌های حماس قرار دارد

مجهز شدن جنگنده‌های اف-35 آمریکا به بمب‌های گرماهسته‌ای

رئیس جمهوری مصر عازم فرانسه شد

دفاع عربستان از سوختهای فسیلی در کنفرانس اقلیمی سازمان ملل

واکنش مقامات آمریکایی به تورم بالای این کشور

استرالیا ترمز عربستان را کشید

جولان دوباره کرونا در آلمان

آسیبی که کرونا به محیط زیست زد

بزرگترین قربانیان تروریسم مسلمانان هستند

فشار غرب بر متحد اروپایی روسیه تشدید می شود

اروپا در خطر است

رئیس جمهور الجزایر جواب تلفن های همتای فرانسوی اش را نمی دهد

کمک سازمان ملل به بخش پزشکان افغانستان بدون مداخله طالبان

کدام کشورها در سال 2022 آسیب بیشتری به محیط زیست وارد کردند

مرگ و میر کرونایی در اروپا به شدت افزایش یافت

مسکو به دنبال ماهیگیری از آب گل آلود؛ ورود روسیه به مناقشه پناهجویان اروپا

هشدار چین به آمریکا

حمله یک قاضی به ترامپ:نه رئیس جمهوری نه پادشاه

نماینده کابل در مجلس افغانستان در گفت و گو با جماران: حکومت طالبان در زمینه امنیتی توفیقی نداشته است/ مردم با یک فاجعه انسانی در زمستان دست و پنجه نرم می کنند/ 90 درصد مردم زیر خط فقر هستند

جنگی جدید و متفاوت در شرق اروپا

هراس آمریکا از موشک های بالستیک چین

احتمال دیدار رهبران روسیه و آمریکا

اصلی ترین منبع آلوده کننده منطقه خاورمیانه

تغییرات آب و هوایی و تاثیر منفی آن بر زنان

چین تایوان را محاصره می کند

ارمغان جدید چین برای جهان؛رکود اقتصادی

آیا ایالت تگزاس از آمریکا جدا می شود؟

صدام لیبی در تل آویو چه می کند؟

© - www.payamevijeh.ir . All Rights Reserved.