پیام ویژه

آخرين مطالب

در حال به روز رسانی...

چهل و پنجمین روز از جنگ غزه/ حزب الله لبنان شمال فلسطین اشغالی را موشک باران کرد/ گلوله باران بیمارستان اندونزیای در نوار غزه/ شمار کشته های نظامیان اسرائیل به 388 نفر رسید/اینترنت غزه قطع شد بين الملل

چهل و پنجمین روز از جنگ غزه/ حزب الله لبنان شمال فلسطین اشغالی را موشک باران کرد/ گلوله باران بیمارستان اندونزیای در نوار غزه/ شمار کشته های نظامیان اسرائیل به 388 نفر رسید/اینترنت غزه قطع شد
  بزرگنمايي:

پیام ویژه - ارتش رژیم اشغالگر به کشته شدن 7 نظامی خود از جمله چند افسر در درگیری های روز یکشنبه اذعان کرد. امروز نیز به کشته شدن دو نظامی دیگر اذعان کرد و شمار نظامیان کشته شده اش در جنگ زمینی به 67 و شمار نظامیانی که از ابتدای طوفان الاقصی تا کنون کشته شدند به 388 نفر رسید.

به گزارش جماران، تجاوز رژیم اشغالگر به نوار غزه وارد چهل و پنجمین روز خود شد. رژیم اشغالگر همچنان به بمباران و محاصره بیمارستان های نوار غزه ادامه می دهد و در جدیدترین اقدامات وحشیانه اش به بیمارستان های اندونزی و العوده در شمال نوار غزه حمله کرده است و در این حملات 12 نفر از جمله یک پزشک را به شهادت رساند.
همچنین یک منبع پزشکی در بیمارستان شفا گفت که رژیم اشغالگر بیش از 200 بیمار و کادر پزشکی را گروگان گرفته و از آنها به عنوان سپر انسانی استفاده می کند.
از سوی دیگر، ارتش رژیم اشغالگر به کشته شدن 7 نظامی خود از جمله چند افسر در درگیری های روز یکشنبه اذعان کرد. امروز نیز به کشته شدن دو نظامی دیگر اذعان کرد و شمار نظامیان کشته شده اش در جنگ زمینی به 66 و شمار نظامیانی که از ابتدای طوفان الاقصی تا کنون کشته شدند به 387 نفر رسید.
جدیدترین تحولات جنگ غزه:
نیروهای اشغالگر یکی از طبقات بیمارستان اندونزیایی را گلوله باران کرد
وزارت بهداشن در نوار غزه اعلام کرد که نیروهای رژیم اشغالگر طبقه درمانگاه ها و زخمی ها را گلوله باران کرد و دستگاه های پزشکی منهدم کرد.
وزارت بهداشت نوار غزه تأکید کرد که اجساد در این بیمارستان تلنبار شده اند و امکان بیرون کشیدن اجساد نیست زیرا تک تیراندازان اسرائیلی به سمت بیمارستان تیراندازی می کنند.
حماس خواستار تحرک بین المللی برای توقف حمله به غیرنظامیان در مدارس غزه شد
جنبش مقاومت اسلامی ی(حماس) بمباران صهیونیستی-نازی مدرسه اونروا در اردوگاه البریج را جنایتی شنیع و تحقیر سازمان ملل دانست.
حماس خواستار تحرک بین المللی توقف حمله به غیرنظامیان در مدارس شد که به موجب قوانین بین المللی مورد حمایت هستند.
گسترش حملات حزب الله به شمال فلسطین اشغالی/ موشک باران، گلوله باران و حملات پهپادی
به گزارش الجزیره، حزب الله لبنان اعلام کرد که با موشک و گلوله های توپ تجمع نیروهای پیاده نظام نیروهای اسرائیلی را در مثلث الطیحات هدف قرار داد و به طور مستقیم آنها را مورد اصابت قرار داد.
در همین حال، آژیرهای خطر در بخش شرقی مرزهای شمالی فلسطین اشغالی با جنوب لبنان به صدا در آمده است.
در همین حال رسانه های اسرائیلی از نفوذ چندین پهپاد به شمال فلسطین اشغالی خبر دادند.
خبرنگار العالم درحالی از تشدید حملات مقاومت در مرز لبنان و فلسطین اشغالی خبر داده که وزیر جنگ رژیم این رژیم گفته که بیش از 1000 موشک و گلوله توپ به پایگاه‌های اسرائیلی اصابت کرده است.
حسین عزالدین خبرنگار شبکه خبری العالم از مرز لبنان گزارش داد که جبهه جنوب با فلسطین اشغالی طی ساعات گذشته به جبهه‌ای سوزان تبدیل شده است.
وی خاطرنشان کرد: توپخانه رژیم صهیونیستی به شهرک عیتا الشعب در لبنان شلیک کرد و در مقابل مقاومت نیز برای سومین روز متوالی پادگان برانیت را هدف قرار داد.
خبرنگار العالم به نقل از یوآو گالانت، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی گفت که بیش از 1000 موشک و گلوله توپ به پایگاه‌های اسرائیلی اصابت کرده و این یک پیشرفت کیفی در هدف قرار دادن این پایگاه‌ها است.
بنابر گزارش خبرنگار العالم،‌ مقاومت مواضع رژیم صهیونیستی را در رویسات العلم، المطله، المرج، تله هونین، العباد، یفتاح قدس، الراهب، زرعیت و خله ورده در عیتا الشعب هدف قرار داد.
حسین عزالدین تصریح کرد: اشغالگران تصور می کردند شرایط بد جوی مانع از پاسخگویی مقاومت به حملات آنها می شود، اما چنین نشد و بیش از 13 پایگاه رژیم اشغالگر صهیونیستی هدف قرار گرفت بلکه به برخی پایگاه‌ها در یک روز دو بار حمله شد.
سخنگوی وزارت بهداشت نوار غزه: نیروهای اسرائیلی بیش از 150 جسد را از سردخانه ها و قبرها سرقت کردند
سخنگوی وزارت بهداشت در نوار غزه اعلام کرد که نیروهای رژیم اشغالگر اجساد بیش از 150 متوفی را از سردخانه های بیمارستان شفا و از قبرها سرقت کردند.
همه شبکه های ارتباطی و اینترنت شهر غزه قطع شد
همه شبکه های ارتباطی و اینترنت شهر غزه از صبح امروز قطع شده است.
طی 3 روز 600 نفر داخل بیمارستان اندونزیای در غزه به شهادت رسیدند
منیر البرش مدیر کل وزارت بهداشت در نوار غزه به الجزیره گفت که بیمارستان اندونزیایی همچنان زیر گلوله باران ارتش رژیم اشغالگر است و نیروهای اسرائیلی به همه به جای آن تیراندازی می کنند.
البرش افزود که طی 3 روز نزدیک به 600 نفر داخل بیمارستان به شهادت رسیدند.
عفو بین الملل: مدارک و شواهد جدیدی برای ارتکاب جنایت های جنگی توسط اسرائیل وجود دارد
سازمان عفو بین الملل تأکید کرد که هیچ مکان امنی در نوار غزه وجود ندارد و حملات غیر قانونی اسرائیل نشان می دهد که جان فلسطنیی ها برای این رژیم هرگز اهمیت ندارد.
این سازمان بین المللی تأکید کرد که مدارک و شواهد جدیدی برای اثبات ارتکاب جنایت های جنگی توسط رژیم اشغالگر وجود دارد و باید درباره آنها تحقیقات صورت گیرد.
سازمان عقو بین الملل تأکید کرد که از دادستان کل دادگاه جنایی بین المللی می خواهد که تدابیر لارم برای انجام تحقیقات درباره جنایت های جنگی در غزه را اتخاذ کند.
در بمباران مدرسه اونروا در مرکز نوار غزه 12 فلسطینی شهید و ده ها تن دیگر زخمی شدند
خبرنگار الجزیره گزارش داد که در بمباران مدرسه البریج وابسته به آژانس بین المللی اونروا در مرکز نوار غزه توسط رژیم اشغالگر 12 فلسطینی شهید شدند و ده ها فلسطینی دیگر نیز زخمی شدند.
یک سرباز دیگر اسرائیلی در غزه کشته شد/نظامیان اسرائیلی کشته شده امروز به 3 نفر رسیدند
ارتش رژیم اشغالگر اعلام کرد که در نبردهای سخت و شدید امروز در شمال نوار غزه یک نظامی دیگر این رژیم به دست مقاومت فلسطین از پای در آمد و شمار نظامیان کشته شده این رژیم از صبح تا کنون را به 3 نفر افزایش داد.
وزارت آموزش و پرورش فلسطین در روز جهانی کودک: شهادت بیش از 5هزار و 500 کودک فلسطینی در غزه
وزارت آموزش و پرورش فلسطین همزمان با روز جهانی کودک آماری از قربانیان تجاوز اسرائیل به نوار غزه ارائه کرد و اشاره کرد که در این تجاوز تا کنون 5هزار و 500 کودک از جمله 3هزار دانش آموز در جنگ علیه غزه به شهادت رسیدند.
کشته و زخمی شدن 6 نظامی اسرائیلی در درگیری با یگان های قدس
یگان های قدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی اعلام کرد که 6 نظامی رژیم اشغالگر در درگیری با مبارزان این گروه در غرب بین لاهیا کشته یا زخمی شدند.
یک جنایت دیگر رژیم اشغالگر در غزه: شهادت شماری از آوارگان در بمباران یک مدرسه در مرکز غزه
خبرنگار الجزیره گزارش داد که در بمباران یک مدرسه در اردوگاه البریج در مرکز نوار غزه شماری از آوارگان فلسطینی شهید یا زخمی شدند.
گردان های قسام یک پایگاه نظامی اسرائیلی را موشک باران کرد
گردان های عزالدین قسام شاخه نظامی حماس اعلام کرد که پایگاه نظامی«رعیم» در غلاف غزه را موشک باران کرده است.
ارتش رژیم اشغالگر آوارگان را در بیمارستان اندونزی گلوله باران می کند
وزارت کشور در نوار غزه اعلام کرد که در پی گلوله باران آوارگان فلسطینی در زمان خروج شان از بیمارستان اندونزی در شمال نوار غزه شماری شهید و شماری دیگر زخمی شدند.
موشک باران غلاف غزه توسط مقاومت فلسطین
رسانه های اسرائیلی از حمله موشکی مقاومت فلسطین به غلاف غزه خبر دادند. در حال حاضر آژیرهای خطر در «العین الثالثه» در غلاف غزه به صدا در آمده اند.
گلوله باران جنوب لبنان توسط رژیم اشغالگر
خبرنگار المنار گفت که ارتش رژیم اشغالگر اطراف روستاهای «طیرحرفا، رب الثلاثین، محیبیب و یارین» را با توپخانه گلوله باران کرد.
حماش خواستار دخالت بین المللی برای حمایت از آخرین مرکز درمانی شمال غزه شد
جنبش حماس اعلام کرد که بمباران و محاصره بیمارستان اندونزی توسط رژیم اشغالگر می طلبد که برای حمایت از آخرین مرکز درمانی در شمال فلسطین دخالت بین المللی صورت گیرد.
رژیم اشغالگر ده ها فلسطینی را در کرانه باختری بازداشت کرد
باشگاه اسیر فلسطینی اعلام کرد که نیروهای اشغالگر بامداد امروز دوشنبه 38 فلسطینی را در مناطق مختلف کرانه باختری بازداشت کردند.
موشک باران شمال فلسطین اشغالی و فعال شدن گنبد آهنین
خبرنگار المنار گزارش داد که شمال فلسطین اشغالی به ویژه بخش های شرقی و میانی موشک باران شده است و سامانه گنبد آهنین فعال شده است.
وقوع آتش سوزی بزرگ در یک پادگان نظامی اسرائیلی در نتیجه حمله موشکی حزب الله
رسانه های اسرائیلی اعلام کردند که در اثر حمله موشکی امروز صبح حزب الله لبنان به پادگان برانیت متعلق به ارتش رژیم اشغالگر در شمال فلسطین اشغالی آتش سوزی مهیبی در این پادگان به وقوع پیوسته است.
حمله حزب الله لبنان به پادگان زبدین در مزارع شبعا
حزب الله لبنان اعلام کرد که مبارزانش پادگان اسرائیلی زبدین را در مزاع شبعا اشغالی مورد حمله قرار دادند و آن را به طور مستقیم مورد اصابت قرار دادند.
سازمان ملل: از 7 اکتبر تا کنون 1.7 میلیون نفر از مردم غزه آواره شدند
آژانس امدادرسانی و کاریابی پناهندگان فلسطین(اونروا) وابسته به سازمان ملل اعلام کرد که تعداد آوارگان فلسطینی در مناطق مختلف نوار غزه از هفتم اکتبر تا کنون به 1.7میلیون نفر رسیده است.
مدیر کل بیمارستان های نوار غزه:هزاران آواره و 200 نفر از کادر پزشکی در بیمارستان اندونزی هستند
محمد الزقوت به الجزیره گفت که هزاران آواره و بیش از 200 تن از کادر پزشکی داخل بیمارستان اندونزی در شمال غزه حضور دارند که اکنون در محاصره تانک های اسرائیلی است. 
در بمباران بیمارستان اندونزی در غزه 12 بیمار و همراهان آنها شهید شدند
در بمباران وحشیانه بیمارستان اندونزی در شمال نوار غزه 12 بیمار و همراهان آنها به شهادت رسیدند.
نیروهای اشغالگر که این بیمارستان را محاصره کرده اند به هر کسی که تلاش می کند از بیمارستان بیرون برود به شکل مستقیم تیراندازی می کنند.
دو نظامی دیگر رژیم اشغالگر در غزه کشته شدند/شمار نظامیان کشته شده در حمله زمینی به 66 نفر رسید
بدین ترتیب شمار نظامیان کشته شده اعلام شده رژیم اشغالگر در جریان حمله زمینی به نوار غزه از 27 اکتبر تا کنون به 66 نفر رسید.
به گزارش جماران به نقل از الجزیره، ارتش رژیم اشغالگر اعلام کرد که در نبردهای کنونی شمال نوار غزه 2 نظامی دیگر این رژیم به دست مقاومت فلسطینی کشته شدند.
بدین ترتیب شمار نظامیان کشته شده اعلام شده رژیم اشغالگر در جریان حمله زمینی به نوار غزه از 27 اکتبر تا کنون به 66 نفر رسید.
همچنین مجموع نظامیان کشته شده اسرائیل از آغاز عملیات طوفان الاقصی در هفتم اکتبر تا کنون به 387 نفر رسید.
این در حالی است که مقاومت فلسطین تأکید می کند تلفات انسانی رژیم اشغالگر بسیار بالاتر از چیزی است که اعلام می کند.
حمله موشکی حزب الله لبنان به مرکز فرماندهی تیپ91 ارتش رژیم اشغالگر
حزب الله لبنان اعلام کرد که با دو موشک برکان به مرکز فرماندهی تیپ 91 ارتش رژیم اشغالگر در پادگان برانیت در شمال فلسطین اشغالی حمله کرد و این مرکز را به طور مستقیم مورد اصابت قرار داد.
البخیتی: صهیونیست ها جنگ غزه را متوقف نکنند گزینه های زیادی برای آنها داریم
عضو دفتر سیاسی انصار الله یمن با بیان این که نیروهای یمنی توقیف کشتی اسرائیلی را برای کمک به پیروزی غزه و دفاع از مردم فلسطین انجام دادند، گفت: در صورتی که جنگ علیه غزه متوقف نشود، گزینه‌های زیادی علیه رژیم صهیونیستی پیش رو خواهیم داشت.
«محمد البخیتی»، عضو دفتر سیاسی انصار الله یمن در گفتگو با شبکه خبری العالم اظهار داشت: اعتراف رژیم صهیونیستی به این که این کشتی متعلق به یک تاجر اسرائیلی است، نشانه‌ موفقیت عملیات یمن از منظر نظامی و اطلاعاتی است. موفقیت این عملیات در زمینه نظامی بسیار چشمگیر است چراکه کشتی‌های جنگی بسیاری اعم از آمریکایی، انگلیسی، فرانسوی، سعودی یا اماراتی در نزدیکی آب های سرزمینی یمن حضور دارند اما نیروهای اطلاعاتی یمن توانستند این کشتی را شناسایی کنند و عملیات نظامی خود را همراه با موفقیت انجام دهند.
وی در خصوص توانایی نیروهای یمنی در کنترل کشتی رژیم صهیونیستی خاطرنشان کرد: یمن توانایی‌های نظامی خود به ویژه نیروی دریایی را در زمینه قایق‌های نظامی تندرو و موشک‌های ضد ناو توسعه داده است.
البخیتی تاکید کرد: یمن دارای موشک‌های دوربرد دریایی است که می‌تواند از هر نقطه یمن شلیک شود و به اهداف خود برسد.
وی همچنین خاطرنشان کرد: یمن دارای موشک‌های دریایی دوربردی است که می‌توانند از هر نقطه یمن شلیک شوند و به اهداف خود برسند. کشورهای ائتلاف متجاوز با مشاهده این شگفتی‌‌ های نظامی یمن، مدت‌ها پیش متوجه شدند که دست آنها دیگر در منطقه باز نیست و در رویارویی‌های خود توسعه توانمندی‌های ارتش یمن را احساس کردند و در حال حاضر نیز شاهد موفقیت بزرگ نیروهای نظامی یمن در اجرای این عملیات هستیم.
نیروی دریایی ارتش یمن عصر دیروز (یکشنبه) یک کشتی اسرائیلی را در اعماق دریای سرخ توقیف کرد. منابع یمنی اعلام کردند که 52 خدمه کشتی کشتی اسرائیلی در بازداشت و تحت تحقیقات هستند و ملیت آنها توسط آژانس‌های مربوطه یمن مشخص خواهد شد.
به دنبال توقیف کشتی اسراییلی، سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن در بیانیه ای اعلام کرد: «در اجرای دستورات رهبر جنبش انصارالله عبدالملک بدرالدین الحوثی، نیروی دریایی دولت صنعا در دریای سرخ عملیات نظامی انجام داد که نتیجه آن در دست‌گرفتن کنترل یک کشتی اسرائیلی بوده است.» وی تاکید کرد: «عملیات‌های نظامی ما علیه دشمن اسرائیلی تا زمانی که حمله به غزه و جنایت در حق برادران فلسطینی ما متوقف نشود ادامه خواهد داشت.»
در همین حال رژیم صهیونیستی تایید که نیروهای یمنی وابسته به دولت صنعا کشتی «گلکسی لیدر» متعلق به شرکت تاجر اسرائیلی «رامی اونگر» را متوقف کرده‌اند.
ارتش رژیم اشغالگر و همچنین دفتر نخست وزیر بنیامین نتانیاهو، توقیف کشتی را محکوم کرده و گفتند که این عملیات عواقب بزرگی بر تجارت جهانی خواهد داشت. آنها افزودند که ده‌ها ملوان از کشورهای مختلف در این کشتی بودند.
خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از مقامات آمریکایی گزارش داده است که نیروهای یمنی با فرود از یک هلیکوپتر کشتی گلکسی لیدر را توقیف کردند.
رئیس جمهور اندونزی به بایدن گفت:اقدامات وحشیانه اسرائیل در غزه باید متوقف شود
«جوکو ویدودو» رئیس جمهور اندونزی گفت که وی به «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا اطلاع داده است که ضرورت دارد اقدامات وحشیانه(اسرائیل) در نوار غزه متوقف شود و آتش بس فوری برقرار شود.

لینک کوتاه:
https://www.payamevijeh.ir/Fa/News/1430664/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

روز پنجاه و هفتم جنگ غزه/ بمباران گسترده شبانه غزه/شهادت 178 و زخمی شدن صدها تن

کاسبی جدید با اطلاعات بیماران

توصیه مهم وزارت بهداشت در خصوص آنفولانزا

جدال دولت و قوه قضاییه بر سر لایحه عفاف و حجاب/ سرنوشت نامعلوم لایحه جنجالی مجلس یازدهم

سند محرمانه از طوفان اقصی

ساماندهی املاک بنیاد شهید و امور ایثارگران را در سراسر کشور آغاز کردیم

اقدامات تیم سلامت مرکز بهداشت کیش در مبارزه با پشه آئدس

کیش؛ پایتخت یادواره‌ی شهدای غواص/ میزبانی جزیره‌ی زیبای کیش از دومین کنگره ملی شهدای غواص

آیت‌الله اراکی: انتخاب یک غیرایرانی به عنوان رهبر توسط مجلس خبرگان تقریبا غیر ممکن است

آخرین مهلت ثبت نام آزمون سراسری 1403

بالاترین نرخ تورم اروپا با 6.9 درصد در اسلواکی ثبت شد

دل با لپ تاپ های 2024 برای بزرگان صنعت خط و نشان می‌کشد

فارن افرز: آمریکا در غزه باخت، ایران و متحدانش، بزرگ‌ترین برنده هستند

نامه استقلالی‌ها به سازمان لیگ درباره تاریخ دربی

غربالگری اختیاری «سلامت روان» دانش‌آموزان 5 پایه

افزایش آلودگی هوای کلانشهرها تا پنج روز آینده

نوشابه قوطی 50 درصد گران شد

اخذ عوارض صادراتی از آهن تا فولاد

نرخ‌گذاری تاکسی‌های اینترنتی به مدیریت شهری واگذار شود/ قیمت‌گذاری نیاز به قانون مجلس ندارد

خان یونس زیر بمباران سنگین رژیم صهیونیستی

افزایش 60درصدی مسمومیت ناشی از گاز مونوکسیدکربن کربن نسبت به مدت مشابه سال گذشته

نشست مسوولان تشکل‌های ایثارگری با معاون مددکاری و مشارکت‌های مردمی بنیاد

میانگین سنی تیم‌های فوتبال جهان و جایگاه ایران

درمان رایگان و محرمانه HIV در کشور

واکنش مردم به جولان خودروی فوق لوکس آمریکایی در خیابان‌های تهران

تایید حکم اعدام پدر آزارگر دختر 14 ساله

سرمقاله وطن امروز/ کیسینجر علیه کیسینجر!

سرمقاله فرهیختگان/ چه کسی پیروز شد؟

پرویز ثابتی به دنبال چیست؟

حملات وحشیانه زمینی، هوایی و دریایی علیه غزه

جایگاه ورزش اول المپیک در ایران کجاست؟

حمله موشکی اسرائیل به حومه دمشق

جزئیات جدید از جوانی که همسر برادرش را جلوی چشم فرزندانش کشت

سقف سنی ورود به دانشگاه فرهنگیان تغییر کرد

رسیدگی ویژه وزارت بهداشت به پرونده فوت نوزاد 6 ماهه

گوگل برای حفظ اخبار در نتایج جستجوی اینترنتی با کانادا موافقت کرد

آمادگی شهرداری منطقه 3 تهران برای بارش‌های زمستانی؛ جوانی: در برف‌روبی منطقه از 150 دستگاه و 1000 تن شن استفاده می‌کنیم

آمادگی شهرداری منطقه 3 برای بارش‌های زمستانی؛ جوانی: در برف‌روبی از 150 دستگاه و 1000 تن شن استفاده می‌کنیم

شهید مجید شهریاری افتخار ملت ایران است

زوایای جدید از یک پرونده جنایی!

بیت‌کوین رکورد صعود 18 ماهه را شکست

سرمقاله خراسان/ کیسینجر و جمهوری اسلامی

سرمقاله کیهان/ بزن که خوب می‌زنی!

افزایش قیمت نفت به بالای 81 دلار

ناسا و IBM یک مدل هوش مصنوعی در زمینه آب‌و‌هوا و اقلیم می‌سازند

آمریکا می‌داند که مزاحمت علیه ایران برایش بسیار پرهزینه خواهد بود

سایه سنگین انحلال بر سر ناترازها

شهرنگار| تکمیل پروژه خاک خورده 18ساله، در یک‌سال

هکرها اطلاعات کتابخانه بریتانیا را برای باج‌گیری به سرقت بردند

بیش از 6500 فلسطینی همچنان زیر آوارهای غزه

© - www.payamevijeh.ir . All Rights Reserved.